تاریخ ارسال : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دردسر عزیمت نوروزی تجار ایرانی با یک مسئول اجرایی/ مهلت اعتراض خاوری تمام شد/ نجفی به علت مریضی کناره گیری کرد یا تحت فشار اصلاح طلبان؟!

سرویس سیاست مشرق – روزنامه ها در لابه لای گزارش ها و سرمقاله ها، قسمتی از صفحات خود را به خبر ها روزهای گذشته یا خبر ها مخصوص اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنان اشاره می کند.

********

کیهان

نجفی به علت مریضی کناره گیری کرد یا تحت فشار اصلاح طلبان؟!

فریبکاری تندروهای مدعی اصلاحات با مردم در مورد دلیل استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران، حتی در میان اشخاص درون این طیف نیز خریدار ندارد.

بعضی تندروهای بعد از اعلام استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری، مدعی گردیدند این امر ریشه در علل و فشارهای سیاسی دارد و این در حالی بود که مریضی نجفی و اختلاف وی با بعضی اصلاح طلبان، دلیل استعفای وی بوده است.

در این زمینه الهه کولایی در توییتر درج کرد: اصلاح طلبان شورای شهر تهران، با پشتیبانی از دکتر نجفی و نپذیرفتن استعفای او، تعهد شان را به دفاع همه جانبه از #حقوق- مردم تهران به نمایش بگذارند. مقابله با فساد و رانت و مخصوص خواری، استواری و یکپارچگی قصد دارد.

اما هنگامه شهیدی از فعالین اصلاح طلب در جواب کولایی تصریح کرده است: استعفای نجفی ربطی به مقابله با فساد و رانت خواری نداشت؛ تحت فشار بوده اون هم از جانب دوستان! اصلاح طلبان اگر واقعاً #فسادستیز هستند خودشان از دستگاه قضایی درخواست محاکمه بابت فساد مالی# حسین- فریدون را کنند تا به صداقتشان ایمان آوریم!

یادآور می شود استعفای نجفی امروز در جلسه شورای شهر ارزیابی می شود.

گفتنی است غلامحسین کرباسچی در گفت و گو با آخرین شماره روزنامه شرق در سال ۹۶ تصریح کرده بود: هر کس بخواهد در تهران کار کند هم به تندرستی جسمی احتیاج دارد و هم موافقت ارکان متفاوت نظام. یعنی اینکه بتواند با دولت، مجلس؛ قوه قضائیه و نهادهای متفاوت کار کند. اینکه کسی فکر کند بدون موافقت ارگان های متفاوت توان دارد شهر تهران را اداره کند، غلط و ناممکن است. البته در شرایط حاضر به گفته خود وی مساله کلیدی آقای نجفی مشکل جسمی است.

وی می گوید: ما موضع مان را گفته ایم. موضع های ما چیزی غیر از موضع آقای محسن هاشمی نیست. آقای نجفی اعلام کسالت کردند و شورا باید در مورد این مبحث تصمیم بگیرد.

وی اضافه کرد: وقتی که خودشان تصمیم به کناره گیری می گیرند، دیگر نمی شود وی را ملزم به ادامه کرد. آقای نجفی رسماً در متن استعفایشان نوشته اند که به سبب مریضی کناره گیری می دهند.

آقای نجفی زنده و حاضر هستند؛ وقتی رسماً نوشته اند من مریضی دارم و به سبب مریضی کنار می روم درست نیست که وی را متهم به کذب گویی کنیم. آقای نعیمی پور به علت اختلاف های حزبی آقای نجفی را متهم به کذب گویی کرده که ما این کار را درست نمی دانیم.

وی در مورد احتمال شهرداری محسن هاشمی که با میثاق نامه شورا مغایر است اظهار کرد: اگر اعضای شورا یک روز میثاق نامه امضا نمایند اختیار دارند یک روز هم آن را اصلاح کنند و نفس میثاق نامه، مبنای قانونی ندارد.

روحانی: کدام دیوانه با آمریکا مذاکره می کند؟ تاج زاده: … من!

من! همکار سابق شبکه بی بی سی تصریح نمود پیشنهاد امثال تاج زاده برای مذاکره برجام های جدید، دعوت به خودکشی است.

