تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دشمنان مانند برق پیش می‌روند ولی برخی می‌گویند دنیای فردا،دنیای گفتمان هاست

 برخی مسئولان فکر می‌کنند باید زیر یوغ کافر زندگی کرد و گاهی برخی می‌گویند دنیای فردا، دنیای گفتمان است نه موشک، خود آنها مثل برق پیش رفته‌اند و دارند ما را در مسئله هسته‌ای جا می‌گذارند.

به گزارش شلمچه نیوز،  آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا (س) و روز جمهوری اسلامی اظهار داشت: امیدواریم امسال سال ظهور، سرور و رفع گناه باشد و امیدواریم امسال هر کسی یک قدم برای کم کردن مشکلات بردارد و معضل ازدواج جوانان حل شود.

وی اضافه کرد: مغرور شدن برخی به اینکه رای زیادی آوردیم نشانه خوبی برای جامعه‌ای که ادعای معنویت دارد نیست. خداوند بهار را به رخ ما کشید، دل و زبان شما چه تولید می‌کند؟ دولتی‌ها، مردم و خود بنده آیا از این خاک کمتر هستیم؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل”، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب که تمام وجودشان نورانیت جدیدی دارد مانند پدری دلسوز که از نابسامانی خانه و فرزندانش رنج می‌برد و حتی گفتند در مسائل فرهنگی شب‌ها خوابشان نمی‌برد و ای کاش این غیرت در ما هم وجود داشت امسال را به این نام نامگذاری کردند.

صدیقی بر همین اساس تصریح کرد: ما امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) داریم و این ائمه نمی‌گذارند در ورطه لجن برویم و می‌بینیم که ما محرم و رمضان می‌آیند و احیاگر هستند ولی کافی نیست و باید بنیان فرهنگی دچار تحول انقلابی بشود چرا که دشمن ما را موشک‌باران می‌کند و ناموس، دختران و پسران ما را می‌برد.

وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی دشمنان تاکید کرد: آن چیزی که برای دشمن اسلحه موثری به نظر رسیده مسائل اقتصادی است و می‌خواهد بگوید که اصلا نباید انقلاب می‌کردیم که اینقدر در فشار هستیم. دشمن به تسلیم شدن در حد کم هم قانع نمی‌شود و باید هر چه داریم بدهیم و هیچ چیزی نمی‌خواهند باقی بگذارند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب راه سومی را به کمک افراد صاحبنظر بیان کردند که اقتصاد مقاومتی یعنی نه تسلیم و نه تحریم و یعنی جوانان لیاقت دارند.

صدیقی با یادآوری اینکه از ابتدای انقلاب ما با هیچ کشوری جنگ نداشتیم، گفت: ما با هیچ کشوری حاضر به قطع رابطه نبودیم، آمریکا خودش حرکت مستقل ما را تحمل نمی‌کند.

وی ادامه داد: دشمن آمده و با مسئله اقتصاد کشور را تحت فشار قرار داده و چه بسا برخی مسئولان فکر می‌کنند باید زیر یوغ کافر زندگی کرد و گاهی برخی می‌گویند دنیای فردا، دنیای گفتمان است نه موشک، خود آنها مثل برق پیش رفته‌اند و دارند ما را در مسئله هسته‌ای جا می‌گذارند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با یادآوری آیات قرآن کریم درباره توان دفاعی امت‌های مسلمان، خاطر نشان کرد: در حد توان باید نیرومند باشیم و امکانات دفاعی باید در حدی باشد که دشمن جرات به راه انداختن جنگ نداشته باشد، دشمنان ملاحظه هیچ چیزی را ندارند، قراردادها برای آنها اعتباری ندارد و تعهدی ندارند و چرا برخی آیات قرآن را نخوانده این حرف‌ها را می‌زنند و می‌خواهند موج ایجاد کنند؟

صدیقی با تاکید بر اینکه با استفاده از رسانه‌ها و تریبون‌ها اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ عمومی شود، گفت: در مسئله اداری و اخلاقی نیاز به انقلاب است. در اقتصاد همه باید دست به دست هم بدهند تا در تکانه‌های جهانی دچار مشکل نشویم.

به گزارش تسنیم، صدیقی همچنین  در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: روز ۱۲ فروردین روز تولد پدیده جدید الهی و تحقق وعده خدا مبنی بر حکومت صالحان با انتخاب خود مردم و بدون هیچ تحمیلی است.

وی تاکید کرد: ۱۲ فروردین ۵۸ تحقق عرش خدا و بی‌سابقه‌ترین حضور جمعی مردم در طول تاریخ بود. در طول انقلاب امام (ره) تصمیماتی که بدون دخالت مشاورین انجام می‌دادند تصمیمات نورانی بود و معلوم بود کار خداست اما آنجاهایی که برخی امروز هم مدعی هستند مواردی را به ایشان تحمیل می‌کردند بعدها دچار مشکل می‌شد.

صدیقی بیان داشت: مردم می‌خواهند قوانین، اقتصاد و راه و روش زندگی‌شان الهی باشد. ادارات،‌ کانون‌های اقتصادی، دانشگاه‌ها و .. ما هنوز با نقطه‌ای که شهدا و امام شهدا و خلف آن بزرگوار و انسان‌های صالح انتظار دارند، خیلی فاصله دارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  خاطرنشان کرد: در این ۳۷ سال انتظار داشتیم دارای مدینه فاضله، ادارات و دولت اسلامی و مدارس دینی باشیم و دولت ما دولت مجری فرمان‌های خدا و ولایت فقیه باشد و از خودش مایه نگذارد و همه قوانین ما در چارچوب شئونی که خداوند نازل کرده، باشند و اینها نمی شود مگر اینکه امنیت دینی و اقتصاد دینی تامین شود. اقتصاد باید اسلامی باشد و دولت و دست‌اندرکاران اقتصاد امین خدا و مردم باشند.

صدیقی تصریح کرد: آیا امروز رئیس‌جمهور، وزرا و مسئولین راه سلیمان (ع) را می‌روند و از خود می‌پرسند این مسئولیت و آزمون بزرگی است و خداوند از ما امتحان می‌گیرد و یا مقصد و امانتداری را فراموش کرده و هر کسی درجزیره مسئولیت خود سازش را می‌زند. امیدوارم همه ما در انجام مسئولیت خود کوتاهی نکنیم.

تسنیم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13976

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.