تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دلایل ناآرامی های موخر از نگاه یک روانپزشک

روزنامه اطلاعات در یادداشتی به قلم فربد فدایی، روانپزشک به بررسی ناآرامی های موخر پرداخته هست.

وی نوشته هست:

از نظر روانپزشکی لازم است بررسی را به این صورت به پیش برد که ملت ایران در چندسال موخر و به خصوص در یکسال گذشته تحت اثرگذاری فشارها و تنش های عمده ای قرار داشتند که به تدریج فراتر از آستانه تحمل رفته هست. من جمله:

۱)خشکسالی و هشدارهای پی به دنبال به مردم در این مورد (در حالی که مردم عادی دراین مورد کاری توان ندارند انجام دهند و این وظیفه مدیران امر هست که در این مورد برنامه ریزی، پیشگیری و اقدام کنند)

۲) من جمله:۲) آلودگی هوا و هشدارهای پی به دنبال به مردم، در حالی که مردم در این میان تقریباً کاری توان ندارند انجام دهند و برنامه ریزی و پیشگیری از آلودگی هوا، بر عهده مدیران آن هست.

۳)۳)حملات و افشاگری های عجیب مدیران مملکتی بر علیه یکدیگر و متهم ساختن دیگری به سوءمدیریت و فساد مالی و خیانت به کشور طبعاً اعتماد مردم را به مدیران از میان می برد و موجب فقدان سرمایه اجتماعی می گردد.

۴)۴)وجود فسادهای وسیع و اختلاس های نجومی عامل دیگری در افزایش تنش های اجتماعی و بی اعتمادی به مدیران می گردد و به خصوص افشای جرائم مالی منسوبان مقام های مملکتی و یا رانت خواری فرزندان مدیران که روزانه در رسانه ها از آن مصاحبه ای هست عامه مردم را دچار نگرانی و عصبانیت می کند.

۵)۵)نرخ بالای بیکاری برپایه آمار دولتی و مشکلات مالی عموم مردم اعم از حقوق بگیران و پیشه وران و کشاورزان و کارخانه داران، سوژه ای دیگر هست که در چندسال موخر بدرستی مدیریت و رفع نشده هست.

۶)۶)اظهارات ضدونقیض مدیران در مورد یک مبحث واحد علت می گردد که مردم به هیچکدام از آنها اعتماد ننمایند و در شایستگی این مدیران دچار تردید گردند.

۷)۷)خطر زمین لرزه که مرتب به مردم گوشزد می گردد، در حالی که مردم قدرت پیشگیری و مدیریت این سانحه را ندارند، لکن سازمان های مسئول لازم است با بالابردن آمادگی و نمایش توانمندی های خود در بحران ها، اعتماد مردم را جلب کنند. مبحث زمین لرزه در ۲ ماه موخر به دنبال زمین لرزه های مکرر علت نگرانی و وحشت مردم ایران گردید.

‏  ‏  ‏


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82446

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.