تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درباره اقدام وزارت علوم برای تغییر اساسنامه دانشگاه پیام‌نور شایعات زد و بندهای مالی وجود دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، ۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به هیئت رئیسه قوه مقننه خواستار اعمال ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس برای بررسی کمّ و کیف و چرایی تصمیم وزارت علوم در مورد تغییر اساسنامه دانشگاه پیام‌نور شدند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

هیئت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با احترام نظر به التهابات به وجود آمده در جامعه به ویژه جامعه علمی و نخبگان در خصوص تصمیم وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای تغییر اساسنامه دانشگاه پیام‌نور و گسترش شایعات مختلف مثل زد و بندهای مالی پشت صحنه این تصمیم و همچنین مراجعات متعدد برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه مذکور، ما امضاکنندگان تقاضای اعمال ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس را برای بررسی کمّ و کیف و چرایی تصمیم وزارت علوم داریم.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس تصریح دارد: هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذیربط ارجاع می‌شود. کمیسیون حداکثر ظرف ۱۰ روز به موضوع رسیدگی و در صورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیئت ‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56603

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.