تاریخ ارسال : ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خیابان های زنجان دیگر گنجایش ندارند/ پارکینگ مطالبه اول مردم است

از سمت دیگر در شهر زنجان نبود پارکینگ و در عین حال استفاده نکردن از وسایل نقلیه عمومی باعث شده که مشکلات عدیده ای در سطح شهر ایجاد گردد. در چند دهه گذشته نیز متناسب با این وضع و علی رغم افزایش تعداد خودروها، خیابان های هسته مرکزی شهری زنجان، پیشرفت نیافته اند.

توقف در مکان های پارک ممنوع

حال رفت و آمد خودروها در سطح شهر زنجان زیادتر شده و این امر نه صرفا گره ترافیکی ایجاد کرده هست، لکن باعث شده به دلیل نبود پارکینگ راننده های در مکان هایی که پارک ماشین منع شده هست، توقف کنند.

استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر زنجان اقبال مطلوبی ندارد و شهروندان زنجانی زیادتر به استفاده از ماشین خصوصی تمایل دارند و این امر باعث شده خیابان های شهر به خصوص هسته مرکزی با ظرفیت بالایی از ترافیک رو به رو باشد استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر زنجان از اقبال مطلوبی بهره مند نیست و شهروندان زنجانی زیادتر به استفاده از ماشین خصوصی تمایل دارند و این امر باعث شده خیابان های سطح شهر زنجان به خصوص هسته مرکزی و خیابان هایی که جایگاه ها خرید در آن قرار دارند با ظرفیت بالایی از ترافیک رو به رو باشند.

در شهر زنجان، بازاریان و اصناف برای حضور در مکان کار خود از ماشینی خصوصی استفاده و ماشینی خود را در حاشیه خیابان ها پارک می کنند، از انجایی که به جای این کار توان دارند از اتوبوس و دوچرخه استفاده و به کاهش ترافیک هسته مرکزی سطح شهر مساعدت کنند.

افزایش ماشین در خیابان هایی که گنجایش ندارند

شهر زنجان که طریق جاده ترانزیت شرق به غرب کشور واقع شده، بدون شک مکان رفت و آمد خودروهای زیاد هست که این امر در بسیاری از مواقع از سال شدت زیادتری گرفته و باعث می گردد شهر زنجان در عمل به بسته ترین گره ترافیکی خود دچار گردد.

بدون شک، توزیع نامناسب سفرهای درون شهری و نبود فروشگاه های بزرگ در شهرک ها و حواشی شهر زنجان باعث سرریز شدن سفرهای داخل شهری به مرکز شهر شده که ترافیک های سنگین را بر شهر زنجان تحمیل کرده هست.

نبود فرهنگ رانندگی از دلایل ایجاد ترافیک در زنجان است

ریاست پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان، نبود فرهنگ رانندگی را از دلایل ایجاد ترافیک برشمرد و اظهار کرد: شهروندان توان دارند برای رفت و آمد در بافت مرکزی شهر پیاده روی کنند یا از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند اما متاسفانه غالبا خودروها بصورت تک سرنشین در شهر رفت و آمد می کنند.

وی به کاهش واقع شدن تصادفات درون شهری در استان زنجان اشاره کرده و دنبال کرد: استان زنجان در بحث کاهش واقع شدن تصادفات درون شهری رده دهم کشوری را به خود تعلق داده هست.

آ آفریدون اظهار کرد: با مسرت طی سال گذشته تصادفات درون شهری در استان زنجان نسبت به سال های گذشته جریان کاهشی داشته و تحقق این امر ارزشمند فرهنگ سازی رسانه ها در مورد رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی بوده هست.

ریاست پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان متذکر می گردد: توجه به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی باعث کاهش تصادفات می گردد و راننده های لازم هست قانون مند باشند.

کاهش اتفاقات داخل شهری و جاده ای در سایه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و مشارکت آحاد جامعه با پلیس حاصل می گردد و با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی میتوان از واقع شدن بسیاری از اتفاقات جاده ای پیشگیری کرد

طرح پاکبان در سه منطقه پرتردد شهر زنجان اجرا می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری زنجان نیز از اعمال طرح پارک بان مکانیزه در زنجان خبر داده و می گوید: این طرح از چند دیروز آغاز شده و مردم رضایت تام از اعمال این طرح دارند.

سمانه شاددل در اظهار کرد وگو با خبرنگار مهر

وی با اظهار اینکه با اعمال طرح پارکبان بصورت مکانیزه، قسمتی از مشکلات پارکینگ در معابر شهری را حل می کند، ادامه می دهد: این طرح در سه مرکز پرتردد شهر زنجان اجرا می گردد و در مراحل بعدی در همه معابر شهر زنجان اجرا خواهد گردید و در این میان جلوی بسیاری از مشکلات هم گرفته می گردد.

بیش از ۲۷۰ هزار دستگاه ماشینی پلاک زنجان در سطح شهر زنجان رفت و آمد می کنند و در استان زنجان تعداد خودروها با توجه به نسبت جمعیت استان زنجان زیاد است شاددل تبیین می کند: اکثر از ۲۷۰ هزار دستگاه ماشینی پلاک زنجان در سطح شهر زنجان رفت و آمد می کنند و در استان زنجان تعداد خودروها با توجه به نسبت جمعیت استان زنجان زیاد هست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری زنجان ابراز می کند: در استان زنجان به ازای هر خانواده اکثر از سه تا چهار دستگاه ماشین وجود دارد که رفت و آمد این تعداد ماشین در شهر باعث ایجاد ترافیک سخت می گردد و شهروندان زنجانی حتی برای خریدهای زیاد جزئی هم با ماشین خصوصی در مرکز شهر رفت و آمد کرده و بصورت دوبل در خیابان ها پارک می کنند که این خود یک معضل و مشکل جدی برای ترافیک شهر زنجان هست.

شاددل می افزاید: در بعضی مواقع شاهد رفت و آمد خودرهای تک سرنشین در هسته مرکزی شهر هستیم و این عامل ایجاد ترافیک سخت هست و شهروندان زنجان کمتر از وسایط نقلیه عمومی استفاده می نمایند.

وی خاطرنشان می کند: زنجان پارکینگ نامناسبی دارد و لازم هست مردم توجه دارا باشند که ازخودروی عمومی برای رفت و آمد استفاده کنند.

به هرحال مدیران شهری زنجان که مکررا به کشورهای متفاوت سفرکرده اند و با بعضی از شهرهای این کشورها خواهرخوانده هم می باشند دست کم در سفرهای خود به نوع اداره شهری در این کشورها توجه کنند تا شاید بازخورد شایستهی از سفرهای خارجی خود برای شهروندان زنجانی دارا باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78083

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.