تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دادستان کل ایالات متحده به رابطه تیم ترامپ با مقامات روس اذعان کرد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از به نقل از رویترز، «جف سشنز»، دادستان کل ایالات متحده روز سابق (سه شنبه) در کمیته قضایی مجلس نمایندگان اذعان کرد که از ارتباط اعضای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، ریاست جمهور ایالات متحده و مقامات روس باخبر بوده هست.

سخنان سشنز به بدست آمدن سرنخ های تازهی در مورد ارتباط اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ و روسها مساعدت نکرد؛ ولی بر کذب گفتن یکی دیگر از مقامات ارشد ایالات متحده مهر تأیید زد.

سشنز در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده به پرسشهای متعدد نمایندگان در مورد ارتباط تیم ترامپ و مقامات روس جواب داد. وی اذعان کرد که سال سابق میلادی در یک جلسه شرکت کرده هست که در آن جورج پاپادوپولوس، مشاور سیاست خارجی ترامپ و دیگر مقامات کمپین انتخاباتی وی حاضر بودن داشته اند.

»

» جف سشنز این سخنان را در حالی مطرح نمود که قبل تر در برابر کنگره با قاطعیت گفت از هیچ رابطه ای میان اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ و مقامات روس اطلاع ندارد.

این در حالیست که دونالد ترامپ این اظهار گناه ها را «اخبار جعلی» خواند و کوشش کرد مبحث را به طرف هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و ارتباط وی با روسها معطوف کند.

از وقتی که رابرت مولر تحقیقات در مورد دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ایالات متحده را شروع کرده هست، شمار فراوانی از اطرافیان ترامپ به ارتباط با مقامات روس اذعان کرده اند. من جمله آنان می توان به «دونالد ترامپ جونیور»، فرزند ارشد ترامپ، جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد ترامپ و «پال منافورت» اشاره کرد.

آ آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده قبل تر به این دستاورد آمدند که مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده به سود دونالد ترامپ دخالت کرده هست. دونالد ترامپ هم قبل تر گفت باور نمی کند روسیه در انتخابات دخالت کرده باشد و اگر این اتفاق افتاده هست، باراک اوباما، ریاست جمهور سابق ایالات متحده ضروری هست جلوی آن را می گرفت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74526

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.