تاریخ ارسال : ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درخشش فوق‌العاده ووشوکاران ایران در مسابقات جهانی

درخشش فوق‌العاده ووشوکاران ایران در مسابقات جهانی؛ 6 طلا از 6 فینال
روز پایانی رقابت‌های ووشوی قهرمانی جهان برای ایران پرمدال بود.

به گزارش شلمچه نیوز، تیم ملی ساندای بانوان ایران با سه نماینده در رقابت های قهرمانی ووشو جهان حاضر است که هر سه نماینده ایران در فینال با برتری مقابل حریفان به مدال طلا دست یافتند تا دختران ووشو کار ایران با کسب سه طلا یکی از بهترین نتایج تاریخ ووشوی بانوان را رقم بزنند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، صدیقه دریایی که اولین حضور خود را در رقابت های بزرگسالان جهان تجربه می کرد برابر مریا مانالو از کشور میزبان به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

دریایی پیش از این و پس از استراحت در دور نخست، سانداکاری از پرو را شکست داده بود. او در نیمه نهایی برابر تان گوین از ویتنام قرار گرفت و در ۲ راند متوالی پیروز شد و راهی فینال شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، شهربانو منصوریان برای کسب مدال طلا با هرگی باکیدان از فیلیپین مبارزه کرد و در ۲ راند متوالی به برتری رسید و دومین مدال طلای ایران را به ارمغان آورد.

منصوریان دارنده دو مدال طلای جهان پس از استراحت در دور نخست بر نماینده ویتنام چیره شده بود. او در نیمه نهایی بر دلپین استامبولی از فرانسه غلبه کرد و به فینال رسید.

در فینال وزن ۷۰ کیلوگرم، مریم هاشمی برای کسب مدال طلا به مصاف ورونیکا کوتوا از جمهوری چک رفت و ۲ بر صفر به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

وی پس از استراحت در دور نخست برابر حریفی از قزاقستان پیروز شد و در نیمه نهایی مقابل کریستینا استانکو از رومانی به برتری رسید و فینالیست شد. این سومین مدال طلای هاشمی در رقابت های قهرمانی جهان است.

در بخش مردان  امیر فضلی، حمیدرضا قلی پور و محسن محمدسیفی در ساندای مردان با غلبه بر حریفان خود در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی ووشوی جهان در اندونزی به مدال طلا رسیدند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محسن محمدسیفی با علی اوه از ترکیه مبارزه کرد و چهارمین مدال طلای کاروان ایران و اولین مدال تیم ساندا مردان را در سیزدهمین دوره رقابت ها رقم زد. این سومین مدال طلای سیفی در قهرمانی جهان است.

سیفی در مراحل قبلی سانداکارانی از انگلیس، ویتنام و اوکراین را از پیش روی برداشته بود.

در وزن ۸۵ کیلوگرم امیر فضلی به مصاف میترو باتوک از اوکراین رفت و او نیز در این مبارزه به برتری رسید و دومین طلای تیم مردان را بدست آورد. این دومین مدال طلای فضلی در رقابت های جهانی است.

فضلی پیش از این و پس از استراحت در دور نخست مقابل ارسلان بکتمیروف نماینده نامدار روسیه به پیروزی رسیده بود. او در دیدار نیمه نهایی نیز برابر حریفی از انگلیس در دو راند متوالی پیروز شد.

همچنین در وزن ۹۰ کیلوگرم حمیدرضا قلی پور با ایلیا ویرچینا از بلارروس رقابت کرد و دو بر صفر به برتری رسید تا او نیز به نشان طلا دست یابد و چهارمین مدال طلای جهانی خود را کسب کند. قلی پور برای رسیدن به طلا و پس از استراحت در دور نخست مقابل حریفی از جمهوری چک پیروزشد و در نیمه نهایی برابر حریفی از سوئد به برتری رسید.

اما در دو وزن دیگر ساندای مردان هر دو سانداکار ایران مقابل حریفان چینی نتیجه را واگذار کردند. جعفر شیرزاد در دیدار مرحله نیمه‌نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم ساندای مردان مقابل جی فو ژو از چین شکست خوررد و از رسیدن به فینال بازماند و مدال برنز کسب کرد. وی در مراحل قبلی برابر سانداکارانی از آمریکا، فیلیپین و الجزایر به پیروزی رسیده بود.

سجاد عباسی نیز روز گذشته در مرحله یک چهارم پایانی با شکست به رقیبی از چین بدون مدال به کار خود پایان داد.

تیم ملی ووشو ایران با ۶ طلای صدیقه دریایی، شهربانو منصوریان، مریم هاشمی، امیر فضلی، حمیدرضا قلی پور و محسن محمدسیفی و یک برنز جعفر شیرزاد در ساندا و ۳ نقره زهرا کیانی، فرشاد عربی و تیم مشترک دوئلین در تالو در مجموع پس از چین و اندونزی در سیزدهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان سوم شد.
تیم ملی ووشوی ایران در بخش ساندا با ۶ مدال طلا و یک برنز نایب قهرمان این دوره شد. تیم چین با ۱۴ طلا و یک نقره قهرمان و اندونزی با ۷ طلا ، ۳ نقره و ۶ برنز نایب قهرمان شدند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5891

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.