تاریخ ارسال : ۰۴ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولتمردان دولت راستگویان شهامت داشته و به اشتباه خود اعتراف کنند

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در بیانیه ای پیرامون نقض آشکار ننگنامه برجام توسط غربیان با عنوان اعتراف دیرهنگام،‌ اعلام کرد: دولتمردان دولت راستگویان !!! شهامت آن را داشته باشند تا نزد افکار عمومی با صراحت به اشتباه خود اعتراف کرده و از بابت خسارت محضی که برای کشور به بار آورده اند از پیشگاه ملت پوزش بطلبند.

 

بخشی از این بیانیه به شرح زیر است:

 

پس از گذشت بیش از سه سال از مذاکرات دولت اعتدال !!! با شیطان و اتلاف وقت و انرژی کشور، کار به جایی رسیده است که دولتمردان یکی پس از دیگری بر کلیدواژه «تقریباً هیچ»_ بخوانید تحقیقاً هیچ _ پیرامون دستاوردهای برجام تأکید می ورزند؛ اما در ۷۷۵ /ت/د ۱۳۱۵/۱۱/۱ یک برگ دو میان تا کنون هیچ یک از آنان جرأت آن را نیافته است تا نسبت به اشتباه بودن سیاست های خود _ بخوانید ساده انگاری های خود _ در قبال طرف های غربی، شجاعانه در مقابل افکار عمومی قرار گیرد و به اشتباهات خود اعتراف کنند.

 

اخیراً وزیر امور خارجه دولت تدبیر !!! و امید !!! که از قضا مسئول تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان نیز می باشد، نه در پیشگاه ملت ایران؛ بلکه در خفا و در جلسه محرمانه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره نقض عهد آمریکا در اجرای برجام که در روز دوشنبه ۲۹ آذرماه برگزار شد، لب به اعتراف گشود و چنین سخنانی را بر زبان آورد: «من اعتراف می کنم که اشتباه کردم و به حرف جان کری اعتماد کردم، اگر استراتژی خودم را دنبال می کردم، اکنون با مشکل مواجه نمی شدم، می پذیرم که اشتباه کردم و مسئولیت آن را قبول می کنم، ما با صحبت و قول کری اظهارنظر کردیم، به جان کری بعد از نقض عهد اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت، گفتم که شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است. قبلاً جان کری و ارنست مونیز به ما گفتند که اگر قانون داماتو به سنا برود، ما روش هایی داریم که جلوی آن را بگیریم.

 

انتشار خبر اعتراف دیرهنگام ظریف توسط یکی از نیروهای انقلابی و چهره های ارزشی مجلس به نام کریمی قدوسی، که از قضا چند ماه پیش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به خاطر یک انتقاد دلسوزانه از تیم مذاکره کننده هسته ای مورد تند خویی و اهانت از سوی ظریف قرار گرفته بود _ در ابتدا با تکذیب از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه روبرو شد و پس از آن برخی وکیل الدوله ها در مجلس شورای اسلامی از جمله علیرضا رحیمی، نماینده اصلاح طلب تهران نیز نقل قول کریمی قدوسی را کذب محض خواندند؛ اما دیری نپایید که روسیاهی برای ذغال ماند و بازبینی فیلم جلسه مذکور، صحت و سقم اظهارات کریمی قدوسی را تأیید کرد.

 

این انتظار وجود دارد که دولتمردان دولت راستگویان !!! شهامت آن را داشته باشند تا نزد افکار عمومی با صراحت به اشتباه خود اعتراف کرده و از بابت خسارت محضی که برای کشور به بار آورده اند از پیشگاه ملت پوزش بطلبند.

 

لگدهای پیاپی بر جنازه پوسیده برجام توسط غربیان طی چند ماه اخیر و همچنین اعتراف دیرهنگام وزیر امور خارجه در کنار خسارت های بیشماری که طی سه سال گذشته برای کشور به بار آمده است، منجر به تحقق دیدگاهِ حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارتقاء ظرفیت فکری و تقویت پشتوانه تجربی ملت گردیده و بیش از هرچیز، خردمندی و دوراندیشی معظم له را برای ملت ایران آشکار و آشکارتر کرده است، به ویژه آنکه ایشان در اولین شرط و تأکید می شود اولین شرط از شروط سه گانه ای که پس از تصویب برجام در مجلس، طی نامه ای به رئیس جمهور در تاریخ ۸۳ مهرماه ۲۸۳۱ مرقوم داشته اند چنین فرموده اند: «اوّلاً: از آنجا که پذیرش مذاکرات از سوی ایران اساساً با هدف لغو تحریم های ظالمانه اقتصادی و مالی صورت گرفته است و اجرایی شدن آن در برجام به بعد از اقدام های ایران موکول شده، لازم است تضمین های قوی و کافی برای جلوگیری از تخلّف طرف های مقابل، تدارک شود، که از جمله آن اعلام کتبی رئیس جمهور آمریکا و اتّحادیه اروپا مبنی بر لغو تحریم ها است. در اعلام اتّحادیه اروپا و رئیس جمهور آمریکا، باید تصریح شود که این تحریم ها بکلّی برداشته شده است. هرگونه اظهاری مبنی بر این که ساختار تحریم ها باقی خواهد ماند، به منزله نقض برجام است.

 

در پایان بار دیگر بر این حقیقت تأکید می کنیم که به واسطه ناکامی پروژه برجام، عدم تحقق وعده های دولت «ویلا زیستان» در بهبود اوضاع معیشتی مردم و از طرفی رکود بی سابقه در اقتصاد کشور و سخت تر شدن وضعیت مردم و بروز فجایعی همچون رسوایی فیش های حقوقی نجومی و اختلاس ۲۸۸۸ میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان، دولت پاکدستان !!! در بدترین شرایط به لحاظ محبوبیت نزد افکار عمومی قرار گرفته است و به احتمال قریب به یقین این دولت، اولین دولت چهارساله ایران خواهد شد.

 

و من الله التوفیق بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35113

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.