تاریخ ارسال : ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دانشگاه‌ها مانند شرکت‌های سهامی شده‌اند!/ برخی از جناح‌های سیاسی در دانشگاه‌ها کابینه‌سازی می‌کنند

کاظمی دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از دیدار دبیران جامعه اسلامی دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی با حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان خبر داد و گفت: در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم اظهار داشت: امروز دانشجویان  رسالت‌های عظیمی  در عرصه‌های گوناگون وجود دارد که  به برکت جوانان ایران اسلامی این مهم محقق خواهد شد، موفقیت‌هایی در سایه  تلاش جوانان و علم‌آموزی انها می‌باشد و لذا از خدمات جوانان ایران اسلامی قدردانی می‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در ادامه افزود در کشور ما، حمایت و راهنمایی جوانان مومن وانقلابی وظیفه‌ای مهم ما مسئولین در سطح کشور و در سطح استان می‌باشد و جوانان با روحیه انقلابی خود می توانند راهگشای بسیاری از مشکلات کشور باشند همانطور که تا قبل از این نیز تمامی موفقیت‌های و پیروزی‌های کشور در سایه همین روحیه شکل گرفته است. شما تشکل‌های اسلامی وانقلابی علاوه بر وظیفه فرهنگی و اجتماعی که در سطح دانشگاه‌ها دارید وظیفه افزایش سطح علمی را نیز در سطح دانشگاه‌ها بر عهده دارید. دانشجویان و تشکل‌های انقلابی را از بهترین دیدارهای خود با اقشار مختلف دانسته و  علاقه داریم وقت بیشتری با این قشر که قشری انقلابی در سطح دانشگاه‌هاست  داشته و پای حرف‌های این قشر بنشینیم.

کاظمی، مسئول جامعه اسلامی  دانشگاه تبریز به سخنان خود در این جلسه اشاره کرد و گفت: اینجانب نیز با بیان الزامات امروز در سطح دانشگاه‌ها و لزوم انقلابی‌گری و انقلابی ماندن در رفتار های مسئولین در ابتدای این دیدار  به مطالبات رهبری برای تشکل‌های انقلابی و اسلامی و لزوم انقلابی‌گری و انقلابی ماندن وترویج ان در فضای دانشگاه اشاره کردم.

مسئول جامعه اسلامی  دانشگاه تبریز  ادامه داد: در سال‌های گذشته جامعه اسلامی دانشجویان با توجه به رسالت و پتانسیل عظیم خود با توجه به بزرگترین تشکل اسلامی و دانشجویی در سطح کشور و استان نسبت به موضوعات اساسی و اصلی استان دغدغه‌مند بوده و در زمینه هایی‌همچون برخورد با مفسدین اقتصادی و سیاسی و حضور برخی فتنه‌گران و فتنه سازان حساسیت زیادی داشته و راهکار هایی هم در جهت کمک به این نهاد ها تدوین و آماده ساخته است.

وی افزود: بدین ترتیب با انجام مطالبات رهبری، در صدد رفع برخی معضلات و مشکلات فرهنگی و علمی  به گفته رهبری انقلاب با رو حیه مطالبه‌گری دنبال کرده‌ایم و توجه جدی‌ای به مباحث فرهنگی در طول سال‌های اخیر داشته‌ایم اما با این وجود بی‌مهری و بعضا کم لطفی برخی مسئولین  در استان نسبت به قشر دانشجو ما را دلگیر می‌سازد.

 
مسئول جامعه اسلامی  دانشگاه تبریز افزود :تشکل جامعه اسلامی به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی که بدنه ان تماما دانشجو و قشر دانشگاهی است از روز اول و نظر به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر کادرسازی برای انقلاب تلاش کرده و اقداماتی را در سطح استان انجام داده است چرا که این تشکل با توجه به حضور دانشجویان در بدنه آن همیشه صدای رسای دانشجویان بوده است. این تشکل همچنین ارتباطات ویژه وخوبی با نهادهای انقلابی در طی سال‌های اخیر و برای تقویت نیروهای انقلابی داشته که در این میان توجه و حمایت جدی مسئولین امر را از این جوانان مومن وانقلابی را می‌طلبد.

 

در ادامه این دیدار همچنین علی توسلی دبیر جامعه اسلامی دانشگاه با بیان برخی اقدامات انجام شده در دانشگاه‌های استان افزود :در سطح استان بحمدالله اقدامات خوبی در زمینه‌های روشنگری از قبیل برگزاری سلسه جلسات و کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌های افراد صاحب‌نظر و در زمینه تبین جایگاه والای شهیدان و ایثارگران با اجرای همایش‌های استانی مدافعین حرم استان در سطح دانشگاه استان همچون همایش سراسری مدافعین حرم استان در دانگاه بناب توسط جامعه اسلامی این دانشگاه و سلسه جلسات سیاسی و اقتصادی پیرامون پیگیری‌های رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و شاخصه‌های انقلابی‌گری در انتخابات اقددام نموده و برنامه‌های ویژه‌ای برای سال‌های آتی در جهت تقویت نیروهای انقلابی دارد.

 
وی افزود: ولی متاسفانه در دانشگاه‌های استان به خصوص در دانشگاه‌های شهرستان  با معضلی مواجه هستیم که گویا دانشگاه‌ها در انتصابات به مثابه شرکت‌های سهامی شده است در این میان برخی نمایندگان مجلس به جای رسیدگی به مسئولیت عظیم و مهم قانون‌گذاری در سطح شهرستان ها به کابینه سازی اقدام نموده و از رئیس دانشگاه تا کارشناس دانشگاه را تغییر می‌دهند و این بدعتی بد است.

 

توسلی گفت: چطور می‌شود در سطح دانشگاه‌های استان برخی نهاد‌های بی‌ربط و غیر مرتبط در اقدامات وفعالیت‌های برگزاری در دانشگاه دخالت می‌کنند و این برای ما قابل قبول نیست که در دانشگاه‌ها و برای فعالیت‌های دانشگاهی غیر از هیت نظارت دانشگاه از فرمانداری‌ها تا استانداری‌ها دخالت کنند.

وی با انتقاد از عدم اجرای قوانین مصرح  افزود: در برخی از دانشگاه‌های استان به قدری نیروهای انقلابی را تحف فشار قرار می‌دهند و حتی در عمل به قوانین مصرح شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز کوتاهی می‌کنند این موضوع چه در قانون شواری فرهنگی وشورای تعامل و حتی نامه‌های مصرح وزارت علوم و عمل نکردن مسئولین دانشگاه‌های استان بخصوص برخی روسای دانشگاه‌های برای جای سوال و مورد انتقاد است و نیازمند توجه جدی مسئولین استان را باری اجرای قانون می‌خواهند.

توسلی در پایان سخنان خود گفت: حضرتحجت الاسلام آل‌هاشم ما فرزندان انقلابیتان در دانشگاه‌های استان تا می‌توانیم در راه انقلابی‌گری و انقلابی ماندن خواهیم ایستاد و ایستاده‌ایم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56718

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.