تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درخواست انجمن ناشران پزشکی برای حضور مستقل در نمایشگاه کتاب/ در رواق شرقی حاضر می گردیم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، اسفندماه سال گذشته بود که «انجمن فرهنگی ناشران کتاب علوم پزشکی دانشگاهی» تشکیل گردید و به نحو مستقل پروانه فعالیت دریافت نمود. 

 بر اساس این گزارش، تا قبل از این در نمایشگاه کتاب ناشران پزشکی در جوار ناشران دانشگاهی و در یک طیف فعالیت داشته و حضور داشتند، اما در سال گذشته سالن آنان از دانشگاهی تفکیک گردید و مخاطب های به نحو منفک به خرید کتاب و بازدید از آثار می پرداختند.

تعداد ناشران فعال پزشکی حدود ۵۰ ناشر است سال کنونی نیز با توجه به اینکه ناشران پزشکی به نحو مستقل انجمنی را تشکیل داده و ثبت کرده اند، طی نامه ای با ۴۰ امضای قبول کننده از محسن جوادی ریاست نمایشگاه کتاب درخواست داشته اند تا سالن مستقل واگذار گردد.

اعضای این انجمن در نامه ای برای مرتبه دوم خطاب به محسن جوادی اعتراض خود را نسبت به این ارجاع و معرفی فردی از سوی این انجمن ناشران پزشکی به انجمن دانشگاهی را فرستاده است.

انجمن ناشران کتاب علوم پزشکی دانشگاهی نیز با ماموریت ها و هدف گذاری متمایز از انجمن ناشران دانشگاهی غیر پزشکی متشکل و فعالیت خواهد کرد.

انجمن ناشران کتاب علوم پزشکی زیر مجموعه ای از انجمن ناشران کتاب دانشگاهی غیرپزشکی نیست. از طرفی نگاه اولیه مثبت به موجودیت و زمینه های فعالیت این انجمن توان دارد زمینه ساز خوبی برای همکاری سازنده آن با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن ناشران کتاب دانشگاهی غیرپزشکی در جهت هم افزایی و حتی اجرای برنامه های مشترک در حوزه نشر و تعالی فرهنگی کشور باشد.
با توجه به مطالب پیش گفته درخواست مشخص مؤسسین انجمن و اکثریت ناشران کتاب علوم پزشکی دانشگاهی از حضرتعالی این است که در تنگنای وقت نمایشگاه فرمان فرمایید:
۱) ۱) بخش کتاب دانشگاهی علوم پزشکی به عنوان بخش مستقل دیده گردد و این امر در نقشه های راهنما و اطلاع رسانی ها نیز لحاظ گردد.
۲)
۳) ۳) مسیولیت کامل اجرای این بخش تحت نظارت کمیته ناشران داخلی و معاونت اجرایی نمایشگاه به انجمن ناشران کتاب علوم پزشکی دانشگاهی محول گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94790

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.