تاریخ ارسال : ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۷:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دانشجویان بسیجی فردا در میدان امام حسین(ع) تجمع می‌کنند

بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران اعلام کرد: دانشجویان بسیجی فردا در میدان امام حسین(ع) تجمع می‌کنند.

دانشجویان بسیجی فردا در میدان امام حسین(ع) تجمع می‌کنند

به گزارش حوزه احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرگاران جوان ، بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران در واکنش به اعدام شیخ نمر و عدم صدور مجوز جهت برگزاری تجمع اعتراضی بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

اقدام  غیر قابل بخشش دولت آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان، که تنها چندروز بعد از ایام وهفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم اتفاق افتاد بدون شک یکی دیگر از گام های شیطانی و خبیثانه این دولت جنایت کار و قسمتی از یک نقشه صهیونیستی در جهت ایجاد چند دستگی و تفرقه میان امت اسلامی است.

رژیم آل سعود و کشورهای غربی-آمریکایی که تمام توان خود را در ایجاد نامنی و اغتشاش در منطقه به کار گرفتند تا ریشه های درخت تناور بیداری اسلامی را بخشکانند و در این راه از هیچ حمایتی به نفع گروه های تکفیری و تروریستی در منطقه فرو گذار نکردند.اما به فضل الهی خون بابرکت شهدای راه مقاومت به ثمر نشسته است و امت اسلامی روز به روز بیش از گذشته خطر دشمن واحد را احساس کرده و خود را در برابر تجاوزهای او مجهز میکند.

آنگونه که برهمگان واضح و روشن است امت اسلامی در گردنه ای قرار گرفته است که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان یک پیچ تاریخی بزرگ یاد کرده اند.

موج بیداری اسلامی روز به روز پرخروش تر از روز قبل ظاهر میشود و ابعاد گسترده تری از آن به عرصه ظهور  و بروز میرسد. اما متاسفانه به نظر میرسد برخی نهاد و دستگاه های دولتی در داخل کشور از این حرکت عظیم جهان اسلام عقب مانده اند و در مواردی خود مانعی بر سر راه این پویش مردمی هستند. مماشات و تساهل های بی مورد و پرهزینه قوه مجریه کشور از آن ابتدا با کشورهایی نظیر عربستان مورد انتقاد بسیاری از جریانات اصیل و ارزشی قرار گرفت.

زمانی که عربستان سعودی با بی رحمی تمام شیعیان یمن را به خاک و خون کشید،دیپلماسی فعال ما در راه کمک به شعیان داغدار و مظلوم یمن حتی از پس کشور هشتصد هزار نفری جیبیوتی هم برنیامد. در ماجرای تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده و همچنین مدیریت مصیبت بار مراسم حج امسال که باعث مرگ بسیاری از هموطنانمان و داغدار شدن جهان اسلام گردید باز هم مسئولانمان دیپلماسی زانو زدن و لبخند و پیاده روی در پیش گرفتند و دم از مودت و برادری با این رژیم خبیث زدند و در تمام این مدت مطالبات دانشجویان ارزشی و مردم مسلمان مبنی بر پیگیری این مسائل بر زمین ماند و صدای فریاد اعتراض آنان در راهروهای وزارت کشور و استانداری ها در نطفه خفه گردید، به جرئت میتوان ادعا کرد دولت تدبیر و امید کمترین نقش را در این حرکت عظیم و جهانی صدور انقلاب اسلامی ایفا میکند، سیاست های دوگانه و تبعیض آمیز ریاست قوه مجریه حتی در ابراز یک پیام تسلیت ساده نیز مشهود است.

مدتها از فاجه منا گذشت و دیپلماسی مقتدر کشور هنوز به نتیجه قابل قبولی در پیگیری این فاجعه نرسیده است، بسیاری از ملت های مسلمان منطقه نظیر نیجریه در راه ارزش های الهی و انسانی و در برخی موارد به ازای لبیک به آرمان های انقلاب اسلامی در خون خودشان دست و پا زده اند ولی حتی اینبار هم از تیغ تبعیض آمیز نگاه دولت محترم در مقایسه با فاجعه پاریس در امان نماند. و اینک پس از اقدام داعش گونه رژیم آل سعود و اعدام ناجوانمردانه شیخ نمر هنوز صدای تاسف و تاثر از ریاست محترم جمهور به گوش نرسیده است.

حال پس از گذشت حدود دوسال و اندی از آغاز به کار دولت تدبیر و امید نه تنها هیچ دیپلماسی فعالی در حوزه کشورهای جهان اسلام، صدور انقلاب اسلامی و تلاش جهت اعتلای بیداری اسلامی انجام نگرفته است بلکه شاهد عملکرد متضاد در مقابل حرکت های دانشجویی و مردمی در راستای محکومیت این جنایات را از طرف دستگاه های دولتی بوده ایم.  دولت یازدهم  بدون هیچ دلیل محکمه پسندی در هیچ یک از این موارد اجازه برگزاری تجمع های دانشجویی را صادر نکرد و تا توانست جنبش دانشجویی را تحت فشار قرار داد و حتی در مورد توهین نشریه فرانسوی به وجود نازنین پیغمبر اکرم  با وجود حضور هزاران نفری مردم  در لحظات آخر حاضر به صدور مجوز شد.

همه این اغماض ها و مدارای دستگاه دیپلماسی نسبت به عربستان سعودی جراحتی عمیق بر قلب ملت شریف ایران وارد کرده است. بغض تاریخی و انقلابی ایران اسلامی از حکومت وهابی و دیکتاتور عربستان سعودی و خاطرات سیاه وتلخ ملت ایران از این رژیم منحوس مسئله ای نیست که به راحتی از حافظه تاریخی کشور زدوده شود.

بسیج دانشجویی اعلام می دارد امروز هیچ گونه برنامه ای در برابر سفارت عربستان نداشته و فردا در اعتراض به جنایت های آل سعود فردا ساعت ۱۴ در میدان امام حسین(ع) تجمع خواهند داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8625

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.