تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در بسیج رسانه به دنبال عرضه منصفانه مطالب هستیم و نه مچ گیری

 به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از جلسه هم‌اندیشی استاندار همدان با بعضی نخبگان بسیجی استان پیش از ظهر امروز در سالن نشست ها استانداری همدان برگزار گردید.

در این جلسه  علاوه بر استاندار همدان و فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) ،مسئول سیاست هایی سپاه استان و ۹ تن از نخبگان بسیجی از اقشار مختلف  حضور داشتند و مسائلی را درباره فعالیت‌های متفاوت بسیج در استان اظهار کردند.

تشکیل ارگان بسیج زمینه مبارزه با دشمنان نظام اسلامی را فراهم کرد

 

  وی با اشاره به اینکه زمان‌شناس بودن و اقدام به هنگام از ویژگی‌های بسیجیان هست اضافه کرد: با واقع شدن زلزله در چند شب سابق شاهد بودیم در همان ساعات اولیه نزدیک به ۱۰۰ تن از بسیجیان استان همدان برای حضور در منطقه اظهار حضور کردند که همین امر شوق ما برای خدمت‌رسانی به مردم منطقه را زیاد کرد.

وی با قدردانی از حضور مدیران استان همدان در منطقه زلزله زده و منطقه ماموریتی تیپ ۳۲ انصار الحسین(ع) در منطقه ازگله بیان کرد: امیدوارم بتوانیم در روزهای آتی خدمات زیادتری را به مردم زلزله زده منطقه ارایه دهیم.

رسالت مجمع بسیج استان مساعدت به کارآمدی نظام و ارایه راهکار است 

مسئول سیاست هایی سپاه انصارالحسین(ع)  همدان نیز اظهار داشت: در فعلی ۲۱ قشر بسیج در سطح استان همدان فعالیت می‌کنند که بیشترین اعضای آنان را  نخبگان و فرهیختگان تشکیل می‌دهند.

  وی با تعریف شکلگیری مجمع عالی بسیج در استان و ساز و کار ارزیابی مباحث در آن اضافه کرد: در آخرین انتخابات مجمع عالی بسیج در همدان، پروفسور زلفی‌گل به عنوان رئیس مجمع و سردار مجیدی و دکتر حبیب الله شعبانی نیز به عنوان نایب رییس اول و دوم انتخاب گردیدند.

ایوب حضرتی با تاکید براینکه وظیفه سپاه در این مجمع تنها پشتیبانی و پشتیبانی هست اظهار کرد: رسالت مجمع بسیج استان که تشکیل شده از نخبگان هست مساعدت به کارآمدی نظام، احصاء مشکلات استانی و ارایه راهکار کارآمد و عملی برای حل مشکلات موجود بدون جهت‌گیری سیاسی هست.

وی با اظهار اینکه هدف ما همکاری مجمع عالی بسیج استان با مدیران نظام برای حل مشکلات هست ابراز کرد: ما در مجمع عالی بسیج برخورداری ۱۰ تیم مثل تندرستی، فرهنگی- اجتماعی، دفاعی- امنیتی، خانواده، مهندسی و غیره هستیم که توانسته‌اند اموری مطلوبی را در سطح استان انجام دهند.

  مسئول سیاست هایی سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به اینکه در بعضی شهرستان‌ها مثل کبودرآهنگ فرمانداران و در بعضی شهرستان‌ها مثل اسدآباد و فامنین ائمه جمعه رئیس مجمع بسیج شهرستان‌ها را عهده‌دار می باشند اهتمام کرد: با مسرت توانسته‌ایم با شرکت دادن مدیران در نشست ها مجمع بسیج، اموری مطلوبی را در سطح استان انجام دهیم.

۹۰ درصد از اراضی قابل کشت  استان بکارگیری شده‌ است

 

دولتمردان به گونه‌ای رفتار کنند که رسانه‌ها بتوانند به صحیحی به رسالت خود عمل کنند

نماینده بسیج رسانه نیز با تعریف برنامه‌های این قشر در استان ابراز کرد: در فعلی یک سوم از ساکنان رسانه در استان عضو بسیج رسانه می باشند.

 

 

ما در بسیج رسانه به دنبال عرضه منصفانه مطالب هستیم و نه  مچ‌گیری

نماینده بسیج رسانه گفته بود: ما در بسیج رسانه به دنبال ارایه منصفانه مطالب هستیم و نه  مچ گیری؛ به چه علت که معتقدیم این کار به سود نظام اسلامی نیست به همین سبب ضروری هست محل ها قوت را اظهار کرده و درکنار نقد منصفانه مشکلات، برای آنان راه حل ارایه دهیم.

وی اضافه کرد: ما نیازمند پشتیبانی مدیران از رسانه‌ها بویژه در قسمت اقتصادی هستیم به چه علت که اگرچه رسانه‌های استان از نظر نیروی آدمی مبتلا مشکل می باشند با این حال در احداث اشتغال نقش داشته و نیازمند پشتیبانی می باشند.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان نیازمند پشتیبانی استاندار است

نماینده بسیج عمران و معماری نیز با ابراز گلایه‌مندی از وضع ساخت و سازها در استان اظهار کرد: اگر هدف ما زیاد شدن رضایتمندی مردم از نظام و ارتقا سطح زندگانی مردم هست ضروری هست بدانیم که در حوزه خانه و ساخت و سازها وضع مطلوبی نداریم.

