تاریخ ارسال : ۰۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در دربی جنجالی ۴۹ چه گذشت؟/ خون سرخ در رگ آبی

۹ دی ۱۳۷۹ جنجالی‌ترین دربی تاریخ پرسپولیس و استقلال انجام شد. استقلال ۵ سال بود که پرسپولیس را شکست نداده بود اما این باعث حساسیت بیش از حد این دربی بود.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران، دلیل اصلی آن حضور مهدی هاشمی نسب در تیم استقلال بود هاشمی نسب که سه سال در تیم پرسپولیس بازی کرده بود و چهار گل هم در دربی‌ها به استقلال زده بود حالا با پیراهن استقلال روبروی تیم سابق قرار گرفته بود.

با سوت داور کره‌ای چهل و نهمین دربی پایتخت آغاز می‌شود. از همان ابتدا دو تیم با خشونت بازی می‌کردند و داور مجبور شد در دقیقه سه به افشین پیروانی کارت زرد نشان دهد.

بازی تادقیقه ۵۸ بدون گل پیش می‌رفت تا اینکه در این دقیقه ستار همدانی در محوطه جریمه روی پایان رافت خطا می‌کند و داور نقطه پنالتی را نشان می‌دهد. رهبری فر پنالتی را گل می‌کند تا پرسپولیس در آستانه‌ی یک برد دیگر برابر استقلال قرار بگیرد.

اما استقلالی‌ها که نمی‌خواستند طلسم نبردن پرسپولیس ادامه داشته باشد،حملات زیادی را روی دروازه پرسپولیس طرح‌ریزی کردند تا اینکه در دقیقه ۶۸ نوازی روی یک ضربه آزاد دورازه‌ی عابدزاده را باز می‌کند تا بازی به تساوی کشیده شود. با این گل درگیری‌های بازی بیشتر می‌شود و یداله اکبری مصدوم می‌شود و روی زمین می‌افتد چند بازیکن با یکدیگر درگیر می‌شوند و اعضای نیمکت دو تیم هم به داخل زمین می‌آیند.

اما نقطه اوج بازی در دقیقه ۸۵ رقم می‌خورد، ارسال نیکبخت واحدی و ضربه‌ی سر مهدی هاشمی نسب و دروازه‌ی باز شده‌ی احمدرضا عابدزاده، هاشمی نسب قبل بازی قسم خورده بود که با ضربه‌ی سر گل می‌زند و این اتفاق افتاد. استقلال بعد از ۵ سال از پرسپولیس جلو افتاد و حالا یکی باید هاشمی نسب را از روی زمین بلند می‌کرد.

هاشمی نسب بعد از خوشحالی عجیبش بیهوش می‌شود و باعث اعتراض‌های شدید علی‌پروین می‌شود. بعد از این گل پرسپولیس یک پارچه حمله شد تا اینکه خیلی زود و در دقیقه ۸۷، علی کریمی با ضربه قیچی بازی را به تساوی می‌کشاند.

بازی به وقت‌های تلف شده می‌رسد و یک پاس برای پایان رافت که او را با برومند تک به تک می‌کند، برومند توپ را جمع می‌کند و با رافت بحثش می‌شود و یک مشت را به صورت او می‌زند. همین مشت باعث شد تا همه با هم دعوا کنند. ثانیه‌های پایانی بازی بود که نوازی و استیلی هم دعوایشان می‌شود. هر طوری که است داور سوت پایان بازی را می‌زند و دعواها دوباره از سرگرفته می‌شود نوازی و استیلی دوباره به جان هم می‌افتند.

مهدی تارتار با یک پرش بلند با کف استوک به پشت نوازی می‌کوبد. فرزاد مجیدی و علی سامره و رهبری‌فرد هم وارد دعوا می‌شوند. عده‌ای از بازیکنان هم مثل دین‌محمدی، نیکبخت، علی کریمی و پیروانی قصد دارند بازیکنان را جدا کنند.

زمین چمن آزادی به رینگ بوکس تبدیل می‌شود و این درگیری‌ها به تماشاگران هم منتقل می‌شود و بیرون از ورزشگاه به جان هم می‌افتند که باعث می‌شود اتوبوس‌های شرکت واحد به شدت صدمه می‌بینند و چند راننده هم مورد ضرب‌و‌شتم قرارمی‌گیرند. پس از بازی، چند بازیکن پرسپولیس و استقلال محروم می‌شوند.

*لیست محرومان:
محمد نوازی (یک سال)
پرویزبرومند (یک سال)
حمید استیلی (۹ ماه)
ناصر ابراهیمی( مربی پرسپولیس) ۶ ماه
مهدی تارتار (۶ ماه)
بهروز رهبری‌فر ( ۴ ماه)
ولی صالح(مربی بدنساز استقلال) ۲ ماه
علی سامره (دو هفته)
فرزاد مجیدی (دو هفته)


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4359

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.