تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درمان نابینایی مطلق پس از ۱۲ سال؛ آرزویم دیدن چهره دخترم است+فیلم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، ۱۲ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، ۱۲ سال از آخرین باری که چهره دخترش را دیده، می‌گذرد. آ آخرین عکسی که در ذهنش ثبت شده مرتبط به ۴ سالگی دخترش هست ولی امروز بعد از ۱۲ سال امیدی در دلش زنده شده، امید به دیدن چهره دخترش که این روزها ۱۶ سالگی‌اش را می‌گذراند. 

 

به گفته وی فشارهای عصبی دلیل نابینایی‌اش در ۱۲ سال گذشته بود.  

  محسن فروردین که به همراه تیم چشم دکتری دانشگاه علوم دکتری شیراز موفق به انجام این عمل شده هست، از این جراحی بعنوان پیچیده‌ترین جراحی در حیطه چشم دکتری صحبت می‌گوید.  

 فروردین این جراحی را مخصوص مریض های دانست که بنا بر شرطهای به طور مطلق نابینا گردیدند از جمله کسانی که در تصادف شبکیه چشم مبتلا لطمه شده یا بر اثر بیماری مثل شب کوری  به نابینایی مطلق آمدند.

به گفته وی این جراحی 7 تا ۸ ساعت طول می‌کشد و برای اولین بار در ایران دو عمل از طریق یک تیم در یک روز انجام گرفت که همین امر سبب تعجب تیم نظارت بین‌المللی گردید چراکه در هیچ کجای دنیا چنین جراحی پیچیده‌ای ۲ بار در یک روز از طریق یک تیم انجام نشده هست. 

 این جراح و متخصص چشم دانشگاه علوم دکتری شیراز می‌گوید: در خاورمیانه ایران اولین کشوری هست که جراحی پیوند شبکیه مصنوعی توسط متخصص ها جایی در آن انجام می‌شود. 

 فروردین پیشنهاد این جراحی را مرتبط به دوران جوانی خود می‌داند و خاطره‌ای از دکتر خدادوست تشریح می‌کند « خاطرم هست که هنگامی ۲ مریض برای معاینه چشم نزد دکتر خدادوست آمده بودند و علی رغم اینکه مریض از هر دو چشم نابینا شده بود ولی دکتر خدادوست بیان کردند برای معالجه چشمتان چاره ای هست.  

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75925

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.