تاریخ ارسال : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دعوت امام جمعه جیرفت از مردم برای حضور در یادواره شهدا با سخنرانی دکتر احمدی نژاد

 امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه حضور مسئولین در یادواره های شهدا کم رنگ است، گفت: مردم مانند یادواره های شهدای دیگر در این یادواره شهدا که با حضور رییس جمهور سابق برگزار می شود، شرکت کنند، شورای تامین باید امنیت را برقرار کند.

به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام رضا کرمی پور ظهر امروز ( ۱۰ اردیبهشت ) در خطبه های نمازجمعه جیرفت گفت:یادواره شهدا نیاز به مجوز از فرماندار ندارد و این یادواره شهدای سادات مانند دیگر یادواره شهداست و هیچ فرقی ندارد.

وی تصریح کرد: در این یادواره شهدا که با حضور رییس جمهور سابق برگزار می شود، هیچ تبعات و حساسیتی در این زمینه وجود ندارد و مردم مانند یادواره های شهدای دیگر شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان در این یادواره شهدا دو وظیفه دارند در گام اول باید حتما در این یادواره شرکت کنند چرا که مسئولان در این یادواره ها شرکت نمی کنند یا حضور کم رنگی دارند.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: وظیفه دوم مسئولان تامین امنیت این یادواره است که اگر شورای تامین در این زمینه کوچک ترین کوتاهی کنند خودشان می دانند چه تبعاتی در بر دارد.
وی بیان کرد: یاد شهدا را باید گرامی بداریم نه اینکه چوب لای چرخ برگزاری یادواره های شهدا بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان خودشان کار فرهنگی انجام نمی دهند و معلوم نیست بودجه های فرهنگی در چه زمینه هایی هزینه می شود، پس نباید در برگزاری این مراسمات سختگیری کنند.

حجت الاسلام کرمی پور گفت: من هیچ دخالتی در برگزاری این مراسم نداشتم و همه کارها را دلسوزان نظام انجام داده اند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مشاور وزیر امورخارجه کشورمان گفت: ایشان اعلام کرده اند که اگر نامزد ریاست جمهوری امریکا ترامپ در انتخابات پیروز شود دیگر مذاکرات را ادامه نمی دهیم.
وی ادامه اداد: این حرف یعنی ناکامی در مذاکرات و شکست کامل برجام است.

امام جمعه جیرفت تصریح کرد: مسئولان با این وضعیت برجام باید از مردم عذرخواهی کنند نه اینکه تقصیرها را گردن مجلس امریکا بندازند.

وی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ مسئولان ما نباید به رابطه با امریکا افتخار و تبلیغ کنند چرا که همه مذاکرات روی کاغذ است.

وی افزود: ما در عمل چیزی از نتیجه مذاکرات ندیدم و این مسئله را مسئولان کشورمان هم اذعان کرده اند.

حجت الاسلام کرمی پور در بخش دیگری از سخنان خود به بسته شدن بودجه سال ۹۵ اشاره و گفت: بودجه سال ۱۳۹۵ از طرف دولت تقدیم به مجلس شد و مجلس هم این بودجه را تایید کرد.

وی تصریح کرد: در این بودجه حتی یک تبصره یا لایحه در زمینه اقتصاد مقاومتی بسته نشده است و این با شعار سال مغایر است.

وی خاطرنشان کرد: هم مجلس و هم دولت در زمینه بودجه سال ۱۳۹۵ کوتاهی کرده اند چرا که تحقق شعار اقتصادمقاومتی نیاز به بودجه و برنامه دارد.

امام جمعه جیرفت اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی با شعار و جلسه محقق نمی شود لذا باید در این زمینه بوجه و بانی اصولی دیده شود که این چنین نشد و این حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی مانند سالهای گذشته روی زمین ماند.

وی تصریح کرد: همه باید در جامعه امربه معروف و نهی از منکر را انجام دهند چرا که اگر بلای نازل شود همه را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: قانون امربه معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شده است ولی به آن عمل نمی شود لذا باید در زمینه عمل به این فریضه الهی تلاش کرد.

امام جمعه جیرفت اظهار کرد: اگر در جایی این فریضه الهی انجام شد، نباید گفت تندروی شده است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بخاطر اوضاع اجتماعی کشور به نیروی انتظامی  دستور برای انجام امنیت اجتماعی داده اند که مورد انتقاد بعضی ها قرار گرفته است.

وی افزود: نیروی انتظامی در این طرح با بد حجابی، مزاحمین نوامیس، زورگیران و کسانیکه آرامش شهر را برهم میزنند برخورد می کند که این برخورد نیاز جامعه است.

حجت الاسلام کرمی پور تصریح کرد: خود مردم خواستار نظم و امنیت اجتماعی هستند لذا نباید این طرح مورد حجمه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه باید آرامش اخلاقی و اجتماعی داشته باشد در غیر اینصورت فضای جامعه مسموم می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری امریکا اشاره کرد و گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش تاثیرگذاری دارد.

امام جمعه جیرفت افزود: آمریکا سعی می کند ایران را کشوری عقب مانده جلوه دهد ولی در باطن پی به قدرت ایران برده است و از ترس خود ایران را ضعیف تلقی می کند.

وی تصریح کرد: امریکا چون ایران در مقابل آن ایستاده، در حال رشد است و پرچم آن را آتش می زند، دشمنی دارد.

وی خاطرنشان کرد: امریکا نمی خواهد این فرهنگ ایستادگی، رشد و امریکا حراسی در جهان فرهنگ شود و در مقابل ایران ایستادگی می کند.

حجت الاسلام کرمی پور گفت: آمریکایی ها با جنگ، ترور، کودتا و تحریم دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند که با رهبری خردمندانه و بصریت مردم به هدف خود نرسیدند.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارگران اشاره و گفت: ایشان فرمودند که در بعضی مغازها نوشته شده است که فقط کالای ایرانی داریم، امیدواریم این فرهنگ در شهرستان جیرفت و تمام کشور فراگیر شود تا مردم کالای داخلی بخرند.

وی افزود: در گام اول دولت باید در سیستم خود از کالای ایرانی استفاده کند بعد به مردم توصیه شود.

وی تصریح کرد: خرید کالای ایرانی کمک به اقتصاد داخلی و تحقق شعار سال است لذا در این زمینه مردم بیشتر توجه کنند.

امام جمعه جیرفت با اشاره به فصل برداشت پیاز در شهرستان جیرفت گفت: چرا باید با واردات این محصول به تولید داخل ضربه بزنند و این عمل بر خلاف شعار سال است.

وی با اشاره به روز ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری گفت: دشمنان این نظریه پرداز انقلاب را بهتر از ما شناختند و به شهادت رساندند.

گفتنی است یادواره شهدای سادات، طلبه و معلم در سالروز گرامیداشت شهید مطهری روز یکشنبه(۱۲ اردیبهشت ماه) ساعت سه بعدظهر با حضور رییس جمهور سابق در مصلی شهرستان جیرفت برگزار می شود.

شبستان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15724

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.