تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دانستنی های جذاب در مورد طول عمر انسان

آیا آدم به حداکثر طول عمر خود رسیده است؟به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  تیمی از پژوهشگران در پژوهش ها تازه خود به ارزیابی بعضی از جهت های ارزشمند زندگانی آدم من جمله قد، طول عمر و خصوصیت های فیزیکی وی پرداخته اند. در این پژوهش ها مشخص شد که آدم از دیدگاه ساختار زیستی دارای تنگنا هایی هست که به دیدگاه می آید در بعضی مورد ها به حداکثر میزان قابل دسترسی آنان، دست پیدا کرده هست. در این پژوهش ها علاوه بر این مشخص شد که بعضی عوامل زیست محیطی مثل تحولات آب و هوایی توان دارد تاثیراتی نادرست بر این تنگنا ها داشته و آنان را کاهش دهد.در شرایطی که هر نسل از آدم ها در قرون موخر به نسبت نسل سابق خود از طول عمر زیادتری بهره مند بودند، به دیدگاه می آید که آدم در آستانه نیل به حد پایانی طول عمر خود بوده و امکان زندگانی زیادتر از این مدت زمان وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:افزایش طول عمر با یک حرکت ورزشی

در شرایطی که هر نسل از آدم ها در قرون موخر به نسبت نسل سابق خود از طول عمر زیادتری بهره مند بودند، به دیدگاه می آید که آدم در آستانه نیل به حد پایانی طول عمر خود بوده و امکان زندگانی زیادتر از این مدت زمان وجود ندارد.

این تیم از محققان فرانسوی با مطالعه سوابق تاریخی مرتبط به خصوصیت های فیزیکی آدم، کوشش کردند تا حداکثر حجم زیستی قد، سن و خصوصیت های فیزیکی او را مشخص کنند. به اعتقاد این محققان، با وجود توسعه های علمی، دکتری و داروئی در کنار عواملی چون ترقی تغذیه، آدم در آستانه نهایت حجم و استعداد های خود بوده و اکثر از این در هیچ کدام از شاخه های فیزیکی و جسمانی خود رشد نخواهد کرد.

به اعتقاد این پژوهشگران، نسل فعلی آدم ها را میتوان اولین نسلی شمرده کرد که به حداکثر حجم توانائی خود رسیده و از آن بهره مند شده هست.

منبع: سیناپرس


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78848

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.