تاریخ ارسال : ۰۳ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دانشجویان در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های تهران چه گفتند؟/کاش مسوولان به نصایح رهبر گوش می‌دادند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، این هفته نیز شاهد سخنرانی جمعی از دانشجویان در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه شهرهای مختلف کشور بودیم که تقریبا تمامی آن ها تاکید بر مبارزه با فساد و عدم وابستگی به دشمنان را در متن سخنان خود جای داده بودند.

 

بنابراین گزارش جمعی از نمایندگان تشکل‌های بسیجی دانشگاه تهران هم بر همین اساس این هفته در نماز جمعه‌های شهرستانهای استان تهران سخنرانی کرده و به بیان دغدغه‌های و مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها و جامعه پرداختند.

 

*چهاردولی: ای کاش مسئولین در برجام به نصایح رهبری گوش سپرده وشتاب زده عمل نمی‌کردند

 

میلاد چهاردولی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر در نماز جمعه پیشوا تاکید کرد: سخن از یک جریان فکری در داخل کشور است که از صدر انقلاب تا به الان تصویری غلط از جهان واقعی و اصول اساسی اسلام و انقلاب ارائه نموده است. این تفکر تلاش کرد تا این طور وانمود کند که برای پیشرفت کشور، اقتصاد و معیشت مردم باید به استکبار جهانی روی آورد و تنها راه این کار کنار آمدن با شیطان بزرگ است.

 

وی ادامه داد: ای کاش مسئولین در برجام به نصایح مشفقانه رهبری گوش جان سپرده و در آنچه که فکر می‌کردند و شتاب زده عمل نمی کردند. اکنون برای ملت شریف ایران روشن شد که آمریکا و استکبار قابل اعتماد نیست اما اکنون باید با تکیه بر این تجربه تاریخی  ضمن راه اندازی همه تاسیسات هسته ای به فکر آینده کشور و انقلاب باشیم و از دستور العمل رهبری پیروی کنیم.

 

این فعال دانشجویی تصریح کرد: راه حل مشکلات توجه به داخل است. راه حل اقتصاد مقاومتی است. آنچه که کشور برای حل مشکلات به آن نیاز دارد روحیه انقلابی است. حضرت آقا در اکثر دیدار های مهم امسالشان به این موضوع اشاره کردند و گفتند: هر جا به روحیه انقلابی تکیه کردیم پیشرفت کردیم.

 

چهاردولی اضافه کرد: اگر ما بخواهیم کشور به سمت رشد حرکت کند، اگر بخواهیم مسائل معیشتی مردم حل شود، اگر خواهیم از این گرانی که مردم را رنج می دهد از این بیکاری که باعث مشکلات اقتصادی و فرهنگی ناشی از تاخیر در ازدواج است رها شویم، اگر بخواهیم مسائل منطقه را حل کنیم تنها راه آن احیای روحیه انقلابی است. 

 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: از قوه قضائیه میخواهیم با جدیت هر چه بیشتر این کسانی که به زعم رهبر انقلاب به انقلاب خیانت کردند و همه کسانی که در هر گوشه ای از کشور و با هر پرچم و سلیقه سیاسی مرتکب فساد شده اند تحت تعقیب و مجازات قرار دهد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر گفت: نباید بگزاریم حقوق فرهنگیان محترم با گذشت یک ماه هنوز پرداخت نشده باقی بماند. این در حالی است که ما نمی دانیم رئیس محترم جمهور مشعول رسیدگی به کشور هستند یا تدوین منشور حقوق شهروندی. 

 

* عربی: پیروزی های منطقه‌ای با اتکا به نیروی تقوا و ایمان بوجود آمده است

 

احمد عربی جانشین سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری- حضرت امام خامنه ای (حفظه اله تعالی علیه)- باره‌ها فرموده اند: ایران اسلامی عزیز ما در یک پیچ تاریخی قرار گرفته است. بزنگاهی مهم که در پشت سر آن تجاربی بس گران‌بها و البته آموزنده قرار دارد و در پیش رو نیز راهی دشوار واقع است.

 

وی ادامه داد: هر چند با پیروی از دستورات ولی فقیه، التزام عملی به ولایت فقیه، تبعیت از شرع مقدس اسلام و کار و تلاش شبانه روزی این راه دشوار پیمودنی است.دشمن غدّار در زمان فتنه سال ۸۸ بر روی ساده لوحی برخی، و شهوت‌قدرت برخی خواص نادان دیگر، -هر چند با سابقه- و همچنین احساسات پاک و شور انتخاباتی جوانان سرمایه گذاری کرده بود، مشاهده شد که نقشه های شومی برای انقلاب و نظام در سر دارند.

 

جانشین سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی  گفت: این فعال دانشجویی بیان داشت: زمانی که دشمنان به مقاصد خود رسیدند به ریش آقایان خندیدند. قلب راکتور اراک که با سیمان از حرکت ایستاد آقای وزیر دانست که اعتمادش به جان کری اشتباه بود، و گویی به تازگی به یادشان افتاده است که مسئولیت « خسارت محض » را قبول کنند.

