تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دعوت مجلس از «جهرمی» برای عرضه گزارش «تقویت پیام رسان های داخلی»

رضا علیزاده، نایب ریاست کمیسیون صنعت های و معادن مجلس در صحبت با خبرنگار مهر، با اشاره به مطرح شدن مباحثی در مورد فیلترینگ تلگرام و فعالیت پیام رسان های داخلی در سطح کشور، اظهارداشت: از هفته آینده که فعالیت مجلس آغاز می گردد، قطعاً این مساله را در کمیسیون صنعت های و معادن بررسی می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه همه جوانب امر باید به طور کارشناسی بررسی گردد، اضافه کرد: از نظر ما پیام رسان های داخلی باید راه اندازی و تقویت شوند، تصمیمی هم که برای تلگرام گرفته می گردد، در کمیسیون صنعت های و معادن بررسی خواهد گردید.

نایب ریاست کمیسیون صنعت های و معادن مجلس دنبال کرد: این مساله باید از حهت های متفاوت بررسی گردد تا یک تصمیم منطقی در این ارتباط اتخاذ گردد و در آن همه آثار و تبعات کوتاه مدت و بلندمدت فیلترینگ یا عدم فیلترینگ تلگرام در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی لحاظ گردد؛ البته تصمیم پایانی در شورای عالی فضای سایبری اتخاذ می گردد اما کمیسیون های مجلس نیز نظر کارشناسی خود را عرضه می دهد.

علیزاده افزود: در این نشست ها حتماً از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دعوت خواهد گردید تا گزارش دهد که چه اقداماتی برای ساماندهی پیام رسان های داخلی و تقویت و به روز رسانی آنان انجام شده است.

وی اضافه کرد: به محض آغاز به کار مجلس در هفته آینده، زمان تشکیل این نشست ها در هیئت رئیسه کمیسیون صنعت های و معادن برنامه ریزی خواهد گردید.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، مدتی قبل نیز حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، نایب ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس در صحبت با خبرگزاری مهر با انتقاد از تعلل دولت در تقویت پیام رسان های داخلی اظهار کرد: اگر این مساله با جدیت دنبال نشود، وزیر ارتباطات را به مجلس می آوریم و توضیح جدی می خواهیم.(اینجا بخوانید)

(اینجا بخوانید)


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94951

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.