تاج زاده جدیدا در توئیتی نوشته بود پیش از اینکه مجال از دست برود و مثل سال ۹۰ تحریم بانکی و نفتی افزایش یابد، رهبری دست دولت را برای بازی برد- برد در منطقه باز بگذارد تا میهن و مردم با تنگناهای جدید رو به رو نشوند.
تاج زاده توضیح نداده که آیا قرار بوده با برجام تحریم ها کمتر شود یا افزایش یابد و حالا که برجام نقض شده و ازسوی دیگر آمریکای بزک شده توسط مدعیان اصلاح طلبان، آن روی خباثت آلود و شیطانی خود را به نمایش گذاشته، آیا اصلاح طلبان باید از مردم معذرت خواهی کنند و به بی درایتی خود اعتراف نمایند یا در خدمت وزارت خارجه و سازمان سیای ترامپ، نسخه مذاکره و امتیازدهی جدید را بپیچند.

در همین زمینه علی علیزاده تحلیلگر سابق بی بی سی در جواب تاج زاده درج کرد: هر دانشجوی سال اول علوم سیاسی می داند مذاکره زیادتر، وقتی ترامپ تهدید به پاره کردن قرارداد گفتگوها سابق کرده، مذاکره نیست، تسلیم است و مقدمه خلع جنگ افزار زیادتر و نوعی #خودکشی-ملی. ایکاش آقای تاج زاده که با این تز پرخطر جان و مال ۸۵ میلیون ایرانی را به خطر انداخته حاضر به مناظره بود!

ایکاش آقای تاج زاده که با این تز پرخطر جان و مال ۸۵ میلیون ایرانی را به خطر انداخته حاضر به مناظره بود! یادآور می شود آقای روحانی در عکس العمل به بدعهدی آمریکا و دعوت به گفتگوها جدید، پذیرش چنین ایده ای را دیوانگی خوانده بود که گویا تاج زاده مصداق همین دیوانگی است، اگر نگوییم مصداق میهن فروشی است. روحانی بیان کرد کشورها مگر دیوانه شده اند با شما که تعهدها خود را زیر پا می گذارید، مذاکره کنند؟

درهمین حال حجت الاسلام نبویان نماینده سابق مردم تهران در مجلس در تحلیلی درج کرد: از اصلاح طلبی نقل شده که رهبری باید دست دولت را برای مذاکره در مورد منطقه باز بگذارد؛ در این خصوص چند نکته قابل ذکر است؛
روحانی بیان کرد کشورها مگر دیوانه شده اند با شما که تعهدها خود را زیر پا می گذارید، مذاکره کنند؟ تقریبا تمام ابعاد با اهمیت کشور دست دولت یعنی جناب روحانی است. برای نمونه کل پول مملکت که با فروش نفت – از سوی وزارت نفت – و گرفتن مالیات- از سوی وزارت اقتصاد- تامین می شود در اختیار جناب روحانی است، به به صورتی که بودجه همه ارکان کشور را او و دولتش تعیین می کنند. علیرغم اینکه برای مرکزی فلان مقدار بودجه از سوی مجلس تصویب می شود اما دولت طبق گرایشات خودش و به دستاویز های گوناگون از دادن آن سر باز می زند. دانشگاه ها دست دولت است. آموزش و پرورش در اختیار دولت است. وزارت کشور با تمام استانداران و فرمانداران و بخشداران و دهیاران دست دولت است. وزارت خارجه با تمام سفرا در اختیار دولت است. صنعت های کشور در اختیار دولت است. بخش جدی فرهنگ کشور دست دولت است و…. در نتیجه به یک مفهوم کشور دست دولت است و قانون بنیادی نیز دست ریاست جمهور را باز گذاشته است و برای همین است که آقای روحانی بدون اعتنا به دیگران در کشور فعال مایشاء شده است.

دست دولت در گفتگوها باز گذاشته شد و نتیجه اش امضای متن آماده شده از سوی آمریکا به عنوان برجام شد و ملت ایران تقریبا تمام منفعت های اتمی خود را از دست داده یعنی فردو تعطیل شده و اراک بتن ریزی شده و استفاده از نسل های بالاتر از نسل یک سانتریفیوژها ممنوع شده و کارخانه تولید هر نوع سانتریفیوژ تعطیل شده است و تولید بالاتر از سه و شصت و هفت درصد ممنوع شده است. … در مقابل هیچ تحریمی برداشته نشده است لکن بیشتر از شصت مورد تحریم جدید وضعیت شده و در انتظار وضعیت تحریم های جدید نیز هستیم.

