تاریخ ارسال : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دشمنان جرات کوچک‌ترین اقدام علیه جمهوری اسلامی ایران را ندارند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محسن کریمی شامگاه چهارشنبه در نخستین همایش تجلیل از دبیران یادواره های شهدای استان مرکزی با اشاره به دسته‌بندی جنگ اطهار داشت: عرف سیاسی دنیا برای جنگ دسته‌بندی در نظر گرفته است و این دسته‌بندی در جهت‌های مختلفی انجام شده، یکی از مولفه‌هایی که جنگ را دسته‌بندی می‌کند وسعت یا موقعیت جغرافیایی جنگ و نیز خیلی از موضوعات از حیث تجهیزات پیشرفته است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس پیشرفته‌ترین تجهیزات، پول،  عده و عُده در اختیار دشمن قرار داشت و برای نخستین بار دو ابر قدرت دنیا که دنیا را به بلوک شرق و غرب تقسیم کرده بود در کنار یکدیگر قرار گرفتند و در مقابل ما ایستادتد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تصریح کرد: دسته‌بندی دیگر موضوع طرف‌های درگیر است که جنگ ما بین ملت ایران و دولت دولت‌ها بود و این دولت‌ها بودند که اعلام  جنگ کردند و  دسته‌بندی دیگر از جهت نیات است که به نیت‌ سیاسی اقتصادی کشورگشایی قومی و فرهنگی تقسیم می‌شود و جنگ ما دربرگیرنده همه نیات بود و آنچه از همه مهمتر است جنگی بوده که علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: انقلاب حصرت امام(ره) ادامه انقلاب رسول(ص) و ائمه(ع) اطهار بود و خطاب امام(ره) تنها جغرافیای ایران نبود بلکه تمام دنیا بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عنوان کرد: از الگویی که امام(ره) ارائه کرد برای تجارب همه ملت ها و جریانات به ویژه مستصعفین بود و در واقع ماهیت جنگ ما جنگ بین کفر و اسلام بود که عوامل پیروزی بر این جنگ هم متعدد بود اما آن چه نقش اساسی در این جنگ داشت نقش معنویت بود که شامل ایمان به خدا، توکل و گدشت از همع چیز در راه خدا بود.

وی تصریح کرد: ما هیچگاه در مسائل نمی‌توانیم خود را با دشمن مقایسه کنیم اما آنچه ما را نسبت به جبهه دشمن پیروز کرد بحث ایمان و تقوا بود که اکنون هم عامل پیروزی در جبهه‌های مختلف همین مسائل است که برای رسیدن به کمال رحمت واسعه نیاز داریم و این رحمت نعمت ولایت است و اگر نعمت ولایت را بخواهیم باید زره بپوشیم و بهایش را بپردازیم.

سردار کریمی بیان کرد: یک بار دیگر باید دست در دست هم دهیم برای اینکه اینده انقلاب را تضمین کنیم و مسیر سخت را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به کنگره حصرت امام (ره) گفت: نقش حصرت امام(ره) در دفاع مقدس و شش هزار و دویست شهید استان در کنگره‌ای که سال آینده برگزار می‌شود نمایان خواهد شد که از ۳ سال پیش اجرای آن در دست برنامه‌ریزی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های کنگره ما نسبت به سایر کنگره‌ها نقش امام(ره) است و در کنار آن برای اینکه بتوانیم بانک اطلاعاتی را قوی تر کنیم و در واقع به بسیاری از موصوعاتی که قبلا به آن پرداخته شده دست پیدا کنیم باید یک جشنواره از تمام یادواره‌ها داشته باشیم.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: نیمه دوم امسال در ۱۲ شهرستان استان مرکزی یک یادواره شهرستانی هم برگزار می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66077

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.