تاریخ ارسال : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

در فتنه ۷۸ جریان‌های ورشکسته سیاسی از دانشجویان سوءاستفاده کردند/ برخی مسئولان دانشگاه را پاتوق سیاسی هم فکران خود کرده‌اند

 اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

علی جهرمی، دبیر جامعه  اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، گفت: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی، نظام ما با فراز و نشیب های زیادی روبرو شده که که در هر کدام نظام اسلامی با عبور از آن آبدیده تر، قوی تر و پویا تر شده است.

 

وی با بیان اینکه فتنه سال ۷۸ یکی از این فراز و فرودهایی است که با بازخوانی آن درس ها و عبرت های زیادی برای جریان انقلاب به دست می دهد، افزود: در فتنه ۷۸ جریان های ورشکسته سیاسی با کمک بعضی جاهلان و مغرضان داخلی به حساب خود قصد براندازی داشتند و در راه رسیدن به این هدف از دانشجویان سوءاستفاده کردند.

 

این فعال دانشجویی بیان داشت: مغرضان داخلی در آن زمان بعضی تشکل های دانشجویی را پیاده نظام خود در دانشگاه کرده بودند و با تحریک و خط دهی به آنان دانشگاه را به آشوب کشیدند. این درس عبرتی شد برای جنبش دانشجویی.

 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه جنبش دانشجویی باید مستقل و دارای گفتمان باشد نه پیاده نظام احزاب و گروه ها، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به عنوان پدر معنوی همیشه گوشزد کرده و می کنند باید بینش و تحلیل سیاسی را بالا ببریم. اگر این توصیه حکیمانه عملی بشود شعبان بی مخ هایی که در لباس دانشجو، پیاده نظام گروه های سیاسی می شوند، نمی توانند دانشجویان را فریب بدهند و این وظیفه بر عهده تشکل های انقلابی است که با رشد بینش سیاسی دانشگاه راه را بر بهره برداری منفعت طلبان سیاسی از دانشگاه ببندند.

 

جهرمی گفت: از سوی دیگر نباید از وظیفه مسئولان دانشگاه غافل شد. متاسفانه بعضی مسئولان دانشگاه را پاتوق سیاسی هم فکران خود کرده اند و از نقش خطیر دانشگاه در  تعلیم و تربیت  نسل آینده نیروهای انقلاب و نظام غافل شده اند. مسئولان باید به جای سیاسی بازی به وظیفه خود عمل کرده و راه را برای رشد بینش سیاسی دانشگاه باز کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56151

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.