تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در بخش بودجه عمرانی دچار چالش هستیم

در بخش بودجه عمرانی دچار چالش هستیم به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رادیو گفت و گو  علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی بودجه ۹۷ اظهار کرد: تنظیم مسائل مهم کشور در جلسات غیرعلنی انجام می شود و در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی بین دولت و نمایندگان تعامل شکل می گیرد.

وی افزود: درباره راهبرد بودجه بین دولت و مجلس موضوعاتی مطرح شد که امیدواریم با این تعامل شکل گرفته دولت بتواند به موقع لایحه را ارائه دهد و این لایحه مبتنی بر بودجه عملکردی باشد که سال ها مورد مطالبه مجلس بوده است.

بختیار در خصوص اینکه روند بودجه نویسی در کشور نیازمند تحولاتی است،گفت: در این سال ها ۵ الی ۱۰ درصد به بودجه های جاری اضافه کردیم و در بخش بودجه عمرانی دچار چالش هستیم زیرا تعداد زیادی از طرح ها در پیوست جدول ۱۹ یا ۲۰ برده می شود که این شرایط کاملا تحمیلی و تابع مسائل لابی گری است.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در کشور نیاز به طرح هایی داریم که با آنها کشور به یک توسعه متوازن در حوزه ها و استان های مختلف برسد و دولت مشخص کند کدام طرح در چه حوزه ای باید اجرایی بشود.

بختیار در خصوص اینکه تا چه اندازه بودجه ۹۷ بصورت عملیاتی نوشته خواهد شد،گفت: دولت در سازمان برنامه و بودجه اقداماتی را انجام داده اما کافی نیست،باید در طرح های عمرانی که منابع کافی نداریم کار بیشتری صورت بگیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72420

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.