- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

دود آتش اختلافی که به چشم مردم دهدشت می رود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از دهدشت، ، دود اختلافات شهرداری دهدشت و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بر سر پرداخت عارضه ها ساخت و سازها روزانه به چشم مردم می‌رود تا در گیر و دار این کشمکش‌ها روزانه بر درد مریض ها اضافه گردد.

فرماندار کهگیلویه  گفت: دانشگاه علوم پزشکی در حوزه شهری دهدشت تعداد ۱۰ پروژه عمرانی جدید در دست اجرا دارد که بحث عارضه ها ساخت و ساز این واحد‌ها با احتساب بدهی گذشته دانشگاه به شهرداری مبلغی برابر ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

علی پوزش با اشاره به اینکه دانشگاه برای ساختمان‌هایی را که انتهاء کار دارد عرضه دهد و پرونده آن را ببندد، اضافه کرد: بر طبق صورتجلسه تنظیم شده بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان تا انتهاء سال کنونی به شهرداری پرداخت و مابقی مطالبات به مبلغ ۷ میلیارد تومان از طریق اوراق همکاری تامین گردد و چنانچه اوراق همکاری به هر سبب تامین نشود دانشگاه مجبور به پرداخت این مبلغ است.

وی ابراز کرد: وقتی که شهردار جدید شهر را تحویل گرفت کارکنان شهرداری دهدشت ۶ ماه حقوق به تعویق افتاده داشتند و درآمد از محل پرداخت عارضه ها صادر کردن پروانه ساخت تامین می‌شود و سال گذشته ۱۹۰ پروانه ساخت صادر گردیده بود که این میزان پاسخگوی مشکلات شهر دهدشت را نمی‌دهد.

دغدغه شهر شبیه جنگ زده دهدشت را داریم

شهردار دهدشت با تاکید بر اینکه همان گونه که شما دغدغه دانشگاه و پروژه‌ها را دارید ما نیز دغدغه شهر را داریم، ابراز کرد: احوال شهر دهدشت را به خوبی می‌دانید حتی در بدو صحبت‌هایتان اظهار کردید که شهر ما یک شهر جنگ زده است.

اسفندیار برخه گفت: وجب به وجب معابر شهری ما چاله است و ورودی‌های شهر دهدشت وضع شایسته ای ندارند و فرماندار تمام روز درگیر مسایل شهر دهدشت بوده و شهرداری دهدشت در مورد اعتبارات و درآمد‌ها در مضیقه است.

وی گفته بود: بیشتر از ۱۳ میلیارد تومان بدهی داریم چه دلیلی دارد شهردار دغدغه شهر را نداشته و عارضه ها را نگیرد و برای ساخت مبلمان شهری استفاده نکند و در حالتی بر طبق فرایند قبلی دغدغه شهر را نداشته باشیم علت ناراحتی زیادتر مردم می‌شویم اگر برای اخذ عارضه ها فشار می‌آوریم برای آبادانی شهر است.

برخه اضافه کرد: به چه سبب باید از ماده ۷۷ شهرداری گچساران یک میلیارد بگیرد اما شهرداری دهدشت یک میلیارد تومان ـ چون در گذشته به هر سبب مسئولان ما حق شهرداری دهدشت را در کمیسیون ماده ۷۷ ثبت نکردند تا این عارضه ها قابل وصول گردد.

شهردار دهدشت گفت: الان به سبب کم بودن ارزش در شهرداری توان خرید گاری حمل آشغال برای ۶۰ درصد از شهر دهدشت را نداریم و سال کنونی به زحمت توانستیم تنها ۵۰ سطل آشغال تهیه کنیم و هر نوع خدماتی که شهرداری به مردم عرضه می‌دهد با دریافت به موقع عارضه ها ممکن می‌شود.

برخه افزود: ما هیچ نامهربانی با دانشگاه نداشتیم و پروژه‌ها آغاز و پیشرفت فیزیکی بعضی به ۱۰ یا ۲۰ درصد هم رسید و تازه پس از ان ما اطلاع پیدا نمودیم که بیشتر از پروژه در شهر دهدشت در حال فعالیت است و این در حالی بوده که حتی یکی از آن‌ها پروانه ساخت ندارد.

