تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دلیل مخالفت کمیسیون تلفیق مجلس با برداشت ۲۰ میلیاردی دولت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، روند ارزیابی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور هفته گذشته در کمیسیون تلفیق تمام شد و  این کمیسیون گزارش پایانی خود از ارزیابی لایحه تقدیمی دولت را برای قرائت در صحن علنی منتشر نمود.

زیادتر بخوانید

کمیسیون تلفیق از مصوبه فروش کالای قاچاق عقب نشینی کرد + سند

علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم و در جواب به این سؤال که دلیل حذف این بند از لایحه تقدیمی دولت چیست و اینکه آیا با حذف این بند مشکلی برای ردیف‌های مدنظر داشته شده پیش نخواهد آمد؟ اظهار کرد: دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی احتیاج به اذن رهبری دارد که رهبر معظم انقلاب تا به این لحظه اذن برداشت از این صندوق را صادر نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: دلیل عدم اذن وی نیز این هست که مراجع ذخیره شده در صندوق توسعه ملی بر بر طبق قانون باید صرف  کارهای مولد، توسعه زیرساخت‌ها و تولید ثروت‌های ماندگار گردد و نمی‌توان مراجع این صندوق را صرف جبران کسری بودجه عمومی کشور کرد.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ هرگاه  دولت اذن رهبر معظم انقلاب مبنی  بر برداشت از صندوق توسعه ملی را اخذ کند این مبحث در مجلس قابل طرح بوده و مجلس با ارزیابی تمامی جوانب، درباره برداشت و یا عدم برداشت از صندوق توسعه ملی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

توسف نژاد بیان کرد: البته کمیسیون تلفیق به منظور تامین ردیف‌های بودجه‌ای که مراجع آنان از محل صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده بود، مراجع جایگزینی را مدنظر داشته و  در این ارتباط جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84073

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.