تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

داستان نفتکش سانچی به انتهاء فرا دست یافته است؟

با اعلام غرق شدن نفت کش سانچی در آب های چین به نظر می آید که پرونده بسته شده باشد اما داستان سانچی هنوز به انتهاء نرسیده هست. دو پیگیری با اهمیت در این زمینه باقی مانده هست که یکی مربوط به خارج کردن لاشه کشتی و دیگری مربوط به ارزیابی دلیل واقع شدن سانحه هست. طبق کنوانسیون نایروبی، ایران، چین، پاناما و ژاپن باید طبق تفاهمی لاشه کشتی را از دل آب خارج کنند. هر کدام از این کشورها مجاز به این کار می باشند اما به سبب اینکه مالکیت کشتی مربوط به ایران بوده، کشور ما در این زمینه در اولویت هست. نکته دوم شکل گیری کمیته ارزیابی دلیل واقع شدن سانحه و خواندن VDR هست. Voice data recorder   Voice data recorder  کشتی باید خوانده گردد و در حضور همه ذی نفعان ارزیابی و دلیل واقع شدن سانحه کشف گردد. ازهفته گذشته که غرق شدن کشتی قطعی گردیده هست، روال ارزیابی دلیل واقع شدن سانحه کلید خورده هست که البته یک روال حقوقی فنی و طولانی هست و به محض رسیدن به نتیجه، سبب غرق شدن سانچی به اطلاع رسانه ها و مردم خواهد رسید.

کشتی، بار، ماشین ادوات و گروه خدمه  همه بیمه شده بودند. این کشتی با پرچم پاناما در آب ها حرکت می کرد و این مساله مورد توجه قرار گرفته درحالیکه یک رویه عادی تجاری در تمام دنیاست. به صورت مرسوم کشورها کشتی هایشان را در سه کشور پاناما، لیبریا و یونان ثبت می کنند. در حال حاضر تقریبا ۲۰ درصد از کشتی ها در دنیا یعنی هشت هزار کشتی در پاناما ثبت شده اند. این کار برای رفت و آمد راحت تر در پایتخت انجام می گردد و کشتی ها هم در آب های دنیا برای رفت و آمد راحت تر از پرچم کشورهای دیگر استفاده می نمایند.

هر سانحه تلخی یک دنیا درس هست. وقتی که دلیل سوانح  بعد از ارزیابی ها کشف می گردد، در سازمان بندرهای و دریانوردی که ۱۹۳ کشور جهان عضو آن می باشند، به یک پروتکل یا کنوانسیون تازه می رسیم. بدون تردید بعد از ارزیابی و کشف دلیل واقع شدن سانحه برای نفت کش سانچی چنین رویه ای طی خواهد گردید و به یک قانون جدید در دریانوردی خواهیم رسید.

هادی حق شناس،  معاون سازمان بندرهای و دریانوردی کشور


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84037

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.