دست دولت در مسایل اقتصادی تماما باز است و حاصل مداخله دولت در مسایل اقتصادی به خاک سیاه نشستن مردم شده است کارخانه ها به سرعت در حال تعطیلی هستند و واردات وسیع حتی کود انسانی و… در حال افزایش است، بر تعداد بیکاران هر ماه افزوده می شود، اجناس مورد احتیاج مردم در حال گران شدن، دلار به بالاتر از پنج هزارتومان رسیده، اعتبار پول ملی به پایین ترین مقدارش فرا رسیده است.

البته برای جناب تاج زاده مسایل فوق و مشکلات مردم اهمیتی ندارد و از کسی که جلوی قانون کشور و نیز رای مردم ایستاده و از بانیان کودتای سال ۷۸ و نیز ۸۸ است و جدیدا برای دختر فریب خورده ای برای کشف حجابش پول ارسال خواهد کرد و به حرف دیگر کسی که اسلام را نپذیرفته است و نیز قانون کشور و رای مردم را منحصرا در حالتی که به نفعش باشد میپذیرد جز این انتظاری نمی رود.
 

بی تدبیری های دولت و بانک مرکزی باعث خسارت های اقتصادی است

یک روزنامه اصلاح طلب، بسته اقتصادی بانک مرکزی برای کنترل التهاب بازار ارز را متناقض شرح کرد.

روزنامه اعتماد درج کرد: وقتی بیان می کنند راه رهایی اقتصادی افزایش «اعتبار» است، این درست مثل آن است که بگویند راه رهایی اقتصاد، افزایش بدهی است. اینها اسامی مختلفی برای یک چیز است که از جهت های مخالف به آن نگریسته می شود. وقتی بیان می کنند راه رفاه و آسایش، افزایش نرخ فرآورده ها زراعی است، مثل آن است که بگویند راه رفاه و آسایش، گران تر کردن مواد غذایی برای ساکنان شهرهاست. وقتی بیان می کنند راه ثروت ملی پرداخت از محل یارانه دولتی است در واقع بیان می کنند راه ثروت ملی افزایش مالیات هاست. ( (مالیات تورمی راحت ترین راه در دسترس) وقتی افزایش صادرات را هدف کلیدی خود قرار می دهند، بیشترشان تشخیص نمی دهند که به اضطرار افزایش واردات را سر انجام هدف کلیدی خود می سازند. وقتی بیان می کنند تقریبا در همه شرایط راه رونق افزایش نرخ دستمزدهاست، تنها راه دیگری برای گفتن آن یافته اند که راه رونق، افزایش هزینه تولید است. به آن سبب که هر یک از این گزاره ها مثل سکه پشت هم دارد یا بدان سبب که گزاره معادل یا اسم دیگر «راه چاره» جذابیت کمتری دارد، لزوما به این نتیجه نمی رسیم که گزاره کلیدی در همه شرایط ناصحیح است.
حکایت بانک مرکزی، دولت و بازار ارز، تورم، نرخ بهره و… گاهی وقت ها سیاست هایی را اتخاذ می کنیم که حتی نسبت به پیامدهای کوتاه مدت آن بی خبریم چه برسد پیگیری آثار بلندمدت آن. دولت ولخرجی هایش فراوان است و وقتی که پولی برای خرج کردن ندارد دست به دامن بانک مرکزی می شود، بانک مرکزی هم نمی داند به دولت پول بدهد، تورم را کنترل کند، با سیاست های پولی نرخ بهره را کم و فراوان کند، به بازار ارز ورود نماید و نرخ آن را معین نماید و. وقتی دولت دخلش بر خرجش نمی قرائت کرد دست به گریبان بانک مرکزی شده و از این طریق با افزایش پایه پولی بانک مرکزی، ظرفیت عظیمی از نقدینگی را به بازار تزریق می کند…