وی در مورد فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی نیز اظهار کرد: از آنجا که به‌سازی و آبادانی چندین منطقه در استان در قالب این قرارگاه به بسیج واگذار شده هست و شما نیز به پیشرفت استان علاقه‌مند هستید از شما می‌خواهیم در این زمینه ما را پشتیبانی کنید تا اغراض ما در این قرارگاه پژوهشگر گردد.

نماینده بسیج عمران و معماری  خطاب به استاندار همدان ابراز کرد: فرمان دهید معاونت عمرانی ابلاغیه‌ای به جایگاه ها مسئول در حوزه مجتمع برخوردار باشند تا مشکل مجتمع سازی حل شده و شاهد حوادثی مثل آن چیزی که در کرمانشاه رخ داد نباشیم به چه علت که در فعلی ۷۰ درصد ازساختمان‌های ساخته شده از نظر مهندسی معماری سخنی برای گفتن ندارند.

برای برطرف مشکل کم شدن جمعیت در استان نیازمند قویتر کردن بنیان‌های خانواده هستیم

نماینده بسیج جامعه دکتری نیز اظهار داشت: من جمله نکات مورد تاکید در بسیج جامعه دکتری سراغ گرفتن مبحث کم شدن جمعیت در استان و ارایه راهکارهای شایسته برای برطرف این مشکل هست.

 

نماینده بسیج پیشکسوتان نیز با اشاره به اینکه ضروری هست بین کارگروه‌های مجمع عالی بسیج و کارگروه‌های استانداری همدان رابطه برقرار گردد اظهار کرد: ما سال سابق ۲۸شاخص پیشرفت استان در قسمت مثبت و منفی را  ارزیابی و ابعاد آن را تعریف کردیم.

  وی اهتمام کرد: من معتقدم از سال ۹۰تا به امروز وضع استان با تلاش های ی که انجام شده هست ترقی یافته و همینک در قسمت استان‌های تقریبا پیشرفت یافته قرار گرفته هست که البته این امر احتیاج به ارزیابی دارد.

نماینده بسیج پیشکسوتان در مورد معضل منزل مسافر و عرضه قلیان نیز اظهار کرد: این مشکلات در شان استان همدان نبوده و قابل حل هست و اگر کاری برای برطرف این مشکلات انجام ندهیم حتما در آینده با مشکلات بسیاری مواجه می‌شویم.

مراکز مشاوره مهارتی ورزش در همدان راه اندازی شود

نماینده بسیج ورزشکاران نیز اظهار داشت: تمرکز زیادتر ما در عرصه ورزش بر ورزش قهرمانی هست درحالیکه بین ورزش همه گیر و پیشگیری از بیماری ها هست که رابطه تنگاتنگی وجود دارد .

برای چیرهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی هر کاری بتوانم انجام می‌دهم 

  درپایان این جلسه نیز استاندار همدان اظهار داشت:  آنچه در ماجرا موخر شاهد آن بودیم ابراز احساسات یک فرد مسلمان در وجود همه ایرانیان بود.

  استاندار همدان با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گفته بود:  امروز می‌بینیم که بسیج  تنها مربوط به جمهوری اسلامی ایران ایران نبوده و دیگر ملت‌های منطقه نیز با الگو گیری از کشور ما از وجود چنین تشکلی بهره‌ می‌برند.

وی با قدردانی از کوشش اشخاصی چون سرلشکر پاسدار "شهید حاج حسین همدانی" در جبهه پایداری و تشکیل بسیج وطنی در منطقه با تاسی از ارگان بسیج در کشور بیان کرد: اگر بسیج وطنی در کشوری مثل سوریه و عراق شکل نمی‌گرفت امروز ما شاهد سقوط این دو کشور و بروز بسیاری از مشکلات بودیم.

وی در مورد ضرورت تشکیل نشست ها هم اندیشی نخبگان بسیجی و تداوم آنان با نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: ضروری هست این نشست ها بصورت فصلی ادامه یابد.

استاندار همدان با اظهار اینکه لقب نخبگان بسیجی برازنده اشخاص حاضر در این جلسه هست ابراز کرد:  حول مطالب اظهار شده از سوی نماینده اقشار بسیج در این جلسه تصمیم هایی اتخاذ و کارهایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برپایه گفته مرکز رسمی آمار قیمت بیکاری در استان ۹ درصد هست اضافه کرد: ما هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش برای احداث اشتغال در استان در اختیار داریم و ضروری هست کوشش کنیم این ارزش را برای احداث اشتغال و کم شدن قیمت بیکاری در استان بکار گیریم.

نماینده ارشد دولت در همدان در مورد وضع رسانه‌ها نیز بیان کرد: ساکنان رسانه در استان همدان می‌توانند برای برطرف نیازهای پولی خود یک تعاونی فراگیر تشکیل داده و با ارایه  یک طرح اقتصادی از تسهیلات موجود برای احداث اشتغال در این عرصه بکارگیری کنند.

استاندار همدان در مورد حوزه اقتصاد نیز اظهار داشت: در اقتصاد پایداریی نیز پیشرفت داشته وتوانستیم ۱۳۵درصد شاخص‌های  آن را در استان  جلو ببریم به همین سبب ازجمله استان‌های اول در کشور هستیم.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های بسیجیان به ویزه نخبگان بسیجی در استان خطاب به آنان تاکید کرد: پژوهش ها خود را ادامه دهید، دلسرد نشوید و در راه پیشرفت استان همدان گام بردارید.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75204

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.