تاریخ ارسال : ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در جمعه خونین مکه چه گذشت؟! +تصاویر

در ششم ذیحجّه سال ۱۴۰۷ قمری برابر با نهم مردادماه ۱۳۶۶، زائران در مکه معظّمه و خانه خدا، در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین بودند که به دست مأموران دولت وهابی عربستان سعودی موردتهاجم وحشیانه قرار گرفته و به شهادت رسیدند…

کریمه: «زائران شریف ایرانی امسال پیام انقلاب و برائت خود را به جهان و به امت اسلام ابلاغ نمودند و با تقدیم شهدای بزرگ به پیشگاه مقدس حق از سازندگان و بانیان سیاست نه شرقی و نه غربی کعبه خداوند گشتند…»

این سخنان، بخشی از پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شهدای بیت‌الله الحرام است؛ شهدایی که در ششم ذیحجّه سال ۱۴۰۷ قمری برابر با نهم مردادماه ۱۳۶۶، در مکه معظّمه و خانه خدا، در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین بودند که به دست مأموران دولت وهابی عربستان سعودی موردتهاجم وحشیانه قرار گرفته و به شهادت رسیدند…

در حقیقت در یک چنین روزی، حاجیان ایرانی به همراه برخی از حجاج سایر کشورها که به صف ایرانیان پیوسته بودند، راهپیمایی عظیم برائت از مشرکین را در مکه معظمه آغاز کردند؛ حجاج بیت‌الله الحرام در این راهپیمایی باشکوه ضمن اظهار تنفر از آمریکا و اسرائیل، از همه کافران و مشرکان اعلام برائت نموده و مسلمانان سراسر جهان اسلام را به اتحاد و یکپارچگی، جهت مبارزه بی‌امان با سلطه قدرت‌های شیطانی، در رأس آنان شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار، دعوت نمودند.

سپس راهپیمایان، پس از استماع پیام تاریخی رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، با شعار الله‌اکبر، لا اله الا الله و مرگ بر آمریکا برای ادای نماز مغرب روانه حرم شدند.

پس از طی مسافتی، در حالی که جلوی جمعیت عظیم راهپیمایان، زنان و گروهی جانبازان در حرکت بودند، ناگهان ستون‌هایی از نظامیان آل سعود هویدا شد، آنان لحظه‌ای بعد، به طرف صفوف حمله کردند و با باطوم بر سرو روی زائران بی‌گناه کوبیدند.

این گروه از یک سو و گروه دیگری نیز از بالای پله‌ها و ساختمان‌ها، سنگ و آجر، آهن، شیشه و بلوک سیمانی بر سر و روی مردم می‌ریختند؛ پس از آن، شلیک گازهای سمی و خفه‌کننده آغاز شد و به دنبال آن رگبار گلوله‌ها به قصد کشتن راهپیمایان برائت از مشرکین به سوی آنان سرازیر گردید و پیکرهای پاک آسمانی که جرمشان اعلام برائت و بیزاری از آمریکا، اسرائیل و ایادی ناپاک آن‌ها بود، در خاک و خون غلتیدند.

چادرها از سر زنان افتاد، افراد زیادی به زیر دست‌وپا له شدند و عده‌ای به وسیله گازهای خفه‌کننده و رگبار گلوله‌ها، به شهادت رسیدند؛ بر اثر این یورش بی‏رحمانه در خانه امن الهی، چهارصد نفر از حُجّاج ایرانی به شهادت رسیده و بیش از هزار نفر نیز زخمی‌شدند.

جنایت این جنایتکاران خون‌خوار زمانی به حد اعلای خود رسید که حتی به آمبولانس‌های حامل مجروحان نیز یورش می‌بردند و مانع از جمع‌آوری آنان می‌شدند!

حتی رسیدگی به حال مجروحین عجیب بود! شاهدی دیده بود که دست یک زائر ایرانی از ناحیه مچ تیر خورده بود و او در برابر تصمیم پزشکان برای قطع دستش مقاومت می‌کرد، اما پزشکان با کمک مأموران امنیتی دست او را قطع کردند.

