تاریخ ارسال : ۰۳ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دعوت از کشورهای حامی تروریسم به تجدید نظر در اقدامات خود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از المنار، دبیرکل حزب الله لبنان در جمع دانشجویان سخنرانی و به بیان مواضع خود در قبال تحولات داخلی و خارجی پرداخت.

 

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: به تمامی مسلمانان و مسیحیان و همه لبنانی ها اعیاد پیش رو را تبریک می گویم. به تمامی مدافعان و مجاهدین در ارتش لبنان، مقاومت و تمامی مجاهدان مقاومت در لبنان و فلسطین نیز تبریک عرض می کنم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: اسلام هیچگاه مانند سال های اخیر از طریق رسانه ها مورد هجمه قرار نگرفته بود. طی ده های گذشته هیچ گروهی همانند کاری که گروه های مسلح و در رأس آنها داعش به نام رسول الله انجام می دهند، مرتکب نشده بود. این گروه های تروریستی از سال های گذشته در سطح تمدنی، فرهنگی، فکری و معنوی کشتار وسیعی به راه انداخته اند.

 

سید حسن نصرالله بیان داشت: همگان باید جنایات تکفیری ها را محکوم کنند و هر کس که سکوت کند، در دادن فرصت برای توهین به اسلام و کل دین، شریک است. وهابی ها عید میلاد پیامبر را تکفیر می کنند و این عید را به رسمیت نمی شناسند. طی سال های اخیر نیز هر کس که این میلاد را جشن بگیرد، هدف حملات و انفجارها قرار می دهند. زیرا وهابی ها در صدد هستند تا تفکر خود را به زور سلاح تحمیل کنند.

 

دبیرکل حزب الله افزود: برخی عهده دار این جنگ هستند و از طریق رسانه ها این نبرد درباره عید پیامبر را رهبری می کنند. هر کس که جشن به مناسبت میلاد پیامبر را تکفیر کند، عید میلادعیسی مسیح را هم تکفیر خواهد کرد.

 

وی همچنین تاکید کرد: فاجعه انفجار کودک با خونسردی انجام شد و پس از آن نیز آن عامل وحشی ظاهر شد و گفت که کودک را پیش خدا فرستاده است! این حادثه جدید نیست بلکه پیش از این در نیجریه نیز رخ داده بود و ما برای رسوا کردن این حوادث و محکوم کردن آن مسئول هستیم

 

سید حسن نصرالله در خصوص آتش زدن دو نظامی ترکیه توسط داعش در الباب سوریه نیز تصریح کرد: جنایت آتش زدن سربازان ترکیه را محکوم می کنیم و این موضوع را اسلام و هیچ انسانی نمی پذیرند.

 

وی در ادامه عنوان کرد: در رسانه های غربی و عربی از تروریسم اسلامی و اسلام افراطی سخن می گویند و این یک جنگ روانی و رسانه ای است. اسلام یک نوع است و آن هم اسلام محمد رسول الله است و لاغیر.

 

دبیرکل حزب الله بیان داشت: ارتش آمریکا در هیروشیما واقع در ژاپن و دیگر مناطق آنگونه جنایت کرد اما هیچ کس از این جنایت دم نزد یا آن را تروریسم مسیحی نخواند. همچنین در رابطه با یهودیت هم این اتفاق نیفتاد. کشورهای حامی تروریسم را به تجدیدنظر و متوقف کردن حمایت خود از تروریست ها فرا می خوانیم. آنچه در «الکرک» اردن روی داد، بیانگر این است که دولت اردن باید حمایت خود را از تروریست ها متوقف کند.

 

سید حسن نصرالله تصریح کرد: دولت ترکیه و حزب حاکم بر این کشور بیش از دیگران از داعش حمایت کرد و این موضوع واضح است؛ حتی آمریکا نیز از آن سخن می گوید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34998

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.