تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

داوران خلاقیت را تشریح کنند/ جشنواره فیلم فجر و سلیقه محوری

رضا ترکمان من جمله مسئولان جلوه های مخصوص میدانی در سینمای ایران در صحبت با خبرنگار مهر، با اشاره به نوع انتخاب و داوری در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اظهار کرد: یکی از مسائلی که برای ما از اهمیت زیادی در برپایی جشنواره ملی فیلم فجر و انتخاب نامزدها وجود دارد این هست که بدانیم تا چه زمانی قصد دارند به طور تماما سلیقه ای در با اهمیت ترین رخداد سینمایی کشور پیش روند.

وی دنبال کرد: متاسفانه در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، بیشتر از هر زمان دیگر سلیقه ای عمل گردید و هر کسی هر فیلم و هر شخصی را که دوست داشت پذیرفت و موجب گردید اهالی سینما شوکه گردند.

این مدیر جلوه های مخصوص میدانی گفته بود: چه چیز موجب شده هست که داوران جشنواره ملی فیلم فجر بگویند که خلاقیت در بخش جلوه های مخصوص میدانی سینمای ایران وجود ندارد. در حالتی که در همین دوره از جشنواره ملی فیلم فجر، بخش جلوه های مخصوص میدانی در فیلم های متفاوت اقدامات نو و خلاقیت زیادی داشتند.

وی تاکید کرد: بخش جلوه های مخصوص میدانی از ابزارها بسیار کمی بهره مند هست و مدیر این بخش بهمراه دستیارانش باید هرچه قصد دارند خودشان بسازند و آماده کنند و این خود یک خلاقیت در سینمای امروز محسوب می شود.

دستیار محسن روزبهانی مدیر جلوه های مخصوص میدانی در فیلم سینمایی «دوئل» توضیح داد: وقتی که بیان می کنند این بخش خلاقیت ندارد موجب حیرت ما می شود چون که در سینمای ایران تنها بخش هایی مثل جلوه های مخصوص میدانی و جلوه های بصری هست که خلاقانه عمل می نماید. آیا در بخش دکور و طراحی صحنه که همیشه شاهد یک دکور ابدی طبق مبحث در فیلم های سینمایی هستیم، خلاقیت شاهد هستیم. یا فیلمبرداران ما همگی خلاقیت دارند به غیر از اینکه ابزارها شان طبق پیشرفت تکنولوژی به روز شده هست؟

یا فیلمبرداران ما همگی خلاقیت دارند به غیر از اینکه ابزارها شان طبق پیشرفت تکنولوژی به روز شده هست؟وی گفته بود: مسئله دیگر این هست که هر سال یک نفر را در بخش جلوه های مخصوص میدانی برای چند فیلم کاندید می کنند و این مسئله علت می شود تا کوشش هنرمندان در آثار دیگر به خوبی دیده نشود، در حالی که ما در این دوره از جشنواره ملی فیلم فجر اقدامات تازه ای زیادی در بخش جلوه های مخصوص میدانی داشتیم که دست کم می توانست نامزد شود.

ترکمان در انتهاء اظهار کرد: امید دارم جشنواره ملی فیلم فجر و داورانی که برای آنان انتخاب می گردند، اعلام کنند که خلاقیت از نظر آنان چه چیز هست تا ما نیز بدانیم چه طور کار کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87582

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.