تاریخ ارسال : ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دفاع رهبر معنوی بودائیان تبت از اسلام

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز(سیدعلی کریمیان) از گنبدکاووس، رهبر معنوی بودائیان تبت که به اروپا سفر کرده است، در سخنرانی  خود در پارلمان اروپا ضمن دفاع از اسلام و ابراز انزجار از تروریست گفت: استفاده از واژه مسلمانان تروریست، غلط و ناصحیح است و طبق آموزه های اسلامی، هر کسی که دست خود را به خون دیگران آغشته کند، مسلمان نیست.

با افزایش بی سابقه اسلام هراسی و اظهارات ضد اسلام و ضد دین سران و سیاستمداران برخی کشور های غربی، «دالای لاما» رهبر معنوی بودائیان تبت، با استناد به اینکه مرتکبین حملات تروریستی و جنایاتی از این دست، اساسا مسلمان و پیرو دین اسلام محسوب نمی شوند، اجتماع اسلام و تروریست را بی اساس و غیرعقلایی خواند.

وی که اکنون برای شرکت در نشستی در اروپا به سر می برد در سخنان خود در پارلمان اروپا در شهر “استراسبورگ” فرانسه، گفت: «تروریست مسلمان!!!»، این واژه غلط و ناصحیح است . کابرد آن به هیچ عنوان صحیح نیست.

این رهبر بودایی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هر کسی که به خشونت دامن بزند و اقدام به انجام حملات تروریستی و انتحاری می کند، قطعا نمی توان او را مسلمان حقیقی نامید، زیرا در تعالیم اسلام و مسلمانان آمده است که اگر هر مسلمانی دست خود را به خون مظلومان و بی گناهان آغشته سازد و علیه آنان اقدامات خشونت آمیز انجام دهد، قطعا نمی توان او را مسلمان نامید و از اسلام خارج شده است.

«لاما» در پایان خاطرنشان کرد: تعالیم تمام ادیان حاوی و حامل پیام مشترکی است و آن پیام عشق، مهربانی، بخشش، تحمل، رضایت و نظم است.

در حالی این سخنان از سوی یک رهبر مذهبی بودایی مطرح شد که در هفته گذشته، شاهد برگزاری همزمان جشن های بزرگ ترین عید اسلامی، یعنی عید قربان، با سالروز حادثه ۱۱ سپتامبر بودیم و با توجه به فضاسازی های ناجوانمردانه ای که عده ای از سیاستمداران غربی علیه مسلمانان و دین مبین اسلام ایجاد کرده اند، پیروان این دین آسمانی تحت فشار شدیدترین حملات و توهین ها از زمان حمله ۱۱ سپتامبر تاکنون قرار گرفته اند.

منبع؛ ترکمن سسی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25535

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.