تاریخ ارسال : ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دریانوردی، صنعت مظلومی هست

خبرگزاری ایلنا: حسین عباس نژاد در مراسم یادبود جان باختگان نفتکش سانچی که حضور مدیرعامل شرکت ملی نفتکش، اعضای هیات مدیره، جامعه دریانوردی کشور و جمعی از هنرمندان برگزار گردید، اظهار کرد: باید به بازماندگان دریانوردان و کل جامعه دریانوردی کشور تسلیت عارض شوم که شاهد یکی از حوادث نادر در تاریخ دریانوردی کشور بوده ایم.

از وقتی که مدیران کشور به چین اعزام گردیدند تا وقتی که کشتی ژاپنی وارد سانحه گردید. از زمان تصمیم گیری تا اعزام اشخاص اهتمام کردیم تمام ابزارها را بسیج کنیم تا اثری از دریانوردان پیدا گردد ولی دستاوردی حاصل نشد چراکه ظرفیت سانحه سنگین بود.

این مقام مسوول گفته بود: سوانح دریایی اتفاق می افتد که گاها نیز بزرگ می باشند اما این سانحه با این ظرفیت که سریعا پس از تصادف، منفجر شدن و آتش سوزی به وقوع می پیوندد جزء نوادر هست و رخدادی بود که به دشواری کاری از دست مان بر می آمد.

وی اضافه کرد: تمام تیم ما بسیج شده بود. دولت چین و نیروی دریایی چین و تیم امدادی به محل سانحه اعزام گردیدند. در موضوعات فنی و حمایت سفارتخانه ها و وزارت خارجه تمام کوشش خود را به کار گرفتند در اینجا همگرایی و حمایت کل جامعه دریایی و دولت را شاهد بودیم اما این سانحه دست کم ظرف ۲۴ سالی که بنده در این عرصه فعالیت می کنم بی پیشینه بوده هست.

عباس نژاد علاوه بر این اظهار کرد: دریانوردی صنعت مظلومی هست. شاید بیشتر از ۲۵۰ شهید ما زمان جنگ داشته ایم اما هیچ گاه دیده نشده هست. دریانوردان در حالی انجام وظیفه می کنند که کسی غیر از خانواده هایشان کمتر اطلاعی از این شغل ندارد و مشقات آن را نمی داند در نتیجه با این وضع کار کردن جای تاثر دارد. جا دارد که این سانحه مورد بحث و ارزیابی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: یکی از مواردی که باید روی آن تمرکز گردد این هست که باید دلیل سانحه ارزیابی گردد تا دریانوردان مطمئن گردند امنیت شان ضمانت می گردد و علاوه بر این حق و حقوق این قشر در سوانح محافظت می گردد. ما در این سانحه با دبیرکل IMO  به طور همه روزه و ساعت به ساعت آخرین تحولات را اعلام می کردیم و وی نیز با جدیت پیگیری قضیه بودند. این سانحه آنقدر پهنه دارد که منتج به عوض شدن و بازبینی در قوانین و کنوانسیون ها گردد.

عباس نژاد ابراز امیدواری نمود در بخش ارزیابی سانحه تمام توان خود را به خرج می دهیم تا دلیل سانحه را اعلام کنیم تا مانع از حوادث همانند شویم.

وی با اظهار اینکه بنده تاثر عمیق خود را اعلام می کنم، اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در این بخش نحوه اطلاع رسانی ها بود که باید بازبینی گردد چراکه بعضی خبر ها منتج می گردد که افکار عمومی به سمتی برود که حقیقت را نمی بینند در نتیجه تصمیم گیری ها سخت می گردد و مشکلاتی برای افرادی که در حال کارکردن می باشند فراهم می گردد.

ظرفیت سانحه بزرگتر از آن بود که ما بتوانیم کاری انجام دهیم

وی با اظهار اینکه از سال ۱۹۶۸ سوانح بزرگی در بخش دریایی جهان رخ داده، اضافه کرد: پس از ان به مرور زمان استانداردهای بین المللی توسعه یافته اما دو مرتبه هم سوانح دریایی تکرار شده هست. کشتی تایتانیک نخستین کشتی مسافری بود که زیر آب رفت. صد سال بعد یک کشتی مسافری دیگر به همان شکل تایتانیک به صخره خورد و زیر آب رفت. یک سال پس از ان برای کشتی کره ای سانحه به وقوع می پیوندد بنابراین  شاهد هستیم به طور مستمر اینچنین سوانح تکرار شده هست. سوانح کشتیرانی نظیر خودرو نیست که بتوان آن را به سادگی کنترل کرد و توان دارد علل مختلفی داشته باشد. درباره این سانحه نیز ما باید اول جعبه سیاه را مطالعه کنیم که در این ارتباط تیم متخصص آن را ارزیابی می کند و به سوالاتی که وجود دارد جواب خواهیم داد.

وی اضافه کرد: بهر صورت باید اظهار کرد جامعه دریایی کشور تمام کوشش خود را کرده اما ظرفیت سانحه بزرگتر از آن بود که ما بتوانیم کاری انجام دهیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83555

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.