تاریخ ارسال : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دستگیری یکی از عوامل انفجار دفتر حزب جمهوری پس از ۳۵ سال!

 یکی از عوامل  انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران که در سال ۱۳۶۰ آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران وی به شهادت رسیدند در آلبانی  دستگیر شد.

به گزارش شلمچه نیوز،  این دستگیری با همکاری پلیس اینترپل به وقوع پیوسته است و به زودی به ایران منتقل خواهد شد. این خبری بود سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در نشست خبری روز شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۵ در جمع خبرنگاران بیان کرد.

منتظرالمهدی

عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی که در هفتم تیرماه ۱۳۶۰ به وقوع پیوست و طی آن آیت ا… بهشتی و ۷۲ نفر از همسنگران وی به شهادت رسیدند،  محمدرضا کلاهی صمدی است که از چهره های اصلی گروهک تروریستی منافقین به شمار می آید اما مشخص نیست منظور سخنگوی ناجا همین تروریست باشد یا خیر.

البته روز گذشته برخی خبرگزاری ها این خبر را به نقل از سردار منتظرالمهدی به گونه ای دیگری منتشر کردند؛ خبرگزاری صدا وسیما  به نقل از  سردار منتظرالمهدی نوشت که  عضو منافق دستگیر شده، عامل انفجار دفترنخست وزیری بوده است. این درحالی است که عامل انفجار دفتر نخست وزیری که ۸ شهریور ۱۳۸۰ رخ داد و طی آن شهیدان رجایی و باهنر به شهادت رسیدند، “مسعود کشمیری”  است.

با این حال درباره این که کدام یک از این تروریست ها دستگیر شده اند اطلاع رسانی نشد،  اما دراین باره سیدجواد هاشمی نژاد دبیر کانون هابیلیان )خانواده های شهدای ترور( درگفت وگو با روزنامه خراسان ضمن بیان اینکه فعلا نمی تواند درباره این خبر اظهار نظر کند، افزود: بعید است  “محمدرضا کلاهی صمدی” عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی به دلیل اهمیت اطلاعاتی و امنیتی که هم برای منافقین و هم برای برخی کشورهای غربی دارد، به آلبانی منتقل شده باشد.

هم چنین مسعود کشمیری عامل انفجار نخست وزیری براساس اخباری که در دست است در فرانسه مخفی است.  هاشمی نژاد هرگونه اظهارنظر دقیق دراین باره را به روزهای آینده موکول کرد.

افکار عمومی جامعه منتظر اخبار دقیق تری در این باره خواهد بود و با توجه حرکت ددمنشانه گروهک منافقین در دهه شصت که با ترور ناجوانمردانه خود  شخصیت های مهم نظام را هدف قرار داده بودند، شناسایی گردند.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16772

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.