تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۳:۱۰ 3 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در شورای اسلامی شهر بابل چه خبر است!

دکتر، مهندس، مکانیک، کشاورز، باغدار، سرهنگ، شهردار، فرماندار، کشاورز، بنا، پیمانکار، مداح، راننده، خواننده، ورزشکار و بیکار… همه برای خدمت به شهر بابل آستین بالا زدند تا به این شهر خدمت کنند!

به گزارش شلمچه نیوز از بابل، انتخابات شورای شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت سال ۹۶ در سراسر کشور برگزار خواهد شد که هرکدام از اهمیت خاصی برخوردار است.

اولین دورهٔ انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در اسفند سال ۱۳۷۷ برگزار شد که اگرچه اعضای شوراهای شهر و روستا باید دارای تخصص و جایگاه اجتماعی برخوردار باشند، اما متأسفانه جناح های سیاسی، ورزشکاران، بازیگران و هنرمندان حضور گسترده ای تا کنون داشتند و در پنجمین دوره ای که ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار خواهد شد، از مدت ها قبل به هر نحوی دست به کار شدند.

از شهر بابل خبر می رسد افراد زیادی تصمیم گرفتند تا در انتخابات پیش رو شرکت کنند و از بین آنها؛ دکتر، مهندس، سرهنگ، مداح، ورزشکار، راننده، خواننده، کشاورز، باغدار، پیمانکار، بساز بفروش، بنا، تعمیرکار تا صحبت از فرماندار و شهرداران سابق هم عزم خود را جزم کردند تا برای عمران و آبادی شهرشان به میدان بیایند!

راستی در شورای اسلامی شهر بابل چه خبر است که این همه طرفدار دارد؟ حقوق اعضای شورای شهر چقدراست؟ این همه هزینه می کنند تا واقعا به مردم خدمت کنند؟ آیا خدمت به مردم فقط در شورای شهر و روستا امکان پذیر است؟ توزیع لباس های ورزشی و کمک های بلاعوض به افراد سرشناس چه خدمتی به همراه خواهد داشت؟

این سوالات و هزاران سوالات دیگر و مخصوصا هزینه های هنگفتی که نامزدهای شهر و روستا در زمان انتخابات می کنند آیا هیچ نظارتی از سوی دستگاه های اجرایی و نظارتی صورت می گیرد؟ اینکه پیمانکاران شهرداری با پولشان هزینه های زیادی را برای خود یا کاندیداهای دیگر می کنند، قرار است چه اتفاقی بیافتد؟

چرا چنین مبالغی برای قرار گرفتن در پستی صرف می شود که قرار است در چهار سال از حقوق ناچیزی عایدشان شود و   باید به این پرسش ها پاسخ دهیم که داوطلبان در هر انتخابات پول مورد نیاز را از کجا تأمین می کنند و از چه کسانی کمک می گیرند؟ برای جبران این کمک ها چطور عمل خواهند کرد و از منابع و منافع چه کسانی مایه خواهند گذاشت؟

این ضعف نظام انتخاباتی و نظارتی کشور است که قانون درستی باید وضع گردد تا به این ایرادات توجه ویژه ای داشته باشد. آنچه امروز ضرورتی غیرقابل انکار است این مساله است که کاندیداهای انتخابات باید منشا و منابع مالی و مقدار ریال دریافتی خود را از اسپانسر ها رسما و شفاف به نهادهای نظارتی و اجرایی انتخاباتی اعلام کنند تا این نهاد ها از کم و کیف این موضوع آگاهی داشته باشند.

 

 

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39932

برچسب ها:
, ,


 • رضایی ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ - ۰۳:۲۳ - پاسخ دادن

  واقعا که…………….

 • علی ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ - ۲۰:۱۸ - پاسخ دادن

  باسلام برادرمحترم مسؤل سایت شلمچه نیوز کدام یک ازسرداران قصد حضوردرانتخابات شورای شهربابل داردکه آن سایت بابیان کلمات مترادف کنایه یی تحت عنوان باغدار.شهردار.سردار.کاردارو ؟؟؟!!!…. بعنوان تذکر. سردارعنوان مقدس فرماندهان ومجاهدین دوران دفاع مقدس همانند شهیدسجودی.شهید خداداد.شهیدنژاداکبر.شهیدبصیر.شهیدطوسی.وشهیدنوبخت و…..هزاران سرداران شهیداست که بابسیجیان بی ادعای تحت امرخود لرزه براندام شیطان بزرگ انداختند.وهمواره همرزمان شهیدزنده شان درمقابل استکبارجهانخوارابستاده وبه مسابه من ینتظرآرزوی شهادت درراه خدارادارندولذااگرشخصی خودکم بین اصلاًدرچنین جایگاهی نبودونیست وباعنوان جعلی خودرا بااین عنوان مقدس مطرح میکند تاازاین طریق اعتمادمردم راجلب کند چراشماتحت تاسیر جو قرارگرفته.البته میدانم آن سایت محترم ازجمله سایت های ارزشی میباشد ولذاکم توجوهی نمودهاست والسلام برادربسیجیتان علی

  • پایگاه خبری شلمچه ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ - ۲۱:۰۹ - پاسخ دادن

   سلام وارادت به این بسیجی دلاور. به جهت درج عنوان سردار پوزش می خواهیم و قطعا سرداران عزیز ما از جمله پاکترین و ناب ترین انسانهای این دورانند و همچنین مظلومترین، مظلومترین به این جهت که خود از عنوانشان استفاده نکردند اما عده ای سودجو از این عنوان استفاده می کنند. به همین منظور با عذرخواهی از این برادر بسیجی و همه بسیجیان و سرداران جان برکف عزیز کشورمان، نام سردار را از متن خبر حذف می کنیم و این را آویزه گوشمان قرار می دهیم که عنوان سردار مقدس و ارزشمند است و احدی حق استفاده از این نام را ندارد. (تحریریه خبر)

  دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.