تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دانشجویان علوم پزشکی مشهد «مهارت خودآگاهی» می آموزند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این کارگاه آموزشی بحث «خودآگاهی» به عنوان یکی از مهارت های دهگانه‌ی زندگی با حضور استاد موسوی، مشاور و کارشناس حوزه روانشناسی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

موسوی، کارشناس حوزه روانشناسی با بیان این نکته که همه افراد برخوردار از نقاط ضعف و قوت در حوزه های مختلف اخلاقی، رفتاری و… هستند، مهمترین عامل در شناخت و تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف را رسیدن به خوداگاهی عنوان کرد.

وی در خصوص راه های کسب مهارت خود آگاهی گفت: اولین گام پذیرش خود حقیقی و واقعیت هایی است که دررابطه با آن وجود دارد؛ این امر تمامی داشته های ظاهری و باطنی فرد را شامل می شود و در واقع فرد با پذیرفتن خود، انگیزه و اراده لازم برای حرکت به سوی خود ایده آل یا آرمانی را پیدا می کند.

موسوی افزود: در گام بعد فرد بایستی ضمن پذیرش نقاط ضعف خود، از خود پندارهای منفی و اصطلاحا نشخوارهای فکری پرهیز کند، زیرا این افکار نه تنها اعتماد به نفس و عزت نفس او رابه شدت کاهش می دهد بلکه توانمندی ها و قابلیت های فردی او را نیز در پیش نگاهش کمرنگ می سازد و او را از ادامه مسیر خودشناسی باز می دارد.

این کارشناس حوزه روانشناسی همچنین به ویژگی های افراد خودآگاه اشاره کرد و گفت: فردی که به مهارت خودشناسی رسیده ضمن افتخار به موفقیت های خود، در پی اصلاح شکست هایش است و با جرأت مسئولیت اعمال و رفتار خود را می پذیرد. همچنین به سبب وجود احساس خود ارزشمندی در این افراد، حس احترام  و تکریم انان نسبت به دیگران نیز بیشتر بوده و در واقع احترام به دیگران را احترام به خود تلقی می کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73535

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.