تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دریافت وام ۱۰۰ میلیاردی به نام یک کارتن خواب!

خبرگزاری خانه ملت: ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس نحوه شکل‌گیری صندوق ذخیره فرهنگیان و اساسنامه آن را پایه و اساس تمام انحرافات و تخلف های دانست و اظهار کرد: قوه قضائیه با متخلفان برخورد نماید.

محمدمهدی زاهدی  با اشاره به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تحقیق‌وتفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: مورد ها زیادی در گزارش آمده که حائز ارزش هست؛ یکی از مهم‌ترین مسائل، نحوه شکل‌گیری صندوق و اساسنامه آن هست که پایه و اساس تمام انحرافات و تخلف های بعدی بوده؛ چراکه جایگاه حقوقی این صندوق در آن مشخص نشده هست.

او دنبال کرد: بانک سرمایه به کسانی که به صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ رابطه ای نداشتند، وام داده هست؛ به‌طور مثال به یک کارتن‌خواب مبلغی زیادتر از صد ‌میلیارد تومان وام پرداخت شده هست؛ پشت این قضیه اشخاص با نفوذی بودند که با حساب‌سازی این مبلغ را برای خود برداشته‌اند و منحصرا از نام این شخص استفاده کرده‌اند. ٣١ ٣١ گروه وام‌های کلان دریافت کرده‌اند و پرداخت نمی‌کنند؛ به‌طور مثال، وامی بالغ بر ۶۶٨ ‌میلیارد تومان در بازه زمانی ٩٢ تا ٩۴ پرداخت شده یا به گروه دیگری وامی حدود ۴٠٠ ‌میلیارد در ٨۶ تا ٩١ داده شده، اما هنوز بازپرداختی صورت نگرفته هست.

زاهدی با اشاره به مشکوک‌الوصول‌بودن وام‌های پرداخت‌شده از سوی بانک سرمایه، اظهار کرد: دست کم ٩‌ هزار‌ میلیارد تومان از وام‌های پرداخت‌شده در بانک سرمایه مشکوک‌الوصول می باشند. کارشناسان دادگستری املاک اشخاص بدهکار را تا چهار برابر نرخ حقیقی ارزش‌گذاری کردند و با کمک همین قیمت‌گذاری‌ها، بدهی اشخاص به بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان تهاتر شده هست.

او توضیح داد: اگر شخصی صد ‌میلیارد تومان بدهی با زمینی به ارزش ٣٠ ‌میلیارد تومان داشت، کارشناسان این زمین را ١٣٠‌میلیارد تومان ارزش‌گذاری کرده‌اند که از یک سو بدهی فرد تسویه گردد و از طرف دیگر ارزش زمین دو مرتبه به فرد بازگردانده گردد.

این نماینده مجلس با اشاره به کل مبلغ اختلاس‌شده از این صندوق اظهار کرد: مبلغ پایانی مشخص نشده هست؛ چراکه مبلغ بسیار بالاست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95329

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.