- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

دوشیدن کشورهای حاشیه خلیج فارس تخصص تازه آمریکاست

دکتر «راشد الراشد» یکی از فعالان سیاسی بحرین و از رهبران حزب العمل الاسلامی این کشور در گفت و گو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم کارهای رژیم آل خلیفه بر علیه شیخ عیسی قاسم را سیاسی کردن احتیاج وی به خدمات دکتری دانست و در این مورد اظهار کرد: رژیم آل خلیفه با بیماری و وضع جسمی یکی از شاخصه ترین چهره های ملت بحرین و مرد سالمندی که ۸۰ سال سن دارد و نیازمند رسیدگی‌های دکتری هست سیاسی برخورد می کند.

وی در همین خصوص دنبال کرد: آل خلیفه قصد دارد با سوء استفاده از وضع جسمی شیخ از مردم اخاذی کرده و ملت بحرین را در برابر عرضه خدمات دکتری به شیخ عیسی قاسم وادار به عقب نشینی از برخی خواسته هایش کند. هیچکدام از کارشناسان بین المللی که وضع بحرین را زیر دیدگاه دارند تصور نمی کردند که رژیم آل خلیفه به این میزان از پستی برسد که احتیاج این عالم ربانی و چهره نمادین بحرین به رسیدگی دکتری و عمل جراحی را مبدل به اهرم فشاری بر ملت بحرین کند.

وی دنبال کرد: پرسش دیگری که مطرح می شود این هست که دولت و کشور کوچکی همچون بحرین چه احتیاجی به جنگنده های F-16 دارد، رژیم آل خلیفه بدون حمایت انگلستان و ایالات متحده حتی قدرت استفاده از این جنگنده ها را ندارد. توان داریم بگوییم قرارداد خرید جنگنده های آمریکایی صرفا با اصطلاح، دوشیدن کشورهای حاشیه خلیج فارس بعنوان تخصص و مرجع در آمد تازه ایالات متحده، قابل تفسیر هست.

این فعال بحرین در ادامه اظهار کرد: جنگنده هایی که به بحرین ارسال می شوند از طریق پایگاه های آمریکایی در این کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت، عملیات این جنگنده ها از جهت سیاسی منسوب به تصمیم گیری های ایالات متحده، و از دیدگاه فنی نیز منسوب به کارشناسان آمریکایی می باشند و آمریکایی ها ضروری هست آنان را راه اندازی کنند.

وی در انتهاء تاکید کرد: در این عملیات دوشیدن تازه آمریکایی ها موفق گردیدند با اموال ملت های عرب زبان حاشیه خلیج فارس چندین جنگنده خریداری کرده و به پایگاه های خود ارسال کنند. علاوه بر این هزینه های حفظ و راه اندازی این جنگنده ها نیز از مرجع داریی های ملت بحرین، به ایالات متحده که خود صرفا استفاده کننده از آنان می باشد پرداخت می شود. بحرین نه در راستای هجوم به کشورهای دیگر و نه برای دفاع از خود توان ندارد از این جنگنده ها استفاده کند.