تاریخ ارسال : ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دشمن استراتژی خلع نبرد افزار تمام ایران را در پیش گرفته است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، حجت‌الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی شامگاه جمعه در سلسله نشست ها تفسیر مبحثی قرآن کریم با عنوان کم وزن زندگانی اسلامی و با مبحث «پیامبر عزیز اسلام(ص) الگوی مومنان» درکنار تسلیت رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهید شدن امام مجتبی(ع) و علی بن موسی‌الرضا(ع) گفت: ما انسانها در تربیت نیازمند دو مطلب هستیم و این دو از هم جدا نیستند که رسول عزیز اسلام(ص) نیز در لحظه وفات به دنبال ثبت این دو مطلب بودند ولی عده‌ای اذن ندادند از انجایی که قبل از وفاتشان مکررا این نکات را یادآور شده بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رسول عزیز اسلام(ص)در راس تمام الگوها واقع هست، افزود: خدا متعال در  قرآن کریم و در سوره احزاب «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا» از وی به عنوان خوب ترین الگو یاد کرده هست.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری دنبال کرد: اگر فرض کنیم آن پادشاه آدم مطلوبی هم باشد ولی مناسب هست که در روز رحلت سول عزیز اسلام(ص) و شهید شدن امام حسن مجتبی(ع) دانش‌آموز را با زندگی  یک پادشاه آشنا کنند؟ یا روزی هست که ضروری هست تمام تلاش‌مان این باشد تا ذهن‌ها را متوجه زندگانی نبی مکرم اسلام(ص) کنیم؟ پیامبری که خدا خطاب به وی می‌فرماید «ای احمد اگر تو نبودی من آسمان‌ها و زمین را نمی‌آفریدم».

وی با اظهار اینکه یکی از حلیه‌های دشمنان در کنار به فراموشی سپردن سیره پیامبر(ص) نشان دادن چهره‌ای خلاف واقع از آن حضرت هست، گفت: تحریف شخصیت پیامبر عزیز اسلامی و نگاه تک بعدی به آن حضرت از طریق دشمنان دنبال می‌شود، از سمت دیگر جنایتکارانی مثل داعش خودشان را به پیامبر نسبت می‌دهند و بر روی پرچم‌هایشان نام آن حضرت را ثبت‌ می‌کنند تا یک چهره خشن از وی به ارائه بگذارند.

حاج‌ابوالقاسم اضافه کرد: از سمت دیگر مدعیان روشنفکری و روشنفکر نماها و افرادی که در قیاس با داعش لبه دیگر قیچی به تعداد می‌روند و به همراه داعش در صدد از بین بردن حقیقت ویژگی‌های پیامبر عزیز اسلام می باشند، از آن حضرت یک وجودی را ارائه می‌دهند که انگار هیچ برخوردی با هیچ کس و حتی با دشمنان مسلمین نداشته و پایین ترین برخورد با دشمن را با این دستاویز که پیامبر رحمه للعالمین بود کنار می‌زنند.

..» » یعنی خدا خشنود نیست پیامبر این تمام خود را به زحمت بیندازد.

قرآن چهره دیگر پیامبر عزیز اسلام هست و اگر قرآن را به صحیحی بشناسیم پیامبر را نیز به صحیحی شناخته‌ایم…» عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روش برخورد پیامبر با دوستان و مومنان بیان کرد: خدا در سوره انعام می‌فرماید «وَلَا تَطْرُدِ الَّذِینَ یَدْعُونَ رَبَّهُمْ بِالْغَدَاهِ وَالْعَشِیِّ یُرِیدُونَ وَجْهَهُ.

وی به تلاش‌های پیامبر(ص) در دقت به مومنان، محرومان و مستضعفان اشاره و گفته بود: انقلاب اسلامی ما نیز طبق همین سنت پیامبر عزیز اسلام بنا نهاده گردید و اینکه امروز در چه شرایطی به سر می‌بریم ضروری هست در اقدامات بازبینی برخوردار باشیم و دقت کنیم که با آن اغراض انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) به ما یاد داد چقدر فاصله داریم و آیا امروز مستضعفان و محرومان به عنوان اصلی‌ترین نقطه دقت مدیران مورد عنایت هستند؟

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اظهار اینکه حضرت محمد(ص) الگوی تمام عیار انسانیت می باشند، گفت: آن حضرت در برخورد با دشمن با جسارت و قاطعیت شمشیر می‌زد ولی در برخورد با مومنان متواضعانه مشی می‌کرد.

حاج‌ابوالقاسم با اشاره به اظهارنظرهای خصمانه‌ مقام های غربی درباره صنعت موشکی ایران گفته بود: دشمنان می‌خواهند ایران را به کل خلع نبرد افزار کنند ضروری هست نگاه کرد اگر پیغمبر عزیز اسلام در این شرایط بود چه برخوردی نشان می‌داد، پیغبری که قرآن کریم در سوره انفال می‌گوید اگر نگاه کردی دشمنان پیمان تو را نقض کردند آن پیمان را بصورت آنان بزن تا خیال نکنند که آنان می‌توانند به هر شکل پیمان‌ها را زیرپا بگذارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اظهار اینکه ما در رسانه‌ها کمتر شاهد ترویج مسائل تربیتی من جمله ارزش نماز شب هستیم، بیان کرد: نماز شب در قرآن مورد تاکید قرار گرفته هست.

وی با تاکید بر اینکه ضروری هست به در تمام جنبه‌های زندگانی کسی و اجتماعی پیامبر(ص) را الگوی خود قرار دهیم، اهتمام کرد: متاسفانه تمام دقت بعضی از مدیران به جاذبه‌های زندگانی غربی هست و اینها هرگز در جهت نشر فرهنگ و روش پیامبر گام برنمی‌دارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75043

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.