حال اگر این ظرفیت به بازار کالا حمله ببرد نتیجه اش جز کاهش قدرت خرید و افزایش نرخ ها نیست. اگر بازار ارز جذاب باشد، به سمت آن می رود و باعث افزایش نرخ ارز می شود. مخصوصا که میزان ارائه ارز به دلیل تنگنا ذخایر بانک مرکزی محدود است. نتیجه چنین سیاست هایی به وجود آمدن بحران هایی است که روز به روز شاهد به واقع شدن ملحق شدن شان هستیم و مبحث بدتر اینکه وقتی که قصد حل بحران و مساله را داریم به دلیل بدفهمی هایی که وجود دارد، عارضه کلیدی شناسایی نمی شود و هر بار با مسکن هایی قصد کمتر کردن دردی داریم که عفونتش در حالتی که درست معالجه نشود روزی تمام بدنه اقتصاد را فراخواهد گرفت. اقدام موخر بانک مرکزی هم از این دست سیاست ها است. به علت سیاست های غلط نرخ بهره در اقتصاد سر به فلک می کشد و بانک مرکزی به میدان ورود پیدا کرده و با تجویز مسکنی  درد را می خواباند و وقتی که شرایط برای جراحی کلیدی وجود دارد از مجال استفاده نمی کند تا اینکه دو مرتبه مریضی نمایان می شود و این بار بخشی دیگر از بدنه اقتصاد یعنی بازار ارز را فرا می گیرد.

و دو مرتبه بانک مرکزی ورود کرده و با بسته ای دو هفته ای قصد معالجه مریضی را دارد که برای چندین دهه به جان اقتصاد افتاده است. و این یعنی تعویق بحران به دوره های بعد. در زمان حاضر بسته مد نظر شاید به طور موقت به بازار ثبات دهد و از التهابات آن بکاهد ولی همین بسته خود نیز اشکالاتی دارد.

بانک ها در شرایطی که هیچ فعالیت اقتصادی  به استناد آمار عایدی به میزان ۲۰ درصد ندارند چه طور از پس این هزینه برخواهند آمد؟  آیا این اثری جز افزایش زیاندهی بانک ها نیست؟  آیا فعالیت هایی وجود خواهد داشت که بانک ها بتوانند به وسیله آن هم خود نفع ببرند و هم نفع ۲۰ درصد را پرداخت کنند. این سیاست بانک مرکزی امکان دارد برای چند هفته ای به بازار آرامش دهد و نرخ ارز را کنترل کند اما بدان اشاره نمود که در اقتصاد هر تصمیمی هزینه ای دارد و باید هزینه اش را پرداخت کنیم و اگر سیاستی را بدون هزینه پنداشتیم باید بدانیم که آن را به دیگران جابه جایی داده ایم. پرداخت نفع ۲۰ درصد توسط بانک ها یعنی توزیع نفع خارج از توان بانک ها و این یعنی افزایش ظرفیت پول که در ازای آن کالاها و خدمات در بخش حقیقی اقتصاد ایجاد نشده است. افزایش هزینه بانک ها یعنی به تعویق افتاده های زیادتر و ظرفیت پول زیادتر در اقتصاد و این یعنی افزایش نرخ ارز در آینده. اگر نرخ ارز بالا می رود، در وهله اول به سبب پولی است که خلق شده و ما به ازای حقیقی در بخش حقیقی اقتصاد ندارد؛ در نتیجه با خلق ظرفیت پول زیادتر از این کانال، منطقا نرخ ارز را نمی شود کنترل نمود. سیاستگذار باید بداند که راه معالجه، خشکاندن ریشه مریضی است نه تجویز دوا های بی اثر و گهگاه عارضه ها دار. علی رغم مدعیات دولتی ایجاد اشتغال، چندین برابر شغل های ایجاد شده، تعدیل نیرو صورت گرفته است.
 

گزارش های ایجاد اشتغال بدون محاسبه اشخاص بیکار شده

محسن باقری نایب ریاست محور شورای اسلامی استان تهران در اظهار کرد وگو با نخبگان در جواب این سؤال که بر طبق آمار مرکز آمار، از اسفندماه سال ۹۵ تا آذر سال ۹۶ حدود یک میلیون شغل ایجاد شده است.