وی عنوان نمود: عارضه ها پروژه‌های جدید شبکه بهداشت ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که قرار گردید آبان ماه ماه سال کنونی یک میلیارد آن پرداخت گردد که تاکنون پرداخت نشده است.

پروژه‌ای را تعطیل نکنید زیرا دود آن در چشم همه می‌رود

معاون توسعه مدیریت و مراجع انسانی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کل پروژه‌های ۵۵ گانه استان الان این میزان ارزش ندارند و روزانه این بحث وجود دارد که به چه سبب پیشرفت فیزیکی ندارند.

رحیم استوار با اشاره به اینکه از دانشگاه خواسته‌ام که خواسته شده به تمام شهرداری‌های استان برای مشخص گردیدن وضعیتمان با آن‌ها بنویسد، عنوان نمود: هیچ جایی این میزان عارضه ها از جایگاه ها بهداشتی و درمانی نمی‌گیرند.

وی تصریح نمود: تاکنون ۱۰ ماه از سال می‌گذرد ۲۰ درصد اعتبارات پروژه‌های عمرانی هم به ما پرداخت نشده و برنامه بودجه قول داده که اوراق همکاری را به پول مبدل و ما به پیمانکار بپردازیم.

حکایت گاری به دستانی که پیمانکار شده‌اند

  معاون توسعه مدیریت و مراجع انسانی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: برای یک پروژه ۱۰۰ میلیون تومانی ۴۰ میلیون پرداخت شده یعنی باید با این ارزش ۷۰ درصد از کار را تحویل دهد اما متاسفانه یک اسکلت زده و کار را نیمه کاره‌‌ رها کرده است.

وی دنبال کرد: امروز از پروژه‌های قلعه رئیسی و دیشموک بازدید داشتم و از میزان پیشرفت این پروژه‌ها ناراخت شدم- با پیمانکار ارتباط گرفتم به من می‌گوید ۱۵ میلیون دیگر از شما طلبکارم در حالتی که پیمانکار باید ۲۰ درصد از میزان پرداختی ما جلو‌تر باشد.

استوار گفته بود: شهرداری‌ها باید حمایت کننده دانشگاه و شبکه بهداشت باشند و بحث بر سر پرداخت عارضه ها باید کنار گذاشته گردد و در صورت تعطیلی پروژه همه عارضه می‌بینند.

پروژه‌ای که شهرداری تعطیل کرد

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های دندانپزشکی ما را شهرداری به مدت دو هفته تعطیل کرد، گفت: در شهرهای بزرگ و با متراژهای فراوان نزدیک به ۸۰ میلیون تومان عارضه ها پرداخت می‌کنند.

استوار اضافه کرد: تا دو ماه آینده ۸۰۰ میلیون از بدهی عارضه ها به شهرداری را پرداخت می‌کنیم از بدهی ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بیشتر از ۵ میلیارد آن ذی ربط به پروژه‌های قدیمی که ساخته شده است و الان عارضه ها گرفتن ندارد.

وی با اشاره به اینکه ما این ۸۰۰ میلیون را از پروژه‌ها پرداخت می‌کنیم، گفت: ۲۰ درصد ارزش ۵۵ پروژه عمرانی شبکه بهداشت را قرار است برنامه و بودجه بپردازد و سال گذشته هیچ اعتباری برای این پروژه‌ها پرداخت ننموده است.

استوار گفت: سال کنونی هم قرار گردید اوراق همکاری به پیمانکار پرداخت گردد پیمانکار می‌گوید دو سال قبل با من قرار داد بستید و بر طبق قرار داد باید پول پرداخت کنید و دود این کار در چشم ما می‌رود.

  معاون توسعه مدیریت و مراجع انسانی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میزان بدهی پروژه‌های جدید دانشگاه به میزان ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است، ابراز کرد: این سه پروژه عمرانی بزرگ بهداشتی و درمانی کلینیک تخصصی، زایشگاه و اورژانس بیمارستان امام خمینی دهدشت تا انتهاء سال کنونی به بهره برداری می‌رسد.