تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خیابان توریستی رادیودریای چالوس، چه وقت ایمن می شود؟!

قابل توجه روابط عمومی شهرداری و شورای شهر توریستی و گردشگری چالوس! دلیل سکوت مدیران بهداشت و درمان و محیط زیست چیست؟

شلمچه نیوز از چالوس- محمدصفرلفوتی؛ شهرستان چالوس از دیرباز مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است و همچنان نیز در ایام تعطیلات نوروز و تابستان خیل عظیمی از مسافران به آن سفر می کنند. خیابان رادیودریا تنها راه دسترسی از مرکز چالوس به ساحل دریا محسوب می‌شود که به همین دلیل همواره شمار زیادی از گردشگران را به خود جلب کرده است، اما سال های سال است که با معضل جولان گاو ها در خیابان های اصلی و مرکز این شهر دست و پنجه نرم نموده و تا کنون خسارت های بسیاری به خودرو های  چالوسیان و چالوس نشینان وارد شده است و افراد مختلفی راهی بیمارستان و اتاق های عمل و جراحی گشته اند!

n00142389-r-b-002

با توجه به  اینکه خیابان تختی چالوس یا همان رادیو دریا در مرکز شهر واقع است، چیزی که سال‌هاست در آن  به چشم می‌آید، وجود تعداد زیادی گاودر این خیابان است که با خیال راحت مشغول چرا کردن در بلوارهای وسط جاده یا استراحت هستند و بارها و بارها به وسط خیابان هجوم اورده و باعث مسدود شدن راه خودروهای سواری و شخصی و تاکسی های این خیابان به اصطلاح توریستی شده و تصادف های ناگواری رخ داده است و و این درحالیست که حتی احداث گاوداری در مناطق مسکونی ممنوع است، اما این خیابان مملو از گاوهایی است که آزادانه درآن  رفت‌وآمد می‌کنند.

n00142389-r-b-004

تاکنون خودروهای بسیاری به دلیل برخورد با این حیوانات آسیب دیده اند و برخی از شهروندان نیز با شکستگی ها دست و پا و جمجمه و فک و کتف و امثالهم مواجه گشته اند که متاسفانه هیچ یک از ارگان های متولی پاسخی قانع کننده ارائه نمی دهند.

علاوه بر خطراتی که در اثر رفت‌وآمد این حیوانات در خیابان و تصادف خودروها با آنها ایجاد می‌شود، فضولات به جا مانده نیز می‌تواند باعث شیوع بیماریهای گوناگون در منطقه شود که متاسفانه مسئولان بهداشت و درمان و محیط زیست  در مقابل این خطرات سکوت کرده اند!

n00142389-r-b-004

در سال های ماضی ، یکی از شهرداران وقت این شهرستان در اعتراض به عدم جمع آوری حیوانات از خیابان های به اصطلاح توریستی شهرچالوس گفته بود که « قبل از بوجود آمدن شما انسان ها ، این گاوها وجود داشتند و احترام آنها واجب است! » این جمله شهردار وقت همچنان به عنوان یک طنز شهری زبانزد خاص و عام است!

n00142389-r-b-000
می گویند اکثر صاحبین این حیوانات از افراد بومی و محلی و اقوام و دوستان و آشنایان مسئولان و مدیران شهری چالوس می باشند و به دلیل رودر بایسی های موجود،  قدرت برخورد قانونی  از آنها گرفته شده است!
اما آیا قانون اجازه رابطه بازی ها و لطف به اقوام و خویشان و آشنایان را می دهد؟

آیا واقعا جان انسان ها برای مدیران شهری چالوس بی اهمیت است؟

آیا مدیران بهداشت و درمان و محیط زیست چالوس برای سلامت شهروندان ارزشی قایل نمی باشند؟

آیا وقت آن فرا نرسیده که برای حفظ جان و مال شهروندان به فکر رفع این معظل قدیمی باشند؟

آیا نمی توانند با اخطار به صاحبین این حیوانات این مشکل را حل کنند؟

آیا نمی توانند به صورت مصوب و قانونمند با ماموریت به تیمی ویژه ،  در صورت مشاهده گاوهای سرگردان در خیابان های شهر، گاوها  را جمع آوری و به کشتارگاه منتقل و گوشت آنها را به  پرورش گاه ها و یتیم خانه های موجود در منطقه اهدا کنند؟ تا باعث شود مالکین این حیوان ها از رها سازی آنها به خیابان های توریستی خودداری ورزند؟

افکارعمومی جامعه شهروندی چالوس منتظر پاسخ و اقدام عملی مسئولان و مدیران شهری و روابط عمومی شهرداری و شورای شهر چالوس و مرکز بهداشت و درمان و اداره محیط زیست می باشند…!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14634

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.