به عنوان سؤال اول قصد داشتم نظرتان در مورد این آمار چیست، اظهار کرد: من نمی دانم مرجع و نحوه محاسبه و اعلام این ارقام و ارقام چه طور و از کجاست. ما به عنوان فعال حوزه کار و کارگری روزانه شاهد تجمعات متفاوت جلوی شورای شهر، وزارت کار، مجلس و. هستیم که در این تجمعات افرادی که از سوی سازمان ها و بنگاه های استخوان دار و قدیمی در حال تعدیل نیرو و اخراج هستند، حاضر هستند… بنابراین نمی دانم این ارقام اعلام گردیده چقدر حقیقی است، اما اگر حقیقی هم باشد، در مقابل این یک میلیون شغل ایجاد شده آنقدر تعدیل نیرو داشتیم که نمی شود اظهار کرد شغل تازه ای ایجاد شده است؛ یعنی چندین برابر شغل های ایجاد شده تعدیل نیرو داشتیم و کلی نیرو به جامعه بیکار کشور اضافه شده است. طبق فراخوانی که پیش از شروع سال جدید برای تعدادی از تجار و شرکت های فعال در حوزه صادرات و واردات ارسال شده، به آنان اعلام شده بود در حالتی که قصد حضور همزمان در کشوری را که یکی از مسئولین ارشد اجرایی در ایام تعطیلات سال نو به آن جا عزیمت می کند داشته و قصد دارند در سمینار تجاری دو کشور شرکت کنند، باید حدود هفت میلیون تومان برای عزیمت زمینی به این کشور و تهیه پکیج ذی ربط پرداخت کنند.

خراسان

دردسر عزیمت نوروزی تجار ایرانی با یک مسئول اجرایی

بر طبق گزارش جدید یک مقام مسئول به تعدادی از مسئولان نهاد ریاست جمهوری، جایگاه ها معاینه فنی به سبب نبود امکان اخذ استعلام راهور ناجا، قادر به پذیرش و بازرسی مخازن CNG خودروهایی که از سوی کارگاه های وزارت نفت یا کارگاه های غیرمجاز دوگانه سوز شده اند و در کارت مشخصات آنان نوع سوخت، تنها بنزین قید شده، نیستند که متاسفانه این خودروها دارای خطر منفجر شدن بالایی بوده و  هم حالا آمار دقیقی از تعداد آنان در اختیار نیست.

اخطار دو مرتبه در مورد خطر منفجر شدن بعضی خودروهای دوگانه سوز

عضو ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اظهار کرد: مبحث فیلترینگ تلگرام هنوز در کمیته مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نگردیده است.

ایران

فیلترینگ تلگرام در کمیته مصادیق مجرمانه مطرح نگردیده است

محمد کاظمی در اظهار کرد وگو با ایرنا اضافه کرد: مبحث فیلترینگ تلگرام تاحالا در نشست ها کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نشده و به نظر می آید که نظر پایانی در مورد این مبحث با مجاری و مسئولین بالاتر است.

وی با بیان اینکه شخصاً مخالف فیلترینگ تلگرام هستم، اظهار کرد: به جای فیلترینگ تلگرام باید جامعه را در مورد خطرهای و خسارات این فضا مصون سازی کنیم. در این راستا باید در مورد پیام رسان های داخلی به مردم اطلاع رسانی کرد و علاوه بر این باید مردم را راضی کنیم که از این پیام رسان استفاده نمایند. فاطمه سعیدی، عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس هم  با بیان این که فیلترینگ پیام رسان بیگانه منتج به استفاده از نمونه داخلی نمی شود، پیشنهاد برپایی نظرسنجی برای تعیین میزان اعتماد عمومی به پیام رسان داخلی را مطرح و بر ضرورت بازسازی اعتماد عمومی تصریح کرد.

وی به ایلنا اظهار کرد: دولت تا اینجا نشان داده، بنا ندارد رو به محدود کردن مردم در فضای سایبری بیاورد و ما نیز پشتیبان همین رویکرد هستیم. ریاست کل دادگستری استان تهران در مورد پرونده محمودرضا خاوری، مدیرعامل سابق بانک ملی و متهم پرونده اختلاس۳ هزار میلیاردی اظهار کرد: حکم این پرونده قبلاً صادر گردیده و مهلت اعتراض هم به انتهاء فرا رسیده است.

