تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دفاع سازمان هواپیمایی کشوری از کارکرد فرودگاه های تهران

العالم – ایران

محمدسعید شرفی در رابطه تلفنی با برنامه گفتگوی مخصوص خبری شبکه دو سیما اضافه کرد: کارکرد مسئولان فرودگاه امام (ره) با رخداد بارش برف در قیاس با نمونه های بیگانه بسیار خوب بوده هست زیرا هیچ فرودگاهی را سراغ نداریم که بتواند ۱۵۰۰ غذا در یک شبانه روز در اختیار مسافرین قرار دهد این در حالی هست که در پروتکل های جهانی قید شده در شرایط جوی نامناسب یا حوادث این گونه، دست کم امکانات باید در اختیار مسافرین قرار گیرد.

او در مورد فروش دو مرتبه بلیت های کنسلی و چارتری به مسافران جدید دنبال کرد: در مورد فرودگاه امام (ره) این مطلب صحت ندارد، در مورد فرودگاه مهرآباد هم چنین موردی گزارش نشده و تا به این لحظه هیچ پروازی لغو نشده استو ما در کوشش برقرار کردن پروازهای جبرانی هستیم.

محمدرضا رضایی ریاست کمیسیون عمران مجلس در دیگر رابطه تلفنی با این برنامه اظهار کرد: به رغم کوشش ها و خدمت رسانی های مسیولیت و پرسنل سازمان هواپیمایی کشور، مسافران رضایت چندانی از این کارکرد ندارند. انتظار مردم از سازمان های اجرایی، راهداری کشور و شرکت فرودگاه های کشور بیشتر از آنچه به چشم می خورد بود.

او دنبال کرد: سازمان هواشناسی کشور قبل از بارش برف، این پدیده را حدس و اعلام کرده بود پس راهداری کشور می باید آمادگی بیشتری می داشت ما نباید در جاده های کشور ظرفیت گسترده و سنگینی از برف را شاهد باشیم ضمن اینکه در بحث فرودگاه ها هم دوستان ضعیف عمل کردند.

رضایی در مورد کارکرد فرودگاه امام (ره) اظهار کرد: این فرودگاه بین المللی پنجره نگاه مسافران بیگانه به کشورمان هست وقتی این فرودگاه با ۳۰ سانتی متر برف قفل می گردد خیلی برازنده و در شأن نظام نیست.

نوروزی ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در استودیو اظهار کرد: با توجه به کارهای صورت گرفته در اتوبان تهران ــ قم متوجه خواهیم گردید که کارهای ما مکانیزه بوده هست.

این در حالی هست که میزان بودجه مورد احتیاج برای حفظ جاده های کشور در مجلس مصوب نشده و در بودجه لحاظ نمی توان.

کیان پور نماینده مجلس در سوی دیگر استودیوی گفتگوی مخصوص خبری اظهار کرد: مجلس بودجه ای را که دولت تعیین می کند کاهش نمی دهد. در حال حاضر سازمان راهداری به پنج هزار ابزار خدماتی در بحث حفظ راه ها احتیاج دارد زیرا این سازمان از امکانات به روز و مکانیزه خالی هست.

شرفی در ادامه رابطه تلفنی با این برنامه اظهار کرد: بی انصافی هست که ۸۰ پرواز انجام گرفته روز گذشته در فرودگاه امام (ره) را نادیده دریافت کنیم.

او دنبال کرد: از آنجا که بخش مهمی از مشکلات ما به تأمین قطعات و ماشین ادوات بیگانه برمی گردد دوستان باید بدانند که اگر تجهیزاتی در کشور نداریم یا کم داریم به سبب مشکلات واردات قطعات هست.

میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن در دیگر رابطه تلفنی با این برنامه اظهار کرد: بطور مرسوم همه روزه حدود ۵۵۰ هزار خودرو وارد تهران می گردند و اتوبان های کرج و شهر قم محورهای کلیدی این جابجایی محسوب می گردد این ظرفیت خودرو ایجاد ترافیک سنگینی می کند و تنها راه چاره، توجه به حمل و نقل ریلی درون و برون شهری هست.

او دنبال کرد: در ۴۸ ساعت بارش بی وقفه برف، خطوط ریلی منتهی به تهران دایر بوده و فعالیت می کردند، حدود ۴۴۰ رام قطار حامل ۱۴۸ هزار مسافر جابجا کردیم و البته ترافیک مسافرین به سبب کاهش سرعت قطارها متاثر از بارش برف بوده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85611

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.