تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۳۲ دیدگاه‌ها برای دست خالی تلویزیون درماه محرم/ واگذاری میدان به شبکه‌های ماهواره‌ای درنبودسریالهای مناسبتی بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دست خالی تلویزیون درماه محرم/ واگذاری میدان به شبکه‌های ماهواره‌ای درنبودسریالهای مناسبتی

سیمادرماه محرم امسال همچون سالهای اخیر سریال مناسبتی چشمگیری ندارد که شاید یک دلیل عمده ان مسایل مالی وهمچنین تصمیم جدید مدیران سیما مبنی برکامل شدن فیلم نامه سریالهاباشد،اتفاقی است که روند سریال سازی را به خودی خود کند می سازد ودست سیما را فعلا خالی می گذارد.

به گزارش شلمچه نیوز،  پس از گذشت یک دوره که سیما برای ایام مختلف ومناسبتهای گوناگون سریالهای مناسبتی تولید می کرد رفته رفته این روند کاهش یافت وحتی به مرحله پخش چندین باره برخی ازاین سریالهای تولید شده نیز رسید که نمونه بارز آن سریال شب دهم بود که در شبکه های مختلف برای مخاطبین پخش گردید تلویزیون چندسالی است که در ایام محرم غافلگیری ای برای مخاطبش ندارد و پخش سریال هایی که از کیفیت حداقلی نیز برخوردار نیستند جذابیتی برای مردم ندارد درحال حاضر درایام محرم شبکه ها به پخش روال معمول سریالهایشان می پردازند وخبری از تولیدات جدید نیست مگر یک سریال که قرار است شبکه اول سیما ان را پخش نماید با نام”نفس گرم”.

*مشکلات مالی بی پایان رسانه ملی

غلامرضا میرحسینی، مدیر شبکه سه سیما، در گفت وگو با خبرنگار مهر، مشکلات مالی را یکی از اتفاقاتی می داند که باعث شده شبکه های سیما سریال مناسبتی آماده پخش نداشته باشند. او می گوید: مشکلات مالی و تغییراتی که در این شبکه وجود داشته، باعث چنین اتفاقی شده است. آثار نمایشی با زمان بندی ای که برای پیش تولید و تولید آنها در نظر گرفته می شود تا به آنتن برسند، یک سال زمان نیاز دارند و این درحالی است که گروه فیلم و سریال این شبکه چند ماه پیش با تغییراتی مواجه بوده است و برای تولید آثار جدید باید از فرصت کافی برخوردار باشند تا بتوانند  فیلمنامه ها را بررسی کنند.

*تلویزیون تکلیف خود را مشخص کند

اما از سوی دیگرعضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی با بیان اینکه شبکه های تلویزیونی برنامه ریزی منسجمی برای تولید سریال های مناسبتی ویژه ماه محرم ندارند،گفت: تلویزیون ابتدا باید تکلیف خود را درباره ضرورت سریال سازی برای این ماه مشخص کند تا بتوان ساخت آثار با کیفیت را از آن انتظار داشت.محسن سلیمانی فاخرافزود: تکلیف تلویزیون با سریال ه%


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3630

Comments are closed.