تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درخواست بیش از ۵ هزار بانوی فعال سیاسی از شورای نگهبان در باره رد صلاحیت ها

بیش از ۵ هزار بانوی فعال سیاسی و اجتماعی در بیانیه‌ای ضمن قدردانی از عملکرد شورای نگهبان، اعلام کردند: شورای نگهبان را از هر گونه چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می‌داریم.

به گزارش شلمچه نیوز، بیش از ۵ هزار نفر از بانوان فعال سیاسی و اجتماعی با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود را از عملکرد شورای نگهبان اعلام کرده و مطالبات خود را مطرح کردند. در این بیانیه‌ آمده است: ما بانوان حاضر در عرصه‌های گوناگون این نظام برخواسته از اراده مردم و جان گرفته از عطر شهیدان وطن، شورای نگهبان را از هر گونه اغماض و چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می‌داریم و هر گونه تبعیض در احراز صلاحیت‌ها، من جمله عدم توجه به شرط شرکت در آزمون علمی را برای افراد، خواه در هر جایگاهی، مطلوب آینده نظام و ملت نمی‌دانیم و از شورای نگهبان خواستار توجه به اهمیت این مسئله هستیم.

متن این بیانیه بدین شرح است:

إن ینصُرْکُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَکُمْ وَإِنْ یَخْذُلْکُمْ فَمَنْ ذَا الَّذِی یَنْصُرُکُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ ﴾

اگر خداوند شما را یارى کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد. و اگر دست از یارى شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یارى کند؟ و مؤمنان، تنها بر خداوند باید توکل کنند.

(آل عمران/۱۶۰)

بهمن ماه است و ملت پس از مرور خاطرات امید بخش فجر انقلاب، بار دیگر در آستانه انتخاباتی دیگر قرار گرفته است. بی شک انتخابات یکی از ستون‌های استوار کننده نظام اسلامی است و حضور آحاد مردم در انتخاب افراد شایسته و دلسوز برای اسلام انقلاب و ملت وظیفه‌ایست که هرگز نباید فراموش شود و ملت نشان داده است از وظیفه خود آگاه است و همواره در عرصه پشتیبانی از انقلاب و نظام قرار دارد. این میان بر همه دست اندرکاران  انتخابات است که با وجود شیطنت‌های حواشی هر امر مؤثر برای آینده امت، بر عهد خویش بمانند و با عمل به مُرِّ قانون از هر گونه کج روی پیشگیری کنند.

و البته گذراندن ثبت نام کنندگان برای تصدی مسئولیت‌های سنگین و خطیر از مجاری درست و تأیید شده برای احراز صلاحیت مانع از ایجاد خط انحراف و نفوذ در شاهراه‌های حیاتی کشور می‌شود.

بی‌تردید همواره یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها در این زمینه بر عهده شورای نگهبان بوده است و ملت خون داده برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عملکردها می‌نگرد. البته فشارهای گوناگونی در عرصه‌های مختلف متوجه این مجموعه است و قطعا بانیان این هجمه‌ها و فشارها در پی کنار نهادن قانون و دریافت کمترین چشم پوشی‌ها هستند اما بی شک این خواسته از عدالت به دور است و چه بسا در صورت پذیرش حتی اندکی از آن تبعات اسفباری بر امت و کشور در پی داشته باشد.

ما بانوان حاضر در عرصه‌های گوناگون این نظام برخواسته از اراده مردم و جان گرفته از عطر شهیدان وطن، شورای نگهبان را از هر گونه اغماض و چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می‌داریم و هر گونه تبعیض در احراز صلاحیت‌ها، من جمله عدم توجه به شرط شرکت در آزمون علمی را برای افراد، خواه در هر جایگاهی، مطلوب آینده نظام و ملت نمی‌دانیم و از شورای نگهبان خواستار توجه به اهمیت این مسئله هستیم.

قطعا اعضای محترم متوجه وظایف خود هستند اما بر ماست که با توجه به شرایط کشور و هیاهوی رسانه‌های غوغاسالار برخی منتفعان از بی‌قانونی، این تذکرات رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را یادآور شویم:

«به شوراى نگهبان تذکر مى ‏دهم که در کار خود استوار باشید، و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید، و به خداى متعال اتکال کنید. از شوراى محترم نگهبان مى‏ خواهم و توصیه مى‏ کنم – چه در نسل حاضر و چه در نسلهاى آینده – که با کمال دقت و قدرت، وظایف اسلامى و ملى خود را ایفا کنند و تحت تاثیر هیچ قدرتى واقع نشوند… »

بدون تردید بیش از این حرف و خواسته‌ای نیست و امید است با یاری خداوند از توکل کنندگان و اهالی نجات باشیم.

فارس

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10513

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.