تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دغدغه ها و گلایه های خانواده های خدمه نفتکش سانچی و جواب مسئولین

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در اوائل برنامه گزارشی از دغدغه های خانواده خدمه نفتکش سانچی پخش گردید و درخواست تمام خانواده ها رسیدگی تندتر به وضع نفتکش و خدمه آن بود. گله خانواده ها در این گزارش از تعلل کشور چین در امداد رسانی به این سانحه بود.
هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: سانحه نفتکش سانحه سخت، تلخ و دلخراشی است. این سانحه در ۱۵۵مایلی بندر شانگهای رقم خورد. اطلاع رسانی از طریق دوربین در محل سانحه برای باخبر شدن خانواده ها از وضع سانحه کار دشواری است این خبر از صبح یکشنبه با زیرنویس شبکه منتشز شد و همه باخبر گردیدند و شرکت ملی نفتکش کمیته اضطرار را تشکیل داد ما نیز اقداماتی از طریق مرکز تجسس و رهایی و هم از طریق نماینده مان در لندن انجام دادیم.
نکته اصلی این است که شرکت ملی نفت عمق سانحه را می دانست و شرکت ملی نفتکش دو کشتی به محل اعزام گردید و یدک کش ها نیز اعزام گردیدند اما طی کردن مسیر و رسیدن به محل سانحه ده ساعت طول می کشد. این کشتی ها موادی که حمل می کنند به واقع بمب ساعتی است و درجه اشتعال این مواد بین بنزین و گاز است که نکات مهمی است اما خدمه کشتی از میلیون ها دلار نرخ کشتی و محموله گرانبهاتر می باشند و برای ما از هرچیزی ارزشمندترند.
حق شناس اظهار کرد: ما در فاز اول از طریق منسوب نظامی در چین متوجه گردیدیم که یکی از کشورها سیگنالی از کشتی دریافت نموده است اما ما دوبار کنترل کردیم که تایید نشد.

دغدغه ها و گلایه های خانواده های خدمه نفتکش سانچی و جواب مسئولان

حق شناس در ادامه در مورد روند امداد و رهایی اظهار کرد: الان کشتی در آبهای ژاپن است و ژاپنی ها در حال حاضر در حال اطفای حریق می باشند. چینی ها هم امروز جعبه سیاه و دو نفر از خدمه کشتی را خارج کردند. در حال حاضر گروه ژاپنی مشغول اطفای حریق می باشند. گروه امداد ما ساعت ۶ تا ۷ صبح فردا به محل می رسند. ورود به موتورخانه کشتی وضع را مشخص خواهد کرد. بعید به نظر می آید که خدمه از قایق رهایی استفاده نمود باشند چون در این صورت امکان دیده شدن توسط کشتی های اطراف بود.
او در مورد آخرین اطلاعات اظهار کرد: همه نگاهها به این است که تیم تکاور ما به منطقه برسند و تا ظهر فردا بتوانند به موتورخانه کشتی ورود نمایند.
او اظهار کرد: چینی ها به سه سبب این کار را بدرستی انجام ندادند. این تصادم در آبهای چین واقع گردید و مسیولیت آن به عهده سازمان اطفای حریق شانگهای خواهد بود. اولویت ایران خدمه بود اما اولویت چین مسائل زیست محیطی و امنیت شناورها بود. امنیت یدک کش ها برای اطفای حریق نیز از اولویت های چینی ها بود که باعث گردید کار به تعویق بیفتد. یکی دیگر از اولویت های ما عملیات ۲۴ ساعته بود که انتقاد دیگر ما به چینی ها بود چون اگر نمی خواستند عملیات را ۲۴ ساعته انجام دهند باید به شرکت های دیگر من جمله ژاپنی ها اذن ورود می دادند.
او در ادامه اظهار کرد: نکته این است که اگر کار به طور مداوم ادامه پیدا می کرد شاید شنبه دو مرتبه منفجر شدن دیگر رخ نمی داد. هر کشتی که بخواهد از اطراف برود زمان طولانی باید صرف کند. کشتی ژاپنی هم بیست ساعت زمان برد تا به محل برسد. برای اطفای حریق و اذن مساعدت چین نیز باید اذن دهد و به علت طولانی شدن کار اطفای حریق بود که آقای روحانی، آقای ظریف و آقای ربیعی نیز ورود کردند. این کشتی موتور ندارد و باد و خیز دریا علت حرکت کشتی می گردد در نتیجه کشتی های دیگر توان ندارند روبروی کشتی قرار گیرند و از چهارجهت حرکت کردن نیز امکان ندارد چون کشتی خدشه دیده در حال حاضر درحال حرکت است.
او اضافه کرد: علت سانحه و ارزیابی صانحه و نحوه مساعدت رسانی به دقت ارزیابی خواهد گردید. مساعدت رسانی وظیفه چین بوده اما درخواست مساعدت از ژاپن از جانب ایران بوده است که در حال حاضر کار مساعدت رسانی انجام می گردد.
ذینفعان باید باشند و سازندگان کشتی که پانامایی می باشند نیز باید حضور دارا باشند که در حضور همه ذینفعان دوباره فعال شدن جعبه سیاه کشتی که کار حقوقی است انجام خواهد گردید.
کشتی ما و کشتی مقابل از نظر امکانات هیچ مشکلی نداشته اند و امکان خطای انسانی نیز است اما دو مرتبه هم باید تا دوباره فعال شدن جعبه سیاه کشتی حوصله کرد و همه مباحث حقوقی و فنی را به دقت ارزیابی خواهیم کرد.

