تاریخ ارسال : ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دوست داشتنی ترین شخصیت از نگاه مردم ایران

///////به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی بدون اغراق سرشناس‌ترین نظامی ایرانی در دنیاست.

دیدگاه ژنرال آمریکایی در مورد سرلشکر سلیمانی
««دشمن شایسته»؛ این لفظی هست که «ژنرال پترائوس» ریاست پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا و مدیر کل پیشین سازمان سیا در مورد سرلشکر سلیمانی بکار می‌برد. او حدود دو سال قبل طی مصاحبه‌ای به ویژگی‌های منحصر به فرد حریف قدرتمندش در غرب قاره آسیا اشاره نمود و اظهار کرد: «قاسم سلیمانی فردی بسیار توانمند و مدبر و خصومت شایسته هست.

دشمن قابل احترام!
اما ژنرال پترائوس تنها یانکی‌ای نبوده که زبان به ستایش از سرلشکر سلیمانی باز کرده هست؛ «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که دولتش نقش اول تولید داعش بوده نیز در یکی از دیدارهایش با «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق در سال ۲۰۱۴ حول سرلشکر سلیمانی اظهار کرد که «او دشمن من هست، ولی من برای او احترام ویژه‌ای قایل هستم».

««جان کری» وزیرخارجه پیشین آمریکا هم در یکی از دیدارهایش با ظریف وزیرامورخارجه کشورمان، خطاب به وی اظهار کرد که «برای یکبارهم شده مایلم قاسم سلیمانی را از نزدیک ببینم».

کاریزمای نهفته ژنرال سلیمانی
نشریه آمریکایی «نیویورکر» در سال ۹۲، به ارزیابی ویژگی‌های فرمانده نیروی قدس سپاه از زبان مأمورین سازمان سیا و مقام های عراقی پرداخت و با بیان اینکه سردار سلیمانی به‌ندرت گفت وگو می‌کند، او را دارای یک کاریزمای نهفته دانست. در این گزارش «جان ماگویر» افسر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سردار سلیمانی را قدرتمندترین عامل در خاورمیانه که کمتر کسی چیزی در مورد او شنیده، معرفی کرده هست.

ژنرال صلح
زلمای خلیل‌زاد، سفیر پیشین آمریکا در افغانستان نیز در مورد سردار سلیمانی گفته هست: «همان‌قدر که مقام های آمریکایی سلیمانی را به جنگ‌افروزی متهم می‏کنند، او در ایجاد صلح نیز برای رسیدن به اهدافش فعال بوده هست.

محبوب‌ترین ایرانی
در مرداد سال ۹۶ نیز خبر رسید که نتیجه های نظرسنجی انجام شده توسط مرکز Iran.poll poll برای «مرکز پژوهش ها بین‌المللی و امنیتی» دانشگاه مریلند آمریکا نشان می‌دهد «سردار قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران هست.

این نظرسنجی علاوه بر این نشان می‌دهد محبوبیت سردار سلیمانی پس از هجوم تروریستی گروه داعش به مجلس شورای اسلامی ایران افزایش یافته هست.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۶۱ درصد از ایرانی‌ها نظرشان در مورد سردار سلیمانی را «بسیار مطلوب» شرح کرده‌اند.

قویترین مرد خاورمیانه
اما علاوه بر آمریکایی‌ها نیز اروپایی‌ها هم توجه بسیاری در چند سال موخر به سرلشکر سلیمانی داشته‌اند. در می ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۹۶) روزنامه لوموند فرانسه طی یک گزارشی در حالیکه تصویر در حال نماز خواندن سردار قاسم سلیمانی را به طور بزرگ منتشر نموده بود، به تشریح و تحسین از فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران پرداخت و او را «قویترین مرد خاورمیانه» و «چه‌گوآرای ایران» نامید.

««او می‌خواهد شهید شود»؛ این عبارتی بود که در گزارش لوموند حول «قاسم سلیمانی» به نقل از یک چهره رسانه‌ای داخل ایران آمد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92873

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.