تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درآمد دولت از محل حذف یارانه نقدی پردرآمدها چقدر است؟ + جزئیات

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، ًاسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزایش نرخ بنزین و حامل‌های انرژی برای جبران هزینه‌‌های دولت را باعث تورم زیادتر و امری ناعادلانه و فشار مضاعف اقتصادی به اقشار کم‌درآمد عنوان نمود و گفت: افزایش نرخ بنزین و حامل‌های انرژی باید طبق نرخ تورم و میزان درآمدهای اشخاص باشد.

وی اضافه کرد: دولت آمار عرضه می‌دهد که نرخ تورم کمتر از ۱۰ درصد است، در نتیجه افزایش نرخ بنزین نیز باید متناسب با این میزان نرخ تورم باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، حذف یارانه‌های نقدی پردرآمدها را تکلیف مجلس به دولت عنوان و تصریح کرد: دولت از ازاء حذف یارانه نقدی پردرآمدها، 15 هزار میلیارد تومان درآمد اکتساب می‌کند که می‌تواند به جای افزایش نرخ در حامل‌های انرژی و صرف درآمدهای آن برای توسعه اشتغال، این رقم ۱۵ هزار میلیارد تومانی را برای ایجاد اشتغال زیادتر هزینه نماید.

قره‌خانی پیشنهاد دولت برای چگونگی شناسایی دهک‌های پردرآمدی جامعه در بودجه سال ۹۷ را مناسب ندانست و تصریح کرد:  باید دهک‌های درآمدی جامعه طبق میزان درآمد و هزینه‌هایشان شناسایی شوند؛ حذف یارانه نقدی پردرآمدها باید سازوکار مشخصی داشته باشد، نمی‌شود بدون برنامه یارانه‌های نقدی اشخاص را حذف نمود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83801

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.