بهرامی سخنگوی شرکت ملی نفتکش ایران اظهار کرد: بجز خانواده ها ما از انگشت شمار کسانی هستیم که از نزدیک شاهد درد و دردهای مردم خانواده ها هستیم. سانحه بسیار بزرگ است اما متاسفانه چون دسترسی به افرادمان در کشتی نداشتیم تا اطلاعات دریافت کنیم در نتیجه زمان دریافت اطلاعات طولانی گردید. هنگامی سانحه ای اتفاق می افتد خوب ترین مرجع اشخاص کشتی خودمان می باشند اما ما کسی را نداشتیم که اطلاعات دریافت کنیم، مراجع بعدی کشتی مقابل و کشتی های دیگر می باشند. کشتی مقابل پس از دو روز به بندری پشتیبانی گردید.

او اضافه کرد: در وهله اول انتظار داشته و داریم که مقام های مسئول چینی به عنوان مسئول این سانحه کارهای و پیگیری ها را انجام دهند اما پس از گذشت چند روز چون متوجه گردیدیم که اقداماتی انجام نمی دهند از اشخاص و پرسنل خودمان استفاده کردیم. گرفتن ویزا، فاصله تا محل و بعد سانحه همه در مساعدت رسانی موثر است. بادهای شدید در منطقه در روز نخست باعث حرکت دو مرتبه کشتی و دورشدن از محل گردید، ما هلی کوپتری نداریم که مایل ها حرکت کند و برگردد که این ها همه به مشکلات افزوده است.
بهرامی در مورد شغل ها سخت نیز اظهار کرد: در مورد استخدام به طور تامین اجتماعی قانون مصوب شده و اجرا می گردد اما افرادی که استخدام نفت می باشند به وسیله تنگنا ها و مقررات خاص صندوق هنوز اعمال نشده است.

دغدغه ها و گلایه های خانواده های خدمه نفتکش سانچی و جواب مسئولان

او اظهار کرد: محموله کشتی که میعانات گازی بود از نظر نقطه اشتعال منهای ۱۸ درجه است که با پایین ترین حرارت دچار اشتعال می گردد. هنگامی هم که آتش اطفا گردد باز به محض جرقه کوچک دو مرتبه احتمال آتش گرفتن دارد.
او در مورد طولانی شدن روند اطفای حریق اظهار کرد: آتش سوزی نفتکش وسیع و سخت بود. انتظار داشتیم تیم های اطفای حریق از سمت چپ وارد گردند و آتش را متوقف نمایند اما اقدام موثر از پنج شنبه شروع شده و شب ها نیز ادامه نداشته لکن باید روند مستمر و با تیم های تخصصی صورت پذیرد چون باید جدی تر گرفته می گردید .
محسن بهرامی در ادامه در مورد امکان استفاده از هلی کوپترگفت: تجربه نشان داده برای اطفای اینچنین حریق ها استفاده از هلی کوپتر مناسب نیست لکن باید اطفا به طور گروهی صورت پذیرد. بعد مسافت و اینکه آیا مقدور بودن کار برای هلی کوپتر و دلایل فنی امکان استفاده از هلی کوپتر را نمی داد.
برای اطفای حریق کف یا فوم و برای خنک کردن آب پاشی لازم است. اما چینی ها اعلام نمودند به علت دمای بالا در داخل کشتی امکان ورود نبوده است. کشتی ژاپنی با آب پاشی کار اطفای حریق را انجام می دهد.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش اظهار کرد: ما حس می کنیم که بیشتر از این می گردید عمل کرد. خانواده ها حق دارند که دلواپس باشند چون از دور نظاره گر ماجرا می باشند. کشتی که با نفتکش ما برخورد نموده کشتی فله بر بوده است و برخورد در شب انجام شده است.
او در ادامه اظهار کرد: کشتی ها در حال حرکت رزمایش و عوض شدن مسیر انجام میدهند. این سانحه در بومی اتفاق افتاده است که تعداد بسیاری قایق های ماهیگیری ( کشتی) وجود دارد طورهای ماهیگیری آنان در کف دریا امتداد دارد هنگام نزدیک شدن به این کشتی ها محاسبه های و عوض شدن مسیر ها غیرمنتظره است. این کشتی به علت بزرگی و جمل محموله سنگین دقیقه های طولانی زمان می برد تا عوض شدن مسیر دهد. این سانحه در سطح گسترده ای بوده است. در یک تصادف دو طرف را ماجرا باید ارزیابی کرد. احتمالات بسیاری در موقع تصادف و سانحه وجود دارد. این سانحه هنوز خیلی خام است و احتیاج به ارزیابی در زمان طولانی دارد. ما جسته گریخته از اطراف اطلاعات گرفته ایم اما باز احتیاج به ارزیابی دقیق تر داریم.

مرجع: سایت شبکه خبر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83141

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.