تاریخ ارسال : ۰۴ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در برنامه ششم توسعه فضای آموزشی و پرورشی از خصوصی‌سازی مستثنی شود

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

مهدی کرمی، معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، با اشاره به بررسی گزارش کمیسون تلفیق در مورد لایحه برنامه ششم توسعه در صحن مجلس اظهار داشت: بند ۱ ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه بر مردمی شدن اقتصاد و گسترش بخش خصوصی در تمامی دستگاه های اجرایی تاکید دارد که نیاز است در این بند فضای آموزشی و پرورشی از خصوصی سازی مستثنی شود. 

وی با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش در ساختار کشور به‌ مثابه مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی گفت: از منظر اقتصاد آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت اساساً یک کالای عمومی است؛ و لیبرال‌ترین مکاتب، کالای عمومی‌ای همچون آموزش و پرورش را به بخش خصوصی واگذار نکرده اند. 

معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان ادامه داد: مهمترین بخش و تاکید رهبر انقلاب اسلامی در ابلاغ سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور در سال ۹۲ بر حاکمیتی بودن نظام تعلیم و تربیت از مهد کودک و پیش دبستانی تا دانشگاه است. 

کرمی با بیان هشدارهای کارشناسان فرهنگی و اساتید دانشگاه درباره اینکه نظام آموزش و پرورش خصوصی معایب آشکاری وجود دارد که نباید به آسانی از کنار آنها رد شد، تاکید کرد: در شرایطی که در کلانشهرها با امکانات فراوان مسئولین و دانش آموزان به فکر هوشمندسازی مدارس غیر دولتی هستند ما در مناطق محروم مثل جنوب کرمان به فکر سقف و دیوار برای مدارس هستیم. از دیگر معایب قابل ذکر آن دامن زدن به اختلافات طبقاتی که مدام بازتولید می‌شود؛ چرا که انسان هر قدر پولدارتر باشد، مدرک بهتر، شغل بهتر، و لذا درآمد بهتری خواهد داشت. 

معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان در پایان با تقدیر از زحمات و تلاش های نمایندگان مجلس بخصوص اعضای کمیسیون تلفیق یادآور شد: از نمایندگان مجلس بخصوص نمایندگان استان همدان خواستاریم تا در هنگام بررسی جزئیات ماده ۲۹ لایحه برنامه ششم توسعه، تبصره مستثنی کردن فعالیت های آموزشی و پرورشی به بند ۱ ماده ۲۹ اضافه شود.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35107

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.