تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دشمن به دنبال کاهش توانمندی های ایران است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سردار رحمت الله صادقی، صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون در تحریم بود ولی ما توانمند شدیم، در دوران جنگ تحمیلی ضمن اینکه می جنگیدیم به فکر توانمند کردن خود بودیم.

وی با اشاره به اینکه علت تحمیل جنگ برما ضعیف کردن توان دفاعی ما بود، افزود: ما باید دندان طمع را از نظام سلطه بکنیم و باید به آن ها آنچنان درسی دهیم که اگر بنا است تحلیلی را تحمیل کنند با یک توان دفاعی قابل ملاحظه ای مواجه خواهند شد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با تاکید بر این که باید از تهدید های دفاع مقدس استفاده و آن را تبدیل به یک فرصت کرد، گفت: در حوزه های استراتژیک و راهبردی توانمندی هایی را توانستیم بدست آوریم که دشمن بعد از پایان دفاع مقدس فکر حمله نظامی به کشور را نکرد.

وی با اشاره به این که دشمن از کوچکترین نقطه ضعف ما استفاده خواهد کرد، افزود: ما حق نداریم در این راهبرد رخنه ای به دشمن دهیم، باید بر اساس آموزه های دینی آنچنان قدرت مند شویم که در هیچ شرایطی دشمن فکر تعرض به جغرافیا انقلاب اسلامی را نداشته باشد.

صادقی با بیان اینکه دشمن از قدرتمند شدن ایران وحشت دارد، اظهار کرد: کم شدن اراده و توانمندی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بین المللی تنها چیزی است که به دشمن امید می دهد اما امروز جوانان ما با توامندی هایی که در اختیار دارند آنچه را که برای دفاع از جغرافیا اسلامی لازم است را آماده می کنند و در این رابطه از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

مسئولان باور داشته باشند که در جنگ فرهنگی هستیم

وی در خصوص جنگ فرهنگی، تصریح کرد: در جنگ فرهنگی دو تا سه مشکل وجود دارد که اولین آن این است که برخی از مسئولان به این باور نرسیدن که ما در جنگ فرهنگی قرار داریم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: موضوعاتی همچون ۳۰ ۲۰ یک جنگ تمام عیار فرهنگی در نظام آموزشی ما است.

وی افزود: زمانی که رهبر معظم انقلاب به مسئولان فرهنگی ابلاغ می کند تا سند تحول آموزش و پرورش را که برگرفته از فرهنگ انقلاب دینی و نظام جمهوری اسلامی است تهیه و آن را اجرایی کنند یک سال بعد سندی تحت عنوان ۳۰ ۲۰  منتشر و به عنوان یک تعهد بین المللی پذیرفته می شود.

صادقی اظهار کرد: این سند در یک چرخه ای رو شد که باید روندی را طی می کرد اما این اتفاق رخ نداده و  برای اینکه این تحقق پیدا کند به صورت نفوذی ورود پیدا می کند.

وی تصریح کرد: با دقت نظری که رهبر معظم انقلاب، مسئولان و سازمان های مردم نهاد انقلابی داشتند این کار متوقف شد.

توقف سند ۳۰ ۲۰ یک توقف فرهنگی نیست

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان توقف ۳۰ ۲۰ را یک توقف اداری دانست و گفت: این یک توقف فرهنگی نیست، توقف فرهنگی به این است که مسئول در هرجایی که متولی مباحث فرهنگی است بداند که نظام سلطه فقط در جغرافیا طبیعی و انقلاب اسلامی ما با توپ و تفنگ نمی جنگد بلکه با نظام آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و با نظام های که حاکم برانقلاب اسلامی است می جنگد.

صادقی تصریح کرد:اگر این مسئول بداند که در جنگ است قطعا شرایط جنگی به خودش می گیرد، رخنه به دشمن نمی دهد و حواسش به دشمن است.

وی با طرح این سوال که در کجای آموزه های دینی و احکام فردی مان مشکلی داریم که این مشکل بخواهد در نظام ۳۰ ۲۰ مطرح و بتواند جبران شود، افزود: ما همچنان درنظام دفاعی مان بدون اعتنا به دشمن به خود اتکایی رسیدم.

صادقی اظهار کرد: خود خانواده های اروپایی محصول این نظامات را دیدند پرهیز می کنند، همه باید دقت داشته باشند از این اقدامات جلو گیری شود این حرکت ها حرکت دلسوزانه برای نوجوانان و دانش آموزان ما نیست.

اکنون آمایش سرزمینی یکی از مشکلات زیرساختی گلستان است

وی در ادامه با اشاره به انتصاب سید مناف هاشمی به عنوان استاندار گلستان، تصریح کرد: با انتصاب ایشان انتظار می رود مشکلات استان هم در حوزه زیر ساختی و هم در حوزه روساختی خوب شناسایی و به صورت روحیه انقلابی  برطرف شود.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: اکنون آمایش سرزمینی یکی از مشکلات زیرساختی گلستان محسوب می شود هنوز اولویت توسعه استان معلوم و تعین تکلیف نیست.

معیشت مردم گلستان جزو اولویت های استاندار گلستان قرار گیرد

وی افزود: نرخ درآمد سرانه گلستان کمتر از ۴۰۰ هزار تومان است که این باعث می شود جزو استان های آخر کشور محسوب شویم. این زیبنده مردم گلستان نیست و می طلبد این موضوع مورد توجه و جزو اولویت اول استاندار قرار گیرد.

صادقی ضمن تاکید برحمایت از تولید، اظهار کرد: اکنون کشاورزانی که در چرخه تولید با همه مشکلات و مشقات در حال تولید هستند باید حمایت شوند، اکنون با فرا رسیدن فصل جدید کشت اماهنوز مطالبات سال قبل خود را دریافت نکردند که این موضوع باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

سپاه آماده اجرای سیاست های توسعه ای استان است

وی در خصوص دیدار خود با استاندار گلستان تصریح کرد: تمام ظرفیت های استان به ایشان معرفی و آمادگی سپاه برای اجرای سیاست های توسعه ای استان اعلام شد.

وی بیان کرد: این آمادگی در زمان استاندار سابق هم اعلام شد و قرار گاه خاتم را به استان آوردیم.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه هنوز ظرفیت‌ها به خوبی در استان استفاده نشده، گفت: سپاه این آمادگی دارد ظرفیتهای خالی را برای توسعه گلستان بسیج کند و با روحیه جهادی و انقلابی در این عرصه وارد شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72968

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.