تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دوا اصلا و ابدا گران نخواهد گردید/ تدبیر دولت برای کنترل نوسانات ارزی در حوزه پزشکی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی در یک برنامه رادیویی، در مورد تاثیر نوسانات ارزی بر نرخ دوا، گفت: باتدابیری که دولت اندیشیده هست، بجز تحولات معمولی که در هر دوره از سال انجام می گردد، انشاالله هیچ فرقی در مورد تهیه دوا، ملزومات مصرفی و امکانات پزشکی در سال جاری نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه دوا به هیج وجه گران نخواهد گردید، دنبال کرد: پیشتر واردات دوا  با ارز مبادله ای حدود ۳۸۰۰ تومان انجام می گردید اما دولت تصویب کرد که مابه التفاوت ۴۲۰۰ تومان پرداخت گردد. همان گونه که دکتر نمکی – معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور- در مورد ملزومات مصرفی و امکانات پزشکی در میان مدت گفتند، انتظار کاهش نرخ ها کاهش دارا باشند. خواهش من از مردم این هست که دلواپس نباشند. ضمن اینکه سیستم ۱۹۰ آماده پاسخگویی به مردم هست.

سخنگوی وزارت بهداشت علاوه بر این دنبال کرد: دوا های مصرفی از نظر عددی ۹۸.۵ ۵ درصد در داخل و از نظر ریالی ۷۰ درصد درداخل تولید می گردد. پیش از طرح دگرگونی واردات دوا یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده هست که در حال حاضر به یک میلیارد و صد میلیون دلار کاهش یافته هست.

حریرچی تاکید کرد: مردم به توان دانشمندان ایرانی اطمینان کنند؛ چون داروهایی که مورد تایید وزارت بهداشت هست تمامی استانداردهای لازم را دارند.    تولید دوا و واردات برعهده بخش غیر دولتی و نظارت آن با وزارت بهداشت هست. امکان دارد مورد ها معدودی به سبب نوسانات نرخ و عدم اطمینان از آینده گران تر ارائه گردد، اما  بازار ارز تامین خواهد گردید.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه لازم هست در مورد دوا با همان نرخ های رسمی اعلام گردیده اقدام گردد، گفت: در دهه ۵۰ و ۶۰ بیشتر از سی هزار مریض به خارج اعزام می گردید، اما در حال حاضر میزان آن بسیار نادر هست. نظارت های ما شدت گرفته هست و سیستم ۱۹۰ نیز آماده پاسخگویی به انتقادات و تخلف های هست؛ برخوردهای قانونی لازم در این زمینه انجام می گردد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95727

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.