مهلت اعتراض خاوری تمام شد

غلامحسین اسماعیلی در اظهار کرد وگو با میزان، تصریح نمود: با توجه به اینکه خاوری خارج از کشور است، اعتراضی نسبت به واخواهی این حکم واصل نشده و دراین فاز پرونده برای کارهای اجرا به دادسرا ارسال شده است.
وی علاوه بر این اظهار کرد: حکم محکومیت راننده اتوبوسی که باعث شهادت سه نفر از مأمورین نیروی انتظامی شده بود از سوی دادگاه کیفری یک تهران صادر و روز گذشته به طور مخصوص ابلاغ شد. به گفته وی، در صورت اعتراض پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد. وزیر امور خارجه بحرین در مدعایی بی پایه یک بانک ایرانی را متهم به پشتیبانی مالی از تروریسم در چند کشور عربی کرد.

ادعای وزیر خارجه بحرین در مورد یک بانک ایرانی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، خالد بن احمد آل خلیفه که به امارات متحده عربی عزیمت کرده است، در ادامه مدعیات خود اظهار کرد که این بانک از نهادها و سازمان هایی پشتیبانی مالی کرده است که در فعالیت های تروریستی دست دارند و دولت بحرین بزودی تمامی اطلاعات در این زمینه را فاش خواهد کرد. این مدعا در حالی طرح شده است که ایران به طور مستمر پشتیبانی تاثیرگذار خود از مقابله بر علیه تروریسم بخصوص در منطقه را به اثبات رسانده و از پشتیبانی بعضی کشورها از داعش و سایر گروه های تروریستی در عراق و سوریه و یمن انتقاد کرده است. ریاست دفتر ریاست دولت هفتم و هشتم با اشاره به دیدار خود با اسحاق جهانگیری افزود: آقای جهانگیری علاوه بر اینکه معاون اول ریاست جمهور است، دوست و همکار قدیمی بوده و هستند.

آرمان

کذب ۱۳ در مورد جهانگیری!

وی در قسمتی از این دیدار به تعریف اولویت های سال جدید خود و دولت پرداختند. محمدعلی ابطحی اضافه کرد: در قسمتی از این گفت وگو ها، درخصوص کذب ۱۳ سال کنونی مبنی بر رفتن جهانگیری به شهرداری تهران گپ و اظهار کردی انجام شد و وی به طنز یا جد اظهار کردند تعدادی دوست ندارند من در دولت باقی بمانم و آمال و آرزوهایشان را در قالب کذب ۱۳ مطرح می نمایند. البته من پیشتر هم عنوان کرده بودم و در این دیدار هم اظهار کردم که خوب تر است آقای جهانگیری از دولت خارج شود. یک عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه فیلترینگ پیام رسان بیگانه منتج به استفاده از نمونه داخلی نمی شود، پیشنهاد برپایی نظرسنجی برای تعیین میزان اعتماد عمومی به پیام رسان داخلی را مطرح نمود و بر ضرورت بازسازی اعتماد عمومی تاکید کرد.

برپایی نظرسنجی در مورد پیام رسان داخلی

فاطمه سعیدی با اشاره به شایعات ضد و نقیض روزهای گذشته درباره اعمال تنگنا در فضای سایبری اظهار کرد: دولت تا اینجا نشان داده، بنا ندارد رو به محدود کردن مردم در فضای سایبری بیاورد و ما نیز پشتیبان همین رویکرد هستیم. وی علاوه بر این در ارتباط با فیلترینگ تلگرام اظهار کرد: اگر به دستاویز روی آوردن به پیام رسان های داخلی، مردم را محدود کنیم، نتیجه عکس خواهیم گرفت. افرادی که می اندیشند با فیلتر کردن یک پیام رسان بیگانه خیز اقبال به پیام رسان های داخلی را شاهد خواهیم بود، دچار خطای فاحشی در آنالیز هستند. امام جمعه تبریز اظهار کرد: برنامه سازان صدا و سیما هرچند برای سرگرم کردن مردم در ایام عید فعالیت می کردند اما به نظر می آید لازم است بیایند چنین مجلسی (اعتکاف) را نگاه کنید لکن در برنامه هایشان اندکی تجدید نظر کنند.

