تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دستگیری دانش آموز گرداننده سایت غیراخلاقی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی همدان گفت: پلیس فتا یک دانش آموز دبیرستانی را که با راه اندازی سایتی اقدام به انتشار تصاویر مستهجن می کرد دستگیر شد.

به گزارش شلمچه نیوز، سرهنگ اکبر امینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا به دنبال رصدهای شبانه روزی فضای مجازی به وبسایتی که محتویات مستهجن را بارگذاری و دائم آن را به روز رسانی می کرد برخورد کرده که شناسایی مدیر آن در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در تحقیقات مشخص شد مدیر این وبسایت با انجام اقداماتی حرفه ای قصد پاک کردن رد پای خود را داشته که این امر شناسایی متهم را دشوار کرده بود.

وی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم که دانش آموزشی دبیرستانی بود را شناسایی و دستگیرد کردند و تمامی دستگاه های دیجیتال وی را نیز ضبط کردند.

وی افزود: متهم بواسطه حرفه ای بودن در این کار، ابتدا منکر هرگونه ارتباط خود با پرونده شد ولی پس از رویارویی با مدارک و مستندات انکارناپذیر رایانه ای لب به اعتراف گشود.

سرهنگ امینی افزود: مدیر این سایت مستهجن اعتراف کرد که بدون اطلاع والدین اقدام به ایجاد وبلاگ و بارگذاری عکسهای مستهجن کرده است.

وی گفت: پس از تکمیل تحقیقات، متهم به همراه پرونده به مرجع قضایی اعزام و برای وی قرار کفالت صادر شد.

وی از شهروندان خواست در وبگردی های خود با وبسایت یا وبلاگهایی با محتویات مستهجن و مبتذل برخورد کردند سریعا مراتب را به بخش فوریتهای سایبری و گزارش مردمی سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir یا به شماره تلفن ۰۸۱۲۱۸۲۶۷۴ گزارش دهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14985

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.