 

عربی تصریح کرد: آقایان از منشور حقوق شهروندی دم می زنند و برای آن مراسم می گیرند اما نمی بینند که وزرایشان همین مردم را ضد انقلاب می خواند. مردم در آتش می سوزند اما وزیر محترم از بیمه بودن مردم ابراز رضایت می کند. آقایان می گویند نور چشمی نداریم در حالی که مفسدان شکم باره از طریق بردارن و اطرافیان‍شان مال مردم را به تاراج می برند.شایسته نیست که پس از نزدیک به ۴۰ سال مسئولین نظام دید اشراف گونه ای به مردم داشته باشند.

 

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: هر چند در گوشه و کنار برخی از محکومین فتنه گویی مجددا تریبونی پیدا و شروع به سخن گفتن کرده و از مدل برجام منطقه ای سخن به میان می آورند. اما بیان این نکته کاملا آشکار و بدیهی الزامیست است که پیروزی های پی در پی منطقه، با مذاکره و چشم دوختن به اشاره دست مستکبرین بوجود نیامده، بلکه با اتکا به نیروی تقوا و ایمان به ذات اللهی، امثال سلیمانی‌ها و همدانی‌ها در خط مقدم این جبهه ها علیه کفر در حال مبازره بوده و با جهاد دلاورانه‌ی خود حلب ها را از چنگال تا آرنج به خون آغشته داعشیان بیرون کشیده اند.

 

*سیدالی‌پور: هرجا سازندگی وجود داشته نیروی جوان مومن حضور داشته است

 

محمدرضا سیدالی پورعضو بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران درسخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه خاور شهر گفت:  وحدت یک بعد مهم دارد که عبارت است از اتحاد در مقیاس ملی در کشور و نظام جمهوری اسلامی بین همه اقوام و ادیان. نکته ای که رهبری به دفعات آن را تذکر دادند و از آن به جلوگیری از دوقطبی سازی جامعه یاد کردند. اما ریشه این توطئه که توسط دشمنان طراحی شده است چیست؟

 

این فعال دانشجویی تصریح کرد: بعد از کودتا و فتنه سال ۸۸ که با شکست مواجه شد آمریکا طراحی جدیدی را برای براندازی نظام انجام داد. که خلاصه آن عبارت بود از کودتای خزنده. در این طرح نیاز بود تا با استفاده از قرار دادن مردم در برابر یکدیگر و قرار دادن مردم در برابر نظام از طرف دیگر پایه های نظام را سست کنند و کشور را آماده فروپاشی کنند.

 

وی بیان داشت: هرجا سازندگی و آبادانی وجود داشته نیروی جوان مومن حضور داشته و امروز اگر در زمینه هایی عقب ماندگی داریم به علت عدم اعتماد و عدم استفاده از این نیرو بوده است. 

 

* دولابی: 9 دی نشان دهنده ی قدرت خدا بود 

 

علی اکبر دولابی مسئول پایگاه‌های بسیج  دانشجویی دانشگاه شاهر در سخنان خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قدس تصریح کرد:  9 دی نشان دهنده ی قدرت خدا بود . همان گونه که امام خامنه ای فرمودند : « هرچه انسان در اطراف این قضایا فکر میکند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن على(علیه السّلام) را مى‌‌‌بیند. این کارها کارهائى نیست که با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگیرد؛ این کار خداست، این دست قدرت الهى است»

 

وی ادامه داد: ۹ دی نشانه­ی استقامت مردم بود. هرجا روی پای خود ایستادیم و مقاومت کردیم نتیجه گرفتیم ولی،  امان از روزی که گمان کنیم با وابستگی به غیر، بتوانیم خود و کشور عزیزمان ایران را از مشکلات خارج کنیم. هرجا تبعیت از غیر، خصوصا دشمن صورت نگرفت قطعا فشار،تهدید،تحریم، و مشقت آغاز می شود. در تاریخ نمونه های فراوانی وجود دارد.

 

این فعال دانشجویی بیان داشت: در این هفته شاهد بودیم که از منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهور محترم رونمایی شد. منشوری که حقوقی را مطرح می کند که عینا در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است و مطلب جدیدی بر آن اضافه نشده است. بلکه حقوقی را یادآوری می کند که مسئولین و کارگزاران جمهوری اسلامی باید آنرا جامه عمل می پوشانده اند.

 

دولابی خاطر نشان کرد: اما یکی از حقوقی که در این منشور مطرح میشود مساله معیشت و زندگی اقتصادی مردم است. بیش از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و ما در این مدت شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در بسیاری از عرصه‌ها بوده‌ایم. در موارد متعددی هم دچار چالش‌های مختلفی شده‌ایم. در این میان اقتصاد و معیشت نقطه ضعفی بوده که دشمنان ما از ابتدای انقلاب از طریق عوامل نفوذی خود همواره از آن نقطه به ما ضربه زدند. امروز مسئله‌ای که اولویت اصلی کشور محسوب می‌شود، اقتصاد است.

 

وی تاکید کرد: مردمی که سالانه ۱ میلیون مسکن نیاز دارند و بعضاً تمام منابع مالی خود را در این راه خرج کرده اند و از وضعیت مسکن ،اجاره بها و رهن می نالند درحالی که آقایان مسئول، از مزخرف بودن مسکن مهر و مخالفت با آن صحبت می کنند در صورتی که این، خودشان بودند این طرح را در دوره های قبل ارائه داده بودند و طرحی هم جایگزین آن مطرح نمیکنند؛ و خدا کند دروغی بیش نباشد که همین آقایان، خانه های چندمیلیاردی در شمال شهر تهران دارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34984

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.