انتقاد امام جمعه تبریز از صداوسیما

حجت الاسلام آل هاشم با لحنی انتقادی دنبال کرد: بعضی از برنامه هایی که صدا و سیمای کشور پخش می کنند با دست خود فرهنگ بی بند و باری و فرهنگ غرب را در جامعه ترویج می کنند. وی با اشاره به اینکه امکان دارد چنین برنامه هایی تعمدی نباشد، اعلام نمود: آیا لازم است به دستاویز نوروز و جشن های نوروزی تمام اعتقاداتمان را زیر پا بگذاریم؟حجت الاسلام آل هاشم از برنامه های رخداد «تبریز۲۰۱۸» هم انتقاد نمود: این رخداد اگر خوب برگزار شود، مطمئنا برای تمام همشهریان و هموطنان باعث افتخار است اما ما باید اهتمام کنیم در این رخداد، فرهنگ اصیل آذربایجان و تشیع را نمایش دهیم. وی با اشاره به اینکه امکان دارد چنین برنامه هایی تعمدی نباشد، اعلام نمود: آیا لازم است به دستاویز نوروز و جشن های نوروزی تمام اعتقاداتمان را زیر پا بگذاریم؟

هنوز نمی دانیم منظور یک عده خاص از برنامه های «تبریز۲۰۱۸» چیست. ریاست دیوان عدالت اداری ضمن تشکر از همه همکاران به علت زحمات سال گذشته، به کارکرد مثبت دیوان عدالت اداری در سال ۹۶ اشاره نمود و اظهار کرد: در سال ۹۶ آمار پرونده های مختومه رشد چشمگیری داشته است و تعداد ۱۴۶ هزار و ۴۰۴ پرونده مختومه شده است در حالی که این آمار در سال ۹۵ به تعداد ۱۰۸ هزار و ۴۲۶ پرونده بوده است که این افزایش نرخ رشد ۳۵ درصدی در رسیدگی پرونده ها آمار بسیار خوبی است.

افزایش ۳۵ درصدی پرونده های مختومه

حجت الاسلام بهرامی ورودی پرونده های شعب تجدیدنظر در سال ۹۶ را ۶۲ هزار و ۷۳۱ پرونده قرائت کرد و تصریح نمود: این عدد در سال ۹۵ به تعداد ۵۱ هزار و ۶۱۹ پرونده بوده است که ۵/۲۱ درصد افزایش ورودی داشته، اما در کمال خوشبختی با کارکرد مناسب قضات و کارکنان شعب میزان مختومه ۷۵ هزارو ۳۸۲ پرونده بوده است که به نسبت همانند در سال ۹۵ بیشتر از ۴۱ درصد در آمار مختومه رشد داشته است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۶ تعداد ۱۹۷۱ پرونده در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری وارد شد که بیشتر از ۳۱ درصد و ۱۷۷۹ مبحث از این مورد ها مختومه شد که به نسبت همانند سال ۹۵، ۵/۱۳درصد رشد داشته است. مشاور امنیت ملی چندین دولت جمهوریخواه و دموکرات آمریکا اعتقاد دارد اگر ترامپ از توافق اتمی ایران خارج شود، اروپایی ها به وی ملحق نخواهند شد و تهران پیروز میدان می باشد.

تهران پیروز میدان خارج شدن آمریکا از برجام

دنیس راس درج کرد: اگر ترامپ از توافق اتمی ایران خارج شود، اروپایی ها به وی ملحق نخواهند شد و تهران پیروز میدان می باشد و پی خواهد برد که آمریکا تنها و منزوی است و هیچ فشار موثری برای متوقف کردن کارهای ایران در منطقه وجود نخواهد داشت. من از هواداران توافق هسته ایران ایران نبودم.

این توافق ضمن آنکه تنگنا هایی بر برنامه اتمی ایران اعمال می کند، علاوه بر این به زیرساختار اتمی وسیع ایران مشروعیت می بخشد چون بعد از سال ۲۰۳۰ هیچ تنگنا حقیقی در مورد اندازه یا خصوصیت این برنامه اعمال نمی کند. این توافق به جای انتهاء دادن به کوشش ایران برای دستیابی به جنگ افزار ها اتمی، آن را به دیرکرد انداخته است. بدین ترتیب خطر پیش رو ظرف دوازده سال آینده که زمان اجرای بعضی مفاد این توافق خاتمه می یابد، خطری حقیقی است اما این بدین معنی نیست که دونالد ترامپ، باید در ماه مه از این توافق خارج شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94543

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.