تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دانشگاهیان با عَلَم دانایی و فرهنگ به مقابله با جهل فرهنگی برخیزند

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام غلامرضا غیاثی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام در آئین غبارروبی مزار شهدای این مرکز آموزش عالی گت: امام خمینی(ره) بزرگ مردی که تاریخ الهی و انسانی بشریت را دوباره در تار و پود ظلمت و جهل بشری ترسیم کرد.

 

وی افزود: امام خمینی تألیفی جدید از انسان الهی در عصر جهل و ظلم ارائه داد و توانست با راهبری درست انقلاب را در این عرصه از زمان به خوبی تام و تمام به کمال برساند.

 

حجت الاسلام غیاثی با بیان اینکه زندگی بشر همواره در تقابل بین ظلم، جهل و ظلمت با کرامت و آزادگی بوده، اظهار داشت: امام خمینی با شکل گیری انقلاب اسلامی آزادگی، استقلال و کرامت انسانی مردم ایران را حیاتی دوباره بخشید.

 

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام، با اشاره به تقابل همیشگی حق و باطل ادامه داد: امام خمینی(ره) با ایستادگی در مقابل طاغوتیان، تمام اقتدار و شوکت ظالمانه و مستبدانه آنان را با دستان خالی بر هم زد.

 

وی با بیان اینکه  انسان هایی که بر مدار ایمان و قدرت خداوند قرار می گیرند همواره پیروز هستند، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) عصر طاغوت، و کاخ تباهیت را در هم شکست و رسالت انقلاب اسلامی را به خوبی به سرانجام رسانید و رسالت انقلاب فرهنگی را بر دوش ما و پیروانش گذاشت.

 

حجت الاسلام غیاثی با اشاره به انتظار امام از میراث داران انقلاب، یادآور شد: مهمتر از انقلاب اول و انقلاب دوم، انقلاب فرهنگی است که به دلیل حساس بودن و دشواری عرصه به انقلاب سوم معروف شده است.

 

وی با بیان اینکه هجمه دشمنان بر محتوای فرهنگ انسانیت روز به روز گسترده تر می شود، گفت: امروز رسالت دانشگاه و دانشگاهیان است که در دفاع از انسانیت و آزادگی در جبهه فرهنگی با دانش و آگاهی و بصیرت به دل دشمن و طاغوت محصور شده در جهل و اسارت هجوم ببرند.

 

حجت الاسلام غیاثی خاطرنشان کرد: انقلاب توانست خویشتن واقعی ما را به خودمان باز گرداند و ثابت کرد انسان الهی اکتفا به نام و دنیا نمی کند و حیات او در قلمرو ایمان و آزادگی است.

 

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام، با بیان اینکه اگر پرچم آزادگی بر زمین بیفتد انسان شکسته خواهد شد، تأکید کرد: امروز دانشگاه ها و روحانیت و پیروان امام خمینی(ره) باید با پرچم علم و دانایی و فرهنگ در مقابل ظلمت تاریک جهل به پا خیزند و آن آرزوی خمینی کبیر را که انقلاب فرهنگی است، ایجاد کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39652

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.