نکته دردناک آنجاست که بسیاری از آمار شهدا مربوط به روزهای پس از حادثه است که مأموران سعودی اجازه مداوای مجروحین حادثه را در بیمارستان‌ها ندادند و برخی از مجروحین که جراحات حاد داشتند، پس از تحمل رنج و درد بسیار و در حالی که امکان مداوای آن‌ها بود، به شهادت رسیدند.

علاوه بر این به رغم پوشش خبری یک‌سویه حادثه و پخش تصاویر و فیلم‌هایی از تظاهرات و شروع و خاتمه آن، از جزئیات نحوه قتل‌عام حجاج تصویر و فیلم در اختیار هیچ کشوری قرار نگرفت و این موضوع با یک بایکوت وسیع خبری مواجه و تنها در برخی مطبوعات محدود و کوچک اروپایی منعکس شد.

جهانیان در حالی که از این حرمت‌شکنی و نقض قداست حرم الهی بهت‌زده بودند، تظاهرات‌های اعتراض‌آمیزی را در نقاط مختلف از جمله پاکستان، ایران، فلسطین، مالزی، لندن، استکهلم، اوتاوا و … برگزار کردند.

ناگفته نماند که شکسته شدن حرمت و نقض امنیت حرم، علاوه بر واقعه ششم ذیحجه ۱۴۰۷، دارای سوابق و نمونه‌های دیگری است و این در حالی است که در قرآن و روایات و نظرات فقهی، درباره رعایت حرمت و امنیت حرم و حجاج بیت‌الله الحرام تأکید بسیار شده است.

لازم به ذکر است که مسئول عملیات کشتار در جمعه خونین، ژنرال «اولریش ویگنر» یک یهودی آلمانی‌تبار بود که در عربستان به او مسؤولیت داده شد!

درواقع ویگنر کسی بود که قبل از عملیات طبس هم در قالب خبرنگار شبکه ZDF آلمان کل مسیر طبس را شناسایی کرده و اطلاعات منطقه عملیات را به دست «چارلی بکویث» فرمانده عملیات طبس سپرد.

این یهودی مدتی بود که به عنوان مسئول هماهنگی امنیتی شهر مکه از سوی عربستان منصوب شده بود؛ در جریان حج خونین وی وحشیانه‌ترین رفتارها را در ماه حرام و در حرم امن الهی علیه حجاج بیت‌الله الحرام انجام داد.

به هر تقدیر این حادثه جانسوز که وصف و شرح آن در کلام نمی‌گنجد، نه تنها قلب مسلمانان جهان که دل آزادگان دنیا را نیز به درد آورد و همه را در عزا و ماتمی بزرگ فرو برد.

لیکن به قول امام عزیزمان، خمینی کبیر: ما در عین حال که شدیداً متأثر و عزادار از این قتل‌عام بی‌سابقه امت محمد (صلی‌الله علیه و آله) و پیروان ابراهیم حنیف و عاملین به قرآن کریم گردیده‌ایم، ولی خداوند بزرگ را سپاس می‌گزاریم که دشمنان ما و مخالفین سیاست اسلامی ما را از کم عقلان و بی‌خردان قرار داده است، چرا که خودشان هم درک نمی‌کنند که حرکت‌های کورشان، سبب قوت و تبلیغ انقلاب و معرفی مظلومیت ملت ما گردیده است و در هر مرحله‌ای سبب ارتقای مکتب و کشورمان را فراهم کرده‌اند…»

حال امروز به برکت خون این شهدا، فریاد برائت از مشرکان و بیداری اسلامی در جهان اسلام همه‌گیر شده است؛ هر چند همچنان برخی از سران کشورهای اسلامی، به جای تلاش برای تعالی اسلام ناب، به دنبال منافع شخصی و مادی خودشان هستند و به سربازان جبهه استکبار تبدیل شده‌اند و با ایجاد فتنه در منطقه، آرامش و امنیت و پیشرفت را مسلمانان گرفته‌اند؛ اما دیری نخواهد پایید تا این سران شیطان‌صفت توسط مردم مسلمان بیدار از کرسی قدرت به خاک ذلت کشیده خواهند شد…


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1063

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.