تاریخ ارسال : ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دبیران موقت مجلس انتخاب شدند+ اسامی

دبیران موقت مجلس دهم با آرای منتخبان مردم در پارلمان دهم انتخاب شدند.

به گزارش شلمچه نیوز، دومین جلسه علنی مجلس دهم از صبح امروز (یکشنبه) با دستور کار انتخابات هیئت‌رئیسه موقت مجلس آغاز شد.منتخبان جدید ملت، پس از انتخاب لاریجانی به‌عنوان رئیس و مسعود پزشکیان و محمد دهقان به‌عنوان نواب اول و دوم رئیس، ۶ دبیر هیئت‌رئیسه موقت مجلس دهم  را از میان کاندیداها انتخاب کردند.

بر این اساس غلامرضا کاتب با ۱۶۱ رأی، سید امیرحسین قاضی‌زاده  با ۱۴۶ رأی، اکبر رنجبر زاده با ۱۳۸ رأی، عبدالکریم حسین زاده با ۱۳۷ رأی، سید ناصر موسوی لارگانی با ۱۳۱ رأی و احمد امیرآبادی فراهانی با ۱۳۰ رأی از مجموع ۲۷۹ رأی مأخوذه به‌عنوان دبیران هیئت‌رئیسه موقت مجلس نهم برگزیده شدند.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی با کسب ۱۷۳ رأی از مجموع آرای ۲۸۱ رأی مأخوذه به‌عنوان رئیس موقت مجلس دهم  برگزیده شد. محمدرضا عارف نیز با ۱۰۳  رأی منتخبان از ریاست بر مجلس دهم بازماند.

پس از رأی‌گیری از منتخبان حاضر در صحن پارلمان، از مجموع ۲۷۹ رأی مأخوذه، مسعود پزشکیان با ۱۵۴ رأی و محمد دهقان با ۱۳۶ رأی به ترتیب به‌عنوان نائب رئیس موقت اول و نائب رئیس موقت دوم مجلس دهم انتخاب شدند.

همچنین علی مطهری ۱۳۲ رأی و حمیدرضا حاجی بابایی ۱۲۲ رأی کسب کردند.

اعضای هیئت‌رئیسه موقت مجلس دهم تا دقایقی دیگر با حضور در جایگاه مجلس سوگند یادکرده و پس‌ازآن اداره مجلس نهم را تا زمان تصویب دوسوم اعتبارنامه منتخبان جدید ملت و بعدازآن برگزاری انتخابات هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم  بر عهده می‌گیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17647

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.