تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درمان رایگان مراجعه کنندگان دچار تنگی تنفس +عکس

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت : طبق دستور استاندار خوزستان و اعلام ستاد بحران استان، هزینه ها در اورژانس بیمارستانها برای  بیماران تنفسی ناشی از بارش باران در اورژانس این بیمارستان ها رایگان است.

دکتر اسماعیل ایدنی افزود : این مصوبه فقط برای بیماران تنفسی است و شامل موارد دیگر نمی شود و  هر چند که با اجرای طرح تحول نظام سلامت، میزان پرداختی از جیب بیماران در بیمارستان های دانشگاهی تا حد بسیار قابل توجهی کاهش داشته است .

مدیرگروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ضمن توصیه های اورژانسی برای مواجه با نخستین بارش های باران در استان  گفت :  چنانچه پس از بارش باران دچار مشکلات تنفسی شدید در وهله اول خونسردی خود را حفظ کنید و در صورت نیاز با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید.

دکتر آرش فروزان با بیان اینکه به افرادی که سابقه مشکلات تنفسی دارند، توصیه اکید می‌شود که داروهای خود را طبق نظر پزشک به صورت مرتب مصرف کنند و به دنبال بارندگی از خارج شدن از منزل و بازکردن پنجره‌ها جدا خودداری کنند افزود : همچنین از ورزش کردن در آن شرایط خودداری کنند، مصرف خودسرانه دارو نداشته باشند و اگر داروهای گیاهی مصرف می‌کنند توصیه می‌شود داروهای شناخته شده باشد، چرا که مصرف هر دارویی به صورت خودسرانه می‌تواند مشکلات جدی برای فرد به همراه داشته باشد .

وی  اظهارداشت : افرادی که سابقه آسم یا اسپاسم راه‌های هوایی دارند به خوبی می‌دانند که مصرف چه نوع مواد غذایی موجب تشدید وضعیت آنها می‌شود؛ گوجه فرنگی، فلفل قرمز، زعفران، غذاهای شور، غذاهای دریایی، نوشابه، شکلات و شیرینی از جمله این مواد هستند که این افراد نباید مصرف کنند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=32176

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.