تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

درمان نابینایی مطلق پس از ۱۲ سال

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، ۱۲ ۱۲ سال از آخرین باری که چهره دخترش را دیده، می گذرد. آ آخرین عکسی که در ذهنش ثبت شده مرتبط به ۴ سالگی دخترش هست ولی امروز بعد از ۱۲ سال امیدی در دلش زنده شده، امید به دیدن چهره دخترش که این روزها ۱۶ سالگی اش را می گذراند. 

 

به گفته وی فشارهای عصبی دلیل نابینایی اش در ۱۲ سال گذشته بود.  

   محسن فروردین که به همراه تیم چشم دکتری دانشگاه علوم دکتری شیراز موفق به انجام این عمل شده هست، از این جراحی بعنوان پیچیده ترین جراحی در حیطه چشم دکتری سخن می زند. به گفته وی در دنیا تا هم حالا ۲۵۰ عمل پیوند شبکیه تصنعی انجام شده و امروز ایران اسلامی بعنوان پانزدهمین کشور در ردیف کشورهای مالک این علم شناخته گردید. 

  فروردین این جراحی را مخصوص مریض های دانست که بنا بر شرطهای به طور مطلق نابینا گردیدند از جمله کسانی که در تصادف شبکیه چشم مبتلا لطمه شده یا بر اثر بیماری مثل شب کوری  به نابینایی مطلق آمدند.

 

  این جراح و متخصص چشم دانشگاه علوم دکتری شیراز می گوید: در خاورمیانه ایران اولین کشوری هست که جراحی پیوند شبکیه مصنوعی توسط متخصص ها جایی در آن انجام می شود. 

  فروردین پیشنهاد این جراحی را مرتبط به دوران جوانی خود می داند و خاطره ای از دکتر خدادوست تشریح می کند « خاطرم هست که هنگامی ۲ مریض برای معاینه چشم نزد دکتر خدادوست آمده بودند و علی رغم اینکه مریض از هر دو چشم نابینا شده بود ولی دکتر خدادوست بیان کردند برای معالجه چشمتان چاره ای هست